Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 141
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 1 515
  • Мнения: 49
alvelina, по лекарско предписание ли ги давате солите, аз давам само номер 3, дали да не включа и някоя друга сол ние сме на 2 годинки, баткото е на 6

# 1 516
  • Мнения: 1 700
Ами ще прозвучи адски безотговорно, но не ги давам по лекарско предписание. Педиатърката ни не е чувала за ШС. Информирала съм се предимно в нета. Миналата зима давах в продължение на два месеца от N 3,4,5 и 7 (тогава имаше проблеми със съня). Детето ми се разболя съвсем леко само веднъж и на следващия ден му нямаше нищо. После спрях солите, той тръгна на ясла и направи пневмония, лежахме в болница и дълго долекувахме. Сега откакто давам пак солите, два пъти тръгва  се разболява, педиатърката изписва антибиотик, но аз не му го давам, лекувам с ШС, вит. Ц, и инхалации с физ. р-р. и бързо се оправя. Дано не скандализирам темата.

# 1 517
  • Мнения: 49
Интересно, какви проблеми сте имали със съня, понеже и малката се буди по няколко пъти през ноща и реве, но се кърмим и не мога да я отбия, изпада в изтеричен рев, не мога да я успокоя по друг начин. И ние сме карали 2 пити пневмония и лежахме в болницата. Та се чудя и аз ли да не включа освен 3, да давам 4, 6 и 7

# 1 518
  • Мнения: 1 700
Ами същото беше и при нас, само че пие мляко и се будеше много пъти нощем, пише 2 глътки мляко и пак заспиваше.
Относно другите неща мисля, че много голяма роля изиграва инхалаторът, само като усетя, че се разболява и веднага започвам инхалации с физиологичен разтвор и така овладявам да не слиза надолу. Заедно със ШС има един задоволителен ефект, но според мен "действат" когато се понатрупат в организма.

# 1 519
  • Варна
  • Мнения: 170
Интересно, какви проблеми сте имали със съня, понеже и малката се буди по няколко пъти през ноща и реве, но се кърмим и не мога да я отбия, изпада в изтеричен рев, не мога да я успокоя по друг начин. И ние сме карали 2 пити пневмония и лежахме в болницата. Та се чудя и аз ли да не включа освен 3, да давам 4, 6 и 7
Спокойно си ги включете, но ако приемате сол номер 6 / тя извлича шлаки от клетките/, тези щлаки трябва да излязат от организма и за това помага номер 10. Прочетох го в дебелата книга превод от немски. Не зная защо нашите терапевти не го казват. Друго нещо, което също не се казва е, че като се пие номер 11 задължителн трябва да се включи номер 9, тъй като 11ката възбуждала киселинността на организма и трябва да се добави 9, за да не си докараме подагра....

# 1 520
  • Мнения: 24
Гледам в нета, че има тест за Шуслеровите соли, който след няколко въпроса ти изкарва какво трябва да пиеш.

Би трябвало да е има някаква логика, защото все пак всяка сол е за определени неща, нали?
Някой друг правил ли го е?

# 1 521
  • Мнения: 103
Това с теста е интересно,аз ще го потърся.   А знаете ли кои са солите за трета сливица,аз давам 3 и 4,дали е добре?

# 1 522
  • Мнения: 10
Аз намерих някакъв тест и го попълних внимателно, изкара ми 3 соли, ето:



Миналата седмица ходих в аптеката до нас, там момичето ми препоръча 4 соли, тези от теста и Номер 4.

P.S. Голям зор с тая снимка на екрана, едно рязане, запаметяване...  Rolling Eyes Grinning

# 1 523
  • Бургас
  • Мнения: 19
Здравейте! Един въпрос ми се върти в главата и не мога да си отговоря, защото получавам различна информация от различните източници. Някъде пишат, че солите са "енергийна сянка/информация" на съответния минерал и поради тази причина те са само балансьор на йони между клетката и междуклетъчното пространство, т.е. не ни доставят допълнително минерали, а боравят с наличните ни. Други източници твърдят, че чрез солите си набавяме минералът, който ни е в дефицит.
Някой по-компетентен от мен по темата може ли да внесе яснота в моето колебание - на кого да вярвам?

# 1 524
  • Мнения: 2 431
Аз лично се доверявам на д-р Папазова и нейните познания по темата, а тя твърди, че солите са информационни сигнали. Simple Smile

# 1 525
  • Варна
  • Мнения: 170
Аз лично се доверявам на д-р Папазова и нейните познания по темата, а тя твърди, че солите са информационни сигнали. Simple Smile
Точно това пише и в дебелата книга превод от немски - информационни сигнали Simple Smile

# 1 526
  • Бургас
  • Мнения: 19
Благодаря ви!  Hug
Това означава, че първо трябва да си набавиш минералите чрез храна или добавки, за да има какво да балансират шуслеровите соли.

# 1 527
  • Мнения: 186
за запушен нос и задна хрема какво давате - аз запо4нах 3,4,6 ?/////////////

# 1 528
  • Мнения: 965
Виж 3 страници назад. Аз давах 4-ка, три пъти през деня, по три таблетки през 15 минути, но имаше още една сол в добавка вентуално, но не беше 6.
А твоята комбинация съм я срещала някъде, но не помня къде....  newsm78

# 1 529
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Ще помоля ако някой е преборил суха кашлица при дете с ШС,да сподели  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт