Отговори
# 30
  • Мнения: 2
ПРОБЛЕМЪТ ВСЕ ОЩЕ СТОИ, ПИСАХ КЪДЕ ЛИ НЕ, и до ПРЕДСЕДАТЕЛЯТ на НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ...ЯВНО НЯМА ВСЕ ОЩЕ НАРОДЕН БУНТ срещу това, използват ни, като опитни мишлета по време на всеки избори и не може да отпишеш човек, някога регистрирал се на твоят адрес. Няма никакво значение дали го търсят мафията, КТБ,ЦКБ, КАТ< БАН, ЦРУ, лесничейството или РЕВИЗОРО.... А на някои адреси от десетилетия си се водят по 20-30 човека....ТОВА ДЪРЖАВА ЛИЕ ИЛИ КОЧИНА ????

# 31
  • Мнения: 4 423
По новата регулация, ако някой иска да се регистрира адресно, то трябва да води със себе си собственика на имота в Служба ЕСГРАОН на общината по местоживеене. Собственикът показва нотариалния си акт и личната си карта и попълва декларация, че е съгласен еди си кое лице да бъде адресно регистрирано в имота му. Поне в София е така.
Моят опит от тази седмица: Показва се оригинал на нот.акт и се прилага копие +декларация за съгласие +евентуално  копие на нот.заверен договор за наем като се показва оригинала .
Изобщо като тръгнеш сложно изглежда,но все пак там работят хора  и явно няма нито санкции нито контрол ако човекът зад гишето реши да ''изкара някой лев'' .
Живеем в страна,където държавния служител е поставен НАД ЗАКОНА. Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 34
Не се притеснявайте от това, че търсят човек когото не познавате на вашия адрес. На мен най-редовно ми лепят уведомления по вратата на апартамента. Законът е такъв. Лицето се търси и уведомява по постоянен или настоящ адрес. Ако не го намерят имат право да залепят уведомление, изчакват се 14 дни след което поканата се счита за връчена. Не можем като собственици на жилището да променим адресната рег на хората. Но това, че търсят някого при вас не е проблем, просто това е начина да го уведомят и да спазят закона!

# 33
  • Мнения: 248
Аз имах друг случай. Баща ми си смени адресната регистрация, понеже се премести да живее в друг град, адреса му по лична карта е в новия град, подадени са всички документи простотии, но от съда пращат едни служители да го търсят постоянно вкъщи, понеже когато било започнало някакво дело, на което той е свидетел, е записан стария му адрес. Простотията - не могли да сменят адреса, трябвало той да ги чака на адреса даден преди 5 години, когато е започнало делото... Смешници... Идват, пиша, че вече не е тук и така през два-три месеца Simple Smile Свикнах.
Не че има връзка с темата де, просто да се оплача от разните там "институции"

# 34
  • София
  • Мнения: 9 111
Здравейте.
Дали има някаква промяна в законите и може ли да се отпише лице, което се води на нашия адрес. Купихме преди няколко месеца апартамент и пристигат разни известия - едното за пробация, едното за кредит, че го обявяват за предсрочно изискуем.

# 35
  • Мнения: 11 118
Законът не се е променил, но можеш да се обадиш в институцията/фирмата, която издирва човека, и да кажеш, че такъв не е живее на този адрес.
Правили сме го два пъти - веднъж с Виваком (държаха се малоумно) и веднъж с мутренска фирма за цедиране на вземания (от тия трибуквените, държаха се учудващо любезно и адекватно и спряха да търсят въпросното лице).

# 36
  • София
  • Мнения: 9 111
Благодаря!
Мисля да опитам и в общината за всеки случай.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 14 521
Простотията - не могли да сменят адреса, трябвало той да ги чака на адреса даден преди 5 години, когато е започнало делото... Смешници... Идват, пиша, че вече не е тук и така през два-три месеца Simple Smile Свикнах.
Не че има връзка с темата де, просто да се оплача от разните там "институции".
Не знам дали са казали, че трябва да ги чака, тоест никога да не си сменя адреса, но ми се види малко вероятно. По-вероятно е да са казали, че не ти, а баща ти трябва да ги уведоми за новия си адрес.
Ти не си ли му казала изобщо, че го търсят?! А на тях не им ли даде новия му адрес?

# 38
  • Мнения: 455
Здравейте.
Дали има някаква промяна в законите и може ли да се отпише лице, което се води на нашия адрес. Купихме преди няколко месеца апартамент и пристигат разни известия - едното за пробация, едното за кредит, че го обявяват за предсрочно изискуем.

И нашия адрес непрекъснато пристигат писма от банки за дължими суми от предишен собственик.
Няколко пъти и вкъщи звъняха да го търсят.ММ им ибясни,че няма такъв човек на адреса и не са идвали повече.
Даже сега се замислих,че скоро и писма не съм виждала в пощата.

# 39
  • Мнения: 132
Начин, за заличаване на чужда адресна регистрация на Ваш имот, има.

Подавате до Кмета на съответната Община, възражение, че на Вашият адрес/имот е регистрирано лицето  Х, което, нито познавате, нито сте давали съгласие, да бъде извършена регистрация на негов постоянен и настоящ адрес на Вашият имот.

Искате да бъде извършена проверка на основание § 16, ал.1 от  ЗГР относно спазване изискванията на чл.92 и чл.99а от същият закон за извършените адресни регистрации в периода от........................г. до......................г. За проверката, искате да бъде издаден Протокол. Прилагате си Ваши документи за собственост върху имота.

След извършване на проверката, и след направените от Комисията констатации-Кмета на Общината ще издаде Заповед, с която ще заличи чуждата адресна регистрация.

п.п. гореизложеното се отнася за физически лица регистрирани на Ваш имот.
за фирми-процедурата е по сложна, като включва съдебни действия.

Успех!

# 40
  • София
  • Мнения: 9 111
Благодаря за отговора  bouquet.
А какъв период трябва да посочим, ако притежаваме имота от 10 месеца да речем - периода на притежаване или някакъв по-дълъг срок?

# 41
  • Мнения: 132
Период, от момента, в който Вие сте станали собственик.

# 42
  • Мнения: 1
Здравейте,аз имам обратния казус.Излиза ми в ГРАО-то,че съм с адресна регистрация в САЩ,а никога и по никакъв повод не съм ходила там.Това ми причиниява неодобства от рода на,че нямам право да гласувам и т.н. Имате ли представа как може да се заличи тази грешка ? От ГРАО казват съжаляваме така пише нищо неможем да направим.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Здравейте,аз имам обратния казус.Излиза ми в ГРАО-то,че съм с адресна регистрация в САЩ,а никога и по никакъв повод не съм ходила там.Това ми причиниява неодобства от рода на,че нямам право да гласувам и т.н. Имате ли представа как може да се заличи тази грешка ? От ГРАО казват съжаляваме така пише нищо неможем да направим.
Подаваш заявление за промяна на адресната регистрация и ти я сменят.

# 44
  • Мнения: 1 318
Скрит текст:
Здравейте,аз имам обратния казус.Излиза ми в ГРАО-то,че съм с адресна регистрация в САЩ,а никога и по никакъв повод не съм ходила там.Това ми причиниява неодобства от рода на,че нямам право да гласувам и т.н. Имате ли представа как може да се заличи тази грешка ?
От ГРАО казват съжаляваме така пише нищо неможем да направим.

Това е несериозно.

Общи условия

Активация на акаунт