Бясна съм... пълно затъмнение на този континент:((

  • 1 831
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
ами пуснете си Fox news, там ще чуете може би повече коментари за исляма и ставащото във Франция.

# 31
То и тухлите дето използват, са едни тухли... Пак кънти на кухо  Grinning
Добре, че е топло  Grinning

ако са като тези, които използват за облицовка не се и съмнявам. нашата къща цялата е облицована отвън - чудна измама е -ще кажеш, че здрава и стабилна, ама си е талашитена отвътре  Laughing

# 32
  • Мнения: 2 759
   July, съчувствам и разбирам напълно. А виж какво става при нас:
http://www.actualno.com/?act=news&id=30025

# 33
]

Много разводнихме темата- и от типа на земята, и от вероятността от земетресения и наводнения и от много други фактори. Мъжа ми е строителен инженер и ги правят на маймуни докато не се изпълни и най- малкия детайл.
Ако искаш се регистрирай, за да си разменяме на лични подобни разговори извън темата Simple Smile

хич не се и съмнявам, че не ги следат изкъсо. Аз не твърдя, че строят некачествено, а само че технологиите са им странни... Simple Smile

# 34
Ехе, вие на стрителство го ударихте  Grinning зна4и самите къщи са от нещо като талашит ли? Ми вътре как е тогава има ли някаква двойна стена, откъде минават кабели, тръби...ами мазета имат ли? Аз любопитствам, понеже само съм виждала, ама друго си е някой да живее и от там да подаде инфото.А каква е пло4ата между 1 и 2 етаж, от какво е? Цимент?

и нашата къща няма мазе, но в северните щати със сигурност съм чувала че има. Кабелите ни минават през тавана(ама то и тавана само така се казва - никак не е стабилен и трябва много да внимаваш да ходиш по гредореда, иначе ще пропаднеш долу). Циментова плоча в нормална къща на два етажа не съм виждала. Някакви плоскости са обикновени, които се подпират на греди или аз не знам как точно  - Niki1 ще каже със сигурност как са fancy наименованията и технологиите.

Но на външен вид ги докарват - с интересни бои, облицовки - просто чудна картинка са да ги гледаш отвън - справка - почти всички семейни американски филми

# 35
  • Мнения: 994

Ако искаш се регистрирай, за да си разменяме на лични подобни разговори извън темата Simple Smile

регистрирах се
какво е лични? newsm78

# 36
Просто ми е чудно как може човек да говори толкова убедено за нещо, от което не разбира newsm78
Дървени са били и къщите в Бг преди време, че и сега на места. В много от северните страни къщите продължават да са дървени. Това не значи , че са от летви. Спомнете си руските  дървени къщи.
Не мисля, че бетонните панелки са много по-приятен вариант. А дървото си е естествен материал и по-добре в такова да се живее, отколкото в изкуствено създадения камък (бетон).
Това, че ще пропадне тавана под краката ти е направо смешно. Толкова ли е стара къщата и не се ли поддържа? Мостовете като са от метал (разбирай много здрави Wink), защо постоянно се боядисват и се грижат за тях във времето?
Нямали основи Shocked.  На колко от изказалите им е ясен принципа за изчисляване на рамерите на основите. Това си е много сериозна и специфична материя и зависи от много фактори.
А колкото за кабели и разни инсталации, това е най-малкия проблем.
И последно - не е важно колко е масивно изглежда една къща за да топли или съответно охлажада. Тук е съществена ролята на изолацията, която ще и сложиш. Защото и якетата пълни с пух са много лекички, а всички знаят колко добре топлят.
Та това е...

# 37
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Jule,
права си! CNN и аз ги избягвам , правят от мухата слон и то почти винаги... Добре , че имам Euronews и като ми остане време гледам какво става из Европа. Даже преди 1 мес. и половина дадоха наводнението в едно бг село - Дълго поле ..направо не повярвах на очите си .., много тъжно ми стана като видях репортажа... Sad

# 38
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Ехе, вие на стрителство го ударихте  Grinning зна4и самите къщи са от нещо като талашит ли? Ми вътре как е тогава има ли някаква двойна стена, откъде минават кабели, тръби...ами мазета имат ли? Аз любопитствам, понеже само съм виждала, ама друго си е някой да живее и от там да подаде инфото.А каква е пло4ата между 1 и 2 етаж, от какво е? Цимент?


Хаха, Тея. Да не ти казвам какви са къщите тук.. в Канада, че си е направо за смях.. Преди няколко год.(когато дойдохме тук) на мъжа ми му се наложи да разпробива стени за да слага кабели ..и то  много..., и като видяхме за какво става въпрос се пукнахме от смях. Има разстояние от около 35 см !м/у "стените" ( напр. м/у стената на хола и стената на кухнята), които май са правени от пресовани съчки и после рязани на блокове, в зависимост от дължината на стаята -... та май не е и талашит .  newsm78 .  Цимент , такъв какъвто има в БГ  тук няма ! Плочите са от дъски , и скърца, макар че има паркет. Като знам как нашите в БГ  строиха къщата и  сега  сравнявам с къщите тук, май няма да се навия да изплащам сумати години къща , която се равнява на 2 камиона съчки.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes  newsm78

# 39
Просто ми е чудно как може човек да говори толкова убедено за нещо, от което не разбира newsm78
Дървени са били и къщите в Бг преди време, че и сега на места. В много от северните страни къщите продължават да са дървени. Това не значи , че са от летви. Спомнете си руските  дървени къщи.
Не мисля, че бетонните панелки са много по-приятен вариант. А дървото си е естествен материал и по-добре в такова да се живее, отколкото в изкуствено създадения камък (бетон).
Това, че ще пропадне тавана под краката ти е направо смешно. Толкова ли е стара къщата и не се ли поддържа? Мостовете като са от метал (разбирай много здрави Wink), защо постоянно се боядисват и се грижат за тях във времето?
Нямали основи Shocked.  На колко от изказалите им е ясен принципа за изчисляване на рамерите на основите. Това си е много сериозна и специфична материя и зависи от много фактори.
А колкото за кабели и разни инсталации, това е най-малкия проблем.
И последно - не е важно колко е масивно изглежда една къща за да топли или съответно охлажада. Тук е съществена ролята на изолацията, която ще и сложиш. Защото и якетата пълни с пух са много лекички, а всички знаят колко добре топлят.
Та това е...

моля, моля къщата ми е ново строителство - само на 5 години е, но е строена на същия принцип с талашитените плоскости и греди, и гредоред както всички останали в нашия район - а както чета и в Канада се оказват такива. Отвън е облепена с кокетни тухлички.
"Таванът" наистина не е стабилен и това няма нищо общо с това дали е поддържана къщата или не - така е направен - ходи се само по гредореда .
за основите мисля вече се разбрахме.
и като цяло пак си казвам - технологиите им са различни от бг строенето.
не искам да живея в бетон - кога съм казвала такова нещо? говорех за къщестроенето в БГ - едно време се строеше с тухли 4ки, сега не знам точно с какво строят но не ми се вярва частни къщи да се изливат от бетон  Shocked

# 40
От всичките ти постинги просто личи , че не ти са ясни нещата нито в Бг, нито в Щатите.
А строителството и в двете страни е много различно и по техтологии и по материали Peace

# 41
  • Мнения: 2 452
По въпроса за информацията. В Канада достатъчно добре ни информират, затова аз поначало предпочитам да черпя информация от канадксите източници, а не от американските (не го казвам с лоша умисъл; прсто е факт). Аз лично съм абонирана за местния вестник (Ottawa Citizen),от който не мога да се оплача. Ако някой се интересува по-задълбочено от политика, current events etc., The Globe and Mail - отличен вестник. Слушам и СВС1 - днес например от 5 до 6.30 вечерта с малки прекъсвания коментарите бяха основно за събитята във Франция, вкл. с коментар от очевидци, участници в събитията, канадски журналисти, изказващи собствено мнение.

По въпроса за къщите - къщите при нас са с основи и то доста дълбоки. Върху основите се греди с дървени плоскости, които са двойни - вътре се запълват с изолационен материал - нещо, което е от изкл. важност при резките промени на климата в Канада. Отвън се покриват с пластмасови плоскости, декоративен камък, декоративни тухли и тн. Всички жици си минават откъдето трябва - аз не съм ел. техник, за да ме интересува. За мен е важно, че къщата ми е голяма, удобна, топла през зимата и хладна през лятото, а на стената има ел. контакти. Дори вчера ми бе малко неудобно, защото четях какви са къщите-мечти на момичетата във форума "нашето семейство"  и си мислех, че те мечтаят да живеят у нас.  Laughing

Още за къщите - когато търсехме къща и двамата със съпругът ми се влюбихме буквално в първата къща, която видяхме - голяма каменна къща на брега на реката; много евтина за това, което е (на половината на настоящата ни къща), с разкошни дърворезби, запазени от 18 век, когато е строена къщата, с 9 спални на горния етаж. Имахме пари, с които да си позволим да я обновим, обаче когато разпитах за текущите разходи се отказахме да я купим - поради лошата изолация, която трудно може да се поправи разходите за отопление биха били 3 пъти по-високи; другите подробности няма да ги коментирам, но сметнах, че здравето на детето ми е по-важно от материала, от който са направени стените. В заключение искам да кажа, че се чувствам страшно уютно в дървената си къща, защото имам огромна жилищна площ с хубава и практична кухня с неформална трапезария, дневна, където детето ми може да разхвърля колкото си иска, ортделно гостна с формална трапезария, както и солариум; спалнята ми има стая-дрешник; имам и две пълни бани, смятаме дас правим трета. Имам достатъчно спални, та като ми дойде на гости Юлето да има къде да си спи.  Laughing Мазата няма да я коментирам! Това за трима души, едно куче, една котка и една рибка е предостатъчно! Мерси за тухлената къща. За мен и дървената върши работа.

Общи условия

Активация на акаунт