раждане в Шейново

  • 4 073
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27
offtopic
Бебенцата не се дават, защото са много уязвими през първите дни, може за минути да се влошат, за това трябва да има специалисти около тях и да може да се реагира моментално, ако нещо се случи...
Не виждам това да е лошо  Thinking

Ако бебето е недоносено или има някакви здравословни проблеми - сигурно е по-добре да прекара първите дни от живота си само, без майка си. Но за здраво доносено дете няма по-добро място от ръцете и циците на мама, която няма да сваля поглед от него, и ако не дай боже се появи проблем е много по-вероятно да го забележи по-скоро от сестрите или специалистите, които отговарят за десетки деца. Поне аз предпочитах детето ми да е при мен, вместо да преграква от плач някъде само.

# 31
  • Мнения: 7 128
Бебенцата не се дават, защото са много уязвими през първите дни, може за минути да се влошат, за това трябва да има специалисти около тях и да може да се реагира моментално, ако нещо се случи...
Не виждам това да е лошо  Thinking

Витаминка, странно изказване с оглед на титлата, която си си сложила?!!!
Вярвай ми, че съм била свидетел на такова акушерско безгрижие, което не може да има нищо общо с грижа. Не в Шейново, за друга болница иде реч.
Но и за Шейново също мога да имам разни забележки за отношението на бебешкия персонал.
Изсипваха се от асансьора във време преди уреченото и хубаво изкъпаните новородени се оставяха на приятното течение в коридора.  Naughty

# 32
  • Мнения: 7 128
Моето го къпеха (миеха) всяка вечер или поне така виждах по прическата му.

# 33
  • Мнения: 6 274
Раждала съм във Втора Градска и два пъти в Шейново.
Във Втора Градска никога не бих родила отново!
Ако трябва още 100 пъти да раждам, това ще е в Шейново.   bouquet
Това си е "моята" болница.
Не мога да кажа лоша дума за никой, отношението беше страхотно.
Никога не съм била на ЖК там, нито някоя от трите ми приятелки, родили там, са били.
Никой, никога, на никого не е извивал ръцете за нищо.
За стафилококите - това се говори за всяка болница и според мен си е въпрос на късмет.
Колкото до това дали бебето да е при мен, аз и друг път съм казвала - цял живот ще си е при мен, искам в първите часове/дни да си почина и да се възстановя, за да мога после да му се радвам и да си го гледам пълноценно.
Така че и аз съм от "лошите" майки, които не искат бебето да е при тях нон стоп от първия момент.  Tired

П.С. Проблеми с кърменето не съм имала, така че това за засукването веднага, изобщо не е вярно, според моите наблюдения.
Проблеми с кърменето имах след раждането ми във Втора Градска, където бебето беше веднага след раждането и нон стоп при мен.  ooooh!
Следователно - и това са глупости на търкалета.

Към авторката - където и да решиш да раждаш, желая ти успешно, бързо и леко раждане!
  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 372
 Че ги бършат с кърпички след смяна на памперса сигурно е така, но аз мисля че ги къпят. Моето първият ден беше сякаш леко изплакнато, но на втория дойде с обем на косата, миришещ на шампоан, с нови дрехи  Grinning . Майката където беше с мен се хвалеше, че на нейното са  направили и прическа

изтрит цитат по молба на авторката на цитирания пост
модератор

Последна редакция: ср, 01 дек 2010, 15:22 от bubanka

# 35
  • София
  • Мнения: 2 109

Колкото до това дали бебето да е при мен, аз и друг път съм казвала - цял живот ще си е при мен, искам в първите часове/дни да си почина и да се възстановя, за да мога после да му се радвам и да си го гледам пълноценно.
Така че и аз съм от "лошите" майки, които не искат бебето да е при тях нон стоп от първия момент.  Tired


И аз съм от "лошите" Laughing
Толкова изцедена се чувствах и двата пъти, че ...



# 36
  • Мнения: 23
И аз така. Като ми го носеха правихме опити да се кърмим, но кърмата ми дойде чак в деня на изписването. Така че освен да го гушкам докато спи, друго не можех да направя. Дори се чувствах гузна, че не можех да го нахраня. Смятам, че по-добрият вариант е да стои един час при майката и после два часа почивка, както е в Шейново.

# 37
  • Мнения: 65
Хайде и аз към лошите майки!  Mr. Green

Много съм доволна от 2рото си раждане,което беше в Шейново преди 2 месеца Simple Smile нямам забележка към абсолютно нищо,бебката ми не е имала инфекция,изписаха ни напълно здрави на 4тия ден след операцията.През цялото време персонала беше много любезен и не го отдавам на това,че си бях платила за екип,просто хората са си професионалисти.

1вия път раждах в Тина Киркова(този ад ,няма да го забравя).Като съпоставя 2те ми раждания,не може да става изобщо дума за сравнение .Оттам обаче,сина ми си тръгна с едни симпатични стафилококчета Simple Smile

# 38
  • Мнения: 105
Аз сьщо родих в Шейново преди 10 месеца,и сьм сигурна ,че бебетата ги кьпят,защото моята ми я донесоха изкьпана,мирешеше на шампоан ,косата и беше пухкава,с чисти дрешки, доволна сьм много..и ако един ден реша да имам второ ..отново бих избрала Шейново...не сьм си преставяла,че мога да получа такова отношение,раждах без екип.. без да давам нито стотинка за нищо.Никакви забележки нямам за нищо,а относно инфекцията,вьв всички голями родилни домове има стафилококови инфекций,които явно са на периоди! Simple Smile

# 39
  • Мнения: 59
Здравейте, мами! Лекаря, който ми следи бременността, ми каза че раждането задължително ще е секцио понеже са близнаци. Аз избрах д-р Попов Шейново имам лапароскопия при него и съм изключително доволна както от него, така и от персонала. Но как е за секцио прави ли изобщо? Моля мамите избрали д-р Попов и родили секцио при него да споделят мнение. Благодаря  bouquet

# 40
  • Мнения: 444
Здравей! Искам само да  кажа, че раждането на близнаци не е задължителна индикация за секцио. Моя позната преди месец роди по естествен път без проблеми близначета. Желая ти леко раждане и живи и здрави дечица на финала!  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 2 109
Моя приятелка също. И то точно в Шейново Wink

# 42
  • Мнения: 7
Само да вметна, че изменението за таван на избор на лекар/екип е вече обнародвано в ДВ, следователно в сила от петък - 14ти Януари Simple Smile
http://dv.parliament.bg/DVWeb/index.faces;jsessionid=A617A86668D … 6DC3DBC196ADDB7F1

# 43
  • София
  • Мнения: 334
Запис и аз за следене на темата. Очавам бебе август за сега съм се насочила към Шейново без избор на екип и ще ми е много интересно всички споделени мнения и скорошни раждания със и без избор на екип. Благодаря предварително
 Hug

# 44
  • Мнения: 84
някой знае ли каква е цената за раждане с избор на екип- в сайта пише 350 лв - нормално раждане, но на мен ми се струва, че това не е цялата истина.  Аз съм се насочила към д-р Диков. Някой ако има инфо ще се радвам да го споделите... Heart Eyes Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт