Всичко за Амстердам

  • 95 322
  • 575
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 64
Аз имам два конкретни въпроса:


2. Ако сте си купили луковици от някой пазар, дали са се "хванали"... Mr. Green (от моите нищо не излезе, сега чакам тези на майка ми пролетта)

В градината цъфтят и са прекрасни. Обаче едни съсипах на терасата, сега и аз чакам пролетта да видя следващите ще ги бъде ли

# 121
  • София
  • Мнения: 13 170
Ако сте си купили луковици от някой пазар, дали са се "хванали"... Mr. Green (от моите нищо не излезе, сега чакам тези на майка ми пролетта)

Аз подарих на леля ми някакво пакетче асорти. Мисля, че бяха 10 луковици. Вчера ми се похвали, че 9 от тях са се показали по 2-3 см. Засяла ги е в дълги саксии на балкона, като на студеното ги покрива с найлон. С нетърпение чакам да видя какви цветове са. На картинката имаше и черно лале.

# 122
  • Мнения: 525
И моите лаленца цъфнаха - и тези,които подарих и тези,които аз си посадих.Но не са като на картинката - шарени и къдрави, а обикновени червени.

# 123
  • Мнения: 794
A да, на пликчетата красотите дори изобщо не се надявам да видя, а просто растение някакво... Confused

Имам чувството, че ужасно сгреших с опакованите  и трябваше да си купя от насипните, които бяха дори леко покълнали...   Thinking

# 124
  • Мнения: 2 529
Някои растения ми поникнаха на мен, някои не. Едно бяло цвете на пример (забравих го какво беше) и на мен, и на свекърва ми стана супер, но една синя роза, така и не се показа... Rolling Eyes Купувани са и от летището и от пазари за цветя в Амстердам...

# 125
  • Мнения: 1 040
запис да следя темата,каним се да отидем в Амстердам майските празници.Досега написаното го изчетох,беше ми мн.интересно.

# 126
  • Мнения: 2 962
Кога цъфтят лалетата там и как е времето в началото на май?

# 127
  • Мнения: 558
те не цъфтят вси4ки по едно и също време, а и зависи от времето, паркът е все пак на открито. Койкенхоф всъщност е отворен от 21.март до 20.май => през цялото това време има достатъ4но цветя. Предполагам, 4е пикът е средата на април.

Времето е доста променливо- може да слу4ите на супер студено и ветровито време. А може и то4но когато вие сте там да е слън4ево и Т да са около 20°.

# 128
  • Сф
  • Мнения: 4 768
Здравейте Simple Smile

Другия месец към края сме си организирали малка екскурзийка до Амстердам. Мислим да ходим до Кукенхоф за парада на цветята. Не знам дали заради него, но никъде почти няма свободни места. група сме от 5 човека и ни се иска нешо до към 40 евро, ама май се оказва мисия невъзможна и почвам да се притеснявам Rolling Eyes
Прочетох цялата тема и предложенията за хотели, които степ уснали, но всичко е букнато вече Sad
Давайте и други идеи, че ще спим под открито небе накрая  #Crazy  bouquet

# 129
  • Мнения: X
Здравейте,

Гледам че това е най-актуалната тема за Амстердам. Помагайте моля! Препоръчайте хотел на прилична цена, до около 100-130 евра, в центъра. Под център разбирам на комуникативно място(близка метростанция, удобен трамвай) и на около и до 10 мин. с градски транспорт до абсолютния център. Евентуалните дати са 21-26.09.2013 г.

П.С. Имам същото питане и за Брюксел от 26.09-01.10, Питам и тук защото често двата града се комбинират, както планираме да направим и ние.

И за двата града може да предлагате и изпитани апартаменти.

  bouquet

# 130
# 131
  • Мнения: 2 078
Здравейте,

Гледам че това е най-актуалната тема за Амстердам. Помагайте моля! Препоръчайте хотел на прилична цена, до около 100-130 евра, в центъра. Под център разбирам на комуникативно място(близка метростанция, удобен трамвай) и на около и до 10 мин. с градски транспорт до абсолютния център. Евентуалните дати са 21-26.09.2013 г.

П.С. Имам същото питане и за Брюксел от 26.09-01.10, Питам и тук защото често двата града се комбинират, както планираме да направим и ние.

И за двата града може да предлагате и изпитани апартаменти.

  bouquet

да ти споделя моя опит с Амстердам Simple Smile за цена от 100 евро за център нормално човек трябва да се настрои за съвсем малки и тесни стаи [което е закономерно предвид архитектурата, но си е чист потрес като попаднеш за първи път]
та, първата година когато отидохме спонтанно и внезапно и буукнахме дето се казва от вчера за утре, бяхме в този - Ajax - http://hotelajax.nl/, идеален център, Rokin street, на 3 минути от Дам и всичко наоколо, за около 105-110 евро на вечер, мисля
колкото и да беше драматично като видяхме вътре стълбата нагоре и цялата теснотия, и по-скоро представата как точно се качваш като се прибираш нощем след някой кофишоп, трябва да призная, че стаята беше страшно романтична, въпреки че съседният калкан беше на нещо като 30 см от прозореца Grinning
на следващата година се организирахме 3-4 седмици преди пътуването, и успяхме да си резервираме за по 120 евро на вечер този - The Suite Singel- http://www.galli.nl/suitesingel/SuiteSIngel/The_Suite_Singel.html - гледам, че по резервационните системи насам-натам дава, че няма места за година напред, но това ме съмнява, понеже помня, че и на нас така ни даваше, но се докопахме до имейл и се разбрахме със собственика - супер разбран човек, утре ще се опитам да намеря имейла евентуално да му пишеш; мястото е просто страхотно като локация - пак съвсем център, на канал, и доста прилично вътре

на третата година - вече още по-подготвени 2 месеца по-рано, съвсем случайно попаднахме на една от изгодните оферти на буукинг и успяхме за същата цена - 120 евро, в American Hotel - http://www.booking.com/hotel/nl/american.bg.html?aid=323176;labe … bb44e5f5110dbcfX1, което просто е ултимативното решение - буквален свръхцентър, огромни за амстердамските стандарти стаи... ама правено като за американци все пак, на влизане се разминахме с огромно щатско семейство [в смисъл като габарити], които мъкнеха куфари с размерите на гардероби - така че наглеждай го, може да изскочи по някое време от там офертичка, въпреки че сега цената е към 160 евро на вечер
но докато гледах за нещо друго в района там - провери и този от същата верига - Eden Hotel Amsterdam - Hampshire Eden - http://www.booking.com/hotel/nl/eden.bg.html?aid=323176;label=am … bfd4922f2f;dcid=1, за вашия период го дава по 123 евро на вечер, което е отлично

като цяло за мен в Амстердам-туристическата част разстоянията са съвсем пешеходни - мисля, че познавам центъра по-добре от София, толкова пъти сме го обикаляли в рамките на по няколко дни, минават трамваи, но общо-взето почти не се е налагало да се качваме, освен за 3 спирки до Centraal [гарата]; другият транспорт e корабче по каналите и обиколки с водно колело, и естествено с обикновено колело Simple Smile

# 132
  • Мнения: X
sladka hapka, antea огромно благодаря   bouquet

Нямам притеснения от тесни стаи. В Париж, Прага, Лондон все в такива сме били. Свикнали сме, а и не отиваме да пребиваваме в стаята. Основното ми притеснение е относно чистотата и местоположението. Не искам да попадна на някакъв бардак в кофти квартал.

antea ще ми е полезен мейла. Пак благодаря.

# 133
  • Мнения: 6 243
Блисс, с кола ли ще сте или със самолет? Има някои особености паркирането в А-дам  Wink

Снощи писах от телефона, та сега да кажа няколко думи за Б§Б-то:

Не е в идеалния център, но е на много комуникативно място, в тих район, съвсем близо до туристическите атракцци. За нас голям плюс беше това, че собственичката ти предлага (безплатно) да ползваш museum passes, които освен време за чакане по опашки спестяват и немалко средства. Закуската е сервира в стаята, прясно изпечени хлебчета, кроасани, кафе и т.н. Стаята беше доста просторна, с тераска; имаше и ТВ с ДВД и доста филми, ако ти останат сили за това вечер. Цената беше без конкуренция - ние платихме около 80 евро.

# 134
  • Мнения: X
Блисс, с кола ли ще сте или със самолет? Има някои особености паркирането в А-дам  Wink

Снощи писах от телефона, та сега да кажа няколко думи за Б§Б-то:

Не е в идеалния център, но е на много комуникативно място, в тих район, съвсем близо до туристическите атракцци. За нас голям плюс беше това, че собственичката ти предлага (безплатно) да ползваш museum passes, които освен време за чакане по опашки спестяват и немалко средства. Закуската е сервира в стаята, прясно изпечени хлебчета, кроасани, кафе и т.н. Стаята беше доста просторна, с тераска; имаше и ТВ с ДВД и доста филми, ако ти останат сили за това вечер. Цената беше без конкуренция - ние платихме около 80 евро.

 sladka hapka със самолет сме.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт