В борба с влагата и мухъла

  • 37 647
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 116
Уреда е като от линка, даден от Бонго. Фирмата е You Long.  Модела е YL - 2005. Купен е преди поне 3- години, не знам дали сега се произвежда все още. Книжки с упътвания не пазя.

# 61
  • Мнения: 84
момичета,имате ли вътрешна изолация,че и ние ще слагаме newsm78 newsm78 въобще от къде е тоя мухъл Thinking

# 62
  • Мнения: 7 779
момичета,имате ли вътрешна изолация,че и ние ще слагаме newsm78 newsm78 въобще от къде е тоя мухъл Thinking
има и момчета  #2gunfire
писал съм ти на лични   bouquet

# 63
  • Мнения: 4 411
Произвидителя е ПРЕДУПРЕДИЛ каква е препоръчителната като НАЙ-КОНФОРТНА ЗА ЧОВЕКА влажност А ИМЕННО 50-60%.
''Влагорегулаторът YL-2100LCD «3-в-1» е един уникален по своето действие електроуред. Функционално той обединява в себе си обезвлажнител, овлажнител и комбинация от йонизатор плюс специален нанофилтър за пречистване на въздуха. Ключът в едно такова съчетание е, че се постига възможно най-полезният и здравословен микроклимат в закрити помещения. Уредът създава и поддържа влажност в границите на най-комфортното ниво за човека от 50% – 60%, успешно отстранява неприятните миризми, както и задържа и унищожава болестотворните бактерии.''
При наличие на предупреждение за това кое е здравословно и препоръчително аз казвам ОК .Приемам,при положение че потребителя е информиран и въпреки това е решил да експериментира.  PeaceЗдравето си е негово. Peace

# 64
  • Мнения: 5 979
Мухълът е нещо като вирусно заболяване за жилището. Лечението включва недопускане на влага в излишък, добро проветрение и отопление, нужна е и добра циркулация на въздуха в помещенията. Всякакви мерки под формата на третиране с химикали и разни рекламирани обезвлажнители няма да дадат резултат без да са изпълнени горните условия. Принципно са засегнати предимно жилища със северно изложение в които няма добро проветрение и отопление.

# 65
  • Мнения: 1 099
Имахме преди над единия прозорец в хола и на стена в кухнята, но почнах да проветрявам много и ги замазах с проста боя и до сега не са се появявали пак.
Но голямата беда е в банята. Там нямам как да проверявам и допълнително от водните изпарения се подсилва. Отчаяла съм се. Ще пробвам с боята против мухъл, която препоръчвате.

А като главна причина защо се получава при нас, е по- стар модел дограма. В зората на алу дограмите явно не са били изпипани и тези странични ефекти и при затворен прозорец влагата си седи. Допълнително нямаме и балкон. И резултата налице ooooh!

Благодаря за споделените съвети, ще докладвам за резултати!

# 66
  • Мнения: 686
И да възобновя една стара тема с нова информация  Wink
Както ви писах, преди няколко месеца направихме ремонт на една много, много проблематична стена. Майсторите махнаха всички лоши слоеве с мухъл, обработиха много добре и сложиха депрон. Отгоре намазахме с боята, която тук препоръчахте - за влажни помещения. Всъщност боята намазахме една преди седмица, нещо се замотахме и си седеше така  Blush
Другата основна промяна, която предприехме - парното работи нон стоп на 3. За първа година и за огромна почуда на всички ни няма никакъв проблем - нито най-минимална следа от мухъл, а и по прозорците не се стича така, както всяка друга година. Доволна съм от комбинацията от мерки и благодаря и на вас за съветите.
За мен основно лечение на влагата и мухъла е постоянно работещото парно!  Peace
Весела зима и бъдете здрави!   bouquet

# 67
  • Мнения: 0
Преди три години като сложихме новата дограма в детската (северна стая) под прозореца зад радиатора се получи мухъл, беше станало ужас-зелено и влажно, пък и точно в детската - отврат!! боядисахме със супершилд термобоя и досега не е имало проблеми, можеше и да се тонира тогава безплатно, но ние неискахме, защото зад радиатора и без това не се вижда. Решили сме да правим  ремонт догодина и си мисля да взема вече тониран в различни цветове за хола и трапезарията.

# 68
  • Мнения: 14
Много си патим в къщи от влага и мухъл, и в квартирите и сега и в новото жилище. Най-доброто решение е тоталното изчистване и пребоядисване на стената с качествена боя, както повечето от вас са си решили проблемите.

А за да закърпя временно положението използвам продуктите на Ceresit, сега лятото няма влага, но пък е време да се преборим с останалите петна от мухъл, аз използвам това: CERESIT STOP МУХЪЛ http://www.gsstroimarket.bg/view/9225.html и ефекта е много добър, поне не ми съсипа стените като гадното Саво.

.. опс това било много стара тема Simple Smile ама проблема явно винаги ще е актуален.

# 69
  • Мнения: 7
  Здравейте ,
живея в панелен блок на първият етаж, краен апартамент . Има външна изолация , сменена дограма с ка-стъкло. Миналото лято намазах двете стени от вътре директно върху тапетите със Супершилд  и си взех влагоуловител от Практикер . Зимата всичко беше наред , нямаше и помен от конденз , стените си бяха сухи . Проблемът е , че ми се налага да правя ново обзавеждане и съм решила да сложа вградени гардероб, спалня и секция които са на височина 2,70 т.е до тавана , така се получава затваряне на трите стени , и се чудя дали пак няма да се появи конденз и дали влагоуловителят ще действа . Приемам всякакви препоръки :Simple Smile))

# 70
  • Мнения: 4
Здравейте! Имам спалня на приземен етаж (отдолу няма мазе), в което започна да избива зелен мухъл между фугите на ламината. Има ли разумно решение на този проблем? И едно уточнение - в помещението се живее само няколко месеца през годината.

# 71
  • Мнения: 5 979
Да, редовно проветрение и недопускане на влага, следва лечение като примерно облъчване с УВ лампа на помещението, доказано решава проблеми с плесени мухъл.

Общи условия

Активация на акаунт