Обезопасени прозорци !

  • 2 824
  • 7
  •   1
Отговори
Синът ми е на 2 г и от скоро спи сам в стаята си . Проблемът е че точно под прозореца се намира радиаторът,който е чугунен и е невъзможно да се премести . И тъй като съм малко луда от два дни не спя и мисля да не би детето да се покатери и да отвори прозореца . Rolling Eyes Да сте чували за обезопасители за прозорци , иска ми се да се монтират лесно ,защото сме с алуминиева дограма и не ми се пробива . Чакам съветите ви !

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Единственото за което се сещам е да си поръчате рамка с мрежа против насекоми. Сега прозореца е затворен, но лятото е повече от полезно... аз бях поръчала за детската и за спалната, но ги бяха пропуснали да ги запишат. Пролетта ще поръчам със сигурност въпреки че дъщеря ми никога не е проявявала интерес към прозорците а и те имат и възможност за вертикално отваряне/за проветряване/.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
На мен ефективно и лесно ми се вижда верига за входна врата. Монтирате я някъде нависоко, детето да не може да стигне. Така хем може да се отвори прозорецът за проветрение, хем веригата не дава да се отвори повече от 10 см, т.е. и да иска, не може да изпадне от прозореца.

# 3
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Мисля, че продават аларми за прозорци.
Голямата ми дъщеря я заварих качена на касата на прозореца да гледа. Беше се изкачила точно по такъв чугунен радиатор. Не ми се коментира какъв ужас изживях и колко време като я погледнех само това си представях.

# 4
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Мисля, че има пластмасови накрайници точно за обезопасяване на прозорци - наскоро гледах разни такива интересни нещица в Била - провери там. Представляват пластмасови скоби за закопчаване на рамките за касите.

# 5
  • Мнения: 272
Сега се сетих , какво би могла да използваш-Преди време си купих един предпазител на Чико ,който служи да не се отварят шкафовете и си мисля ,че може да се използва и за прозорци.Представлява една пл. лента ,на двата края има по едно цветче,което се залепваедното  за прозореца ,а другото за дограмата отстрани  и при завъртане може да се откача.Оххх ,много сложно го обясних,но тези джаджи съм ги виждала в Данет.Успех

# 6
  • Мнения: 1 134
На мен ефективно и лесно ми се вижда верига за входна врата. Монтирате я някъде нависоко, детето да не може да стигне. Така хем може да се отвори прозорецът за проветрение, хем веригата не дава да се отвори повече от 10 см, т.е. и да иска, не може да изпадне от прозореца.

Всички прозорци и врати вкъщи са с такива вериги. Не стоят грубо и грозно, както си мислех първоначално. Другото, което ми предложиха във фирма за алуминиева дограма е монтиране на ключалки върху вратата (предполагам, че и за прозорец е възможно). Но, първо ключето е някакво супер миниятюрно и си представих как го търся, отключвам и заключвам при всяко проветряване. А, и скъпичко ми се стори...

# 7
  • Мнения: 179
Вчера ходих в Мосю Бриколаж /в Пловдив/ за да купя ограничители за кухненските шкафове и видях, че има и ограничители за прозорци! Не позволяват прозореца да се отвори напълно - отваря се някъде 10-ина см. Но трябва да ги погледнете все пак дали ще ви свършат работа!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт