боси през зимата?

  • 2 821
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 934
Аз пък подкрепям идеята за без чорапи, освен ако наистина не е студено. Освен това децата са много по-активни от големите, непрекъснато се движат и тичат, така че ако не теб би ти било хладно без чорапи, не значи, че и на него.
А и щом той е решил, че му е добре без чорапи, защо не го оставиш? Сигурно като му стане студено, ще ти каже, или ще ти даде да разбереш по някакъв начин. Не го подценявай, той си знае най-добре. Предлагай му отвреме-навреме чорапи - ако ги поиска, значи е време да ги сложите.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
С чорапог*зник е и моя син на 2г2м. Много ми дреме балетист ли е или не  Whistling
Важното е да е здрав и обут, особено сега - зимъска  Laughing

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 704
към Free Soul, yanita_ и шемет:
вашите отговори радват сърцето Simple Smile но не разбрах,оставяте ли ги боси и когато са им студени краката.
пп: зимата поддържам в стаята Т 18-20 градуса. на земята има обикновен килим (вълнен ли е,памучен ли е,изкуствен ли е, нямам представа)

# 18
  • София
  • Мнения: 4 867
тъкмо навреме питаш. габица вече два часа се мотка по голо дупе и естествено - боса. стои само по една блузка и се чуди какво да си облече надолу. а преди да го избере не може да си обуе гащи - не знае кои ще й отиват. ей сега ще я извикам да й проверя краката, но съм сигурна, че са студени. всъщност, оказа се, че са хладки, а не ледени - кой знае как си ги поддържа топли. ама от няколко часа и аз си джиткам боса - не се оплаквам.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 621
Мойта дъщеря от около месец вече е така- не търпи нищо на краката си вкъщи  #Crazy събува обувки, чорапи... Доскоро се лъжеше да не си събува поне чорапогащника, но сега събува и него и си перка боса и много доволна. Настилките ни са мрамор, теракота и паркет естествено е да замръзне, но неще да се обува...Едвам я навиваме да се обуе за малко. Rolling Eyes Вече с нетърпение очаквам и този период да отмине ooooh!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 6 873
към Free Soul, yanita_ и шемет:
вашите отговори радват сърцето Simple Smile но не разбрах,оставяте ли ги боси и когато са им студени краката.
пп: зимата поддържам в стаята Т 18-20 градуса. на земята има обикновен килим (вълнен ли е,памучен ли е,изкуствен ли е, нямам представа)

А как е със здравето Боян? В смисъл ти си имаш представа дали едно такова ходене бос  ще му се отрази зле. Защото децата все пак са различни...на Сиси в групата има толкова 'кекави' деца , че честна дума жал ми е... На вън  е над нулата, ето напоследък е 10тина градуса а как са облечени тези деца!!! майко мила...и после как няма да имат поне сополи цяла зима. Не знам, да чукна на дърво Силвана е сравнително здрава/от май'04 не се е разболявала/ и когато като Янитината Габи ми се разхожда днес няколко часа боса, по горнище от пижама, не се притеснявам.
Пък и на земята имаш килим....няма страшно!

# 21
  • Мнения: 4 915
към Free Soul, yanita_ и шемет:
вашите отговори радват сърцето Simple Smile но не разбрах,оставяте ли ги боси и когато са им студени краката.
пп: зимата поддържам в стаята Т 18-20 градуса. на земята има обикновен килим (вълнен ли е,памучен ли е,изкуствен ли е, нямам представа)

Ами тя постоянно се движи, така че не са й студени. Ако се заседи с играчки, може да станат хладни, но тя си се забавлява и не личи по нищо да й е некомфортно.
От малко бебе гледам да не я навличам и я обличам както себе си, понякога и по-леко. Не е настивала, веднъж изкара шарка и веднъж - нещо вирусно - лепна го от мен, аз го влачих 1 седмица, тя го тушира за 2 дни без лекарства.  Grinning

Пък и вие сте с килим.  Wink

# 22
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз неподкрепям това босо ходене и студени крачета! noЗа малко-да,но постоянно NaughtyБъди по-упорита,обуй чорапи на някоя любима играчка и ...да са заедно обути и от този род залъгвания  Thinking може да даде резултат.
Иначе е чудесно да се ходи бос   Hug но при подходящата температура и сезон Rolling Eyes

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Елина си ходи боса в къщи....т.е. всички ходим боси...без чорапи...
Вкъщи не е сауна...нормално си е около 20 градуса. Навсякъде е или паркет или теракот.
Мисля, че е въпрос на навик.
Понякога краката са и студени...но тя твърди че и е добре...

Ако детето не е свикнало да по-студеничко...може да понастине...но факта, че сам се събува ме кара да мисля, че бос се чуства по-добре...знам ли:)
Пробвай:)
И да настине...минава:) После поне ще знае защо го караш да се обува.Simple Smile

# 24
  • Мнения: 934
към Free Soul, yanita_ и шемет:
вашите отговори радват сърцето Simple Smile но не разбрах,оставяте ли ги боси и когато са им студени краката.
пп: зимата поддържам в стаята Т 18-20 градуса. на земята има обикновен килим (вълнен ли е,памучен ли е,изкуствен ли е, нямам представа)
Ами според мен едно дете на две години може да определи дали му е студено или не. Стъпалата и ръцете е нормално да са по-хладни, а и вашата стайна температура ми се вижда съвсем идеална. Ако наистина му е студено, няма да са само краката, а и носа, примерно - изобщо ще се вижда, че му е студено. Аз бих му предлагала чорапи по-честичко, ако видя, че са му студени краката, но без да му се налагам. Вече ако наистина са ледени, и виждаш, че отказва чорапите само от инат, тогава слагаш и точка!
За мен идеята е детето да знае кога му е студено и кога - топло, и да се облича според нуждите си, а не да стават постоянни разправии за дрехи.

# 25
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Денислав си е с чорапогащник през зимата - не мога да си представя да го оставя по чорапи - той играе и се търкаля по пода  постоянно. А за по-сигурно под чорапогащника може да му слагаш и чорапи - така няма да ги събува.

# 26
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
.............
 Та затова я пусках по чорапогащници у дома да вършее. Тях не можеше да събува.

и аз така съм решила проблема. Вчера една мама ми каза, че купила 3/4 чорапки, кото били стегнати и синът и не можел да го събува.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 704
...може да понастине...но факта, че сам се събува ме кара да мисля, че бос се чуства по-добре...знам ли:)
Пробвай:)
И да настине...минава:) После поне ще знае защо го караш да се обува.Simple Smile

това все едно аз го казах  Grinning
единственото съображение,което ме спира е,да не би да се натрупва по някакъв начин в организма това,че ходи със студени крака понякога. Тъпо го обясних  Thinking абе,например,заради босите крака след години да развие ишиас примерно!  (не ми се смейте! не знам какво е ишиас,ама добре звучи в контекста))

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
единственото съображение,което ме спира е,да не би да се натрупва по някакъв начин в организма това,че ходи със студени крака понякога. Тъпо го обясних  Thinking абе,например,заради босите крака след години да развие ишиас примерно!  (не ми се смейте! не знам какво е ишиас,ама добре звучи в контекста))

успокоявай се с мисълта, че ходенето БОС е най-полезното нещо за краката...веднъж някъде четох, че е много полезно, защото един вид, човек си прави естествен масаж:))
Не знам дали е вярно...но знам, че е много приятно. Аз вкъщи вече не мога да обуя нищо...ако ми се смръзнат краците...обувам само чорапЕ...Simple Smile

# 29
  • Мнения: 972
Вкъщи е доста топло - ние самите ходим без чорапи и по къс ръкав. Немога да навличам детето да се изпотява. В детската температурата стига 30 градуса през деня (много е слънчева) и то без да има включен никакъв отоплителен уред.
Но си зависи какви са темперетурите вътре.

Общи условия

Активация на акаунт