РУСКА КУХНЯ

  • 132 970
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 7 424
  Още се чудя..... newsm78

   Принципно много харесвам блиньІ с маЯ (аромата ми е вълшебен ,направо!).
   Харесвам и една рецепта на Галина Димова с повечко яйца в тестото... Rolling Eyes
   Рецептата на Хонда (с кисело мляко) също ми е любима....

   Голямо чудене се пада.  Laughing

# 166
  • Варна
  • Мнения: 10 814
 Още се чудя..... newsm78

   Принципно много харесвам блиньІ с маЯ (аромата ми е вълшебен ,направо!).
   Харесвам и една рецепта на Галина Димова с повечко яйца в тестото... Rolling Eyes
   Рецептата на Хонда (с кисело мляко) също ми е любима....

   Голямо чудене се пада.  Laughing

Тези дето се каня да ги правя, приличат малко на тези на Хонда, само дето водата се слага гореща и се слага водка или коняк  Mr. Green

А палачинките с мая не удрят ли на специфичния мирис на маята? Само това ме спира.  Thinking

# 167
  • Мнения: 7 424

А палачинките с мая не удрят ли на специфичния мирис на маята? Само това ме спира.  Thinking
  Удрят.И това ми харесва!  Laughing

  Кисе,дай ,моля те,онази рецепта с пудинг! Стана ми интересно да я видя/пробвам.  Simple Smile

# 168
  • Мнения: 2 697
Ах, момичета, с тия блини направо... големи изкусителки сте Crazy Ама то си е тъкмо време за тях, Масленица все пак Laughing Май май любимият утре ще намаже палачинките на Хонда за закуска, че като преравям хладилника, само за тях имам продукти Blush

# 169
  • Варна
  • Мнения: 10 814

А палачинките с мая не удрят ли на специфичния мирис на маята? Само това ме спира.  Thinking
  Удрят.И това ми харесва!  Laughing

  Кисе,дай ,моля те,онази рецепта с пудинг! Стана ми интересно да я видя/пробвам.  Simple Smile

Ето: 4 яйца (аз сложих 3), 2 суп. лъж. захар, 1 ч.л. сол, 1 ч.л. сода, 1 л кефир (кис.мляко) - много ми е това кол-во, намалих до 1 кофичка и дори разреждах с малко прясно мляко (не мога точно да спазвам рецептите, особено ако се водя от това, което се подвизава в хладилника), 300 гр брашно, 100 гр нишесте (аз сложих пудинг ванилия, който е 60 гр, но така или иначе съм намалила кол-вото продукти, описани в оригиналната рецепта), 4 суп. лъж. олио.

Разбъркват се яйцата, солта, захарта, содата и половината кол-во кис. мляко. Прибавя се брашното, смесено с нишестето, разбърква се много добре, прибавя се останалото кис. мляко, слага се олиото, разбърква се. Това е.

# 170
  • Варна
  • Мнения: 10 814
Ето тези пък планирам да правя днес (рецептата е от руския форум 7say на Джанго)

500мл. кефира
1 яйцо
1ч.л. соды
2 ст.л. сахара
3ст.л. водки(или ликера,коньяка и т.д)
100мл. очень горячей воды
1.5 ст. муки.

Яйцо взбиваем с сахаром, вливаем водку,взбиваем. Вливаем кефир, постепенно добавляем просеянную муку, добавляем соду. Даем тесту постоять минут 10,затем добавляем горячую воду,перемешиваем.

Уж заради алкохола палачинките ставали нежни - ще видим!  Mr. Green

Оле, бързо да се редактирам: тази нова рецепта ми скъса нервите!!!  #Cussing out Направо ме е яд, че се захванах, вместо да си правя по изпитана и сполучлива рецепта (тази с нишестето).

Към 15 страници във въпросния форум хвалби, при мен се късаха, егати "нежните" блини... всичко спазих по рецептата (обикновено не спазвам  Crazy), отдолу вече загаряха, отгоре стояха още сурови, мъка да ги обърнеш, че и на вкус никакви.... ooooh!

Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 15:31 от Киса

# 171
  • Мнения: 0
Справих се с крема за НАПОЛЕОНА благодарение на вас.С прясно мляко без яица.
Сега искам да ви питам за един сладкиш купувам го от МАРКЕТА и на етикета пише АРМЕНСКИ
СЛАДКИШ нарязан като пасти ,като кекс и крема е като на НАПОЛЕОНА---отгоре е поръсен като с
медени стърготини. Аз все още съм начинаеща  Grinning

# 172
  • Мнения: 7 424
   Киса,благодаря за рецептите!   bouquet
   Тази с нишестето звучи добре.
   За втората ......Днес по ОРТ казаха някаква рецепта ,в която се прибавяше бира,за повече дупки в палачинките.Та се сетих за твоята с водка.

# 173
  • Варна
  • Мнения: 10 814
   Киса,благодаря за рецептите!   bouquet
   Тази с нишестето звучи добре.
   За втората ......Днес по ОРТ казаха някаква рецепта ,в която се прибавяше бира,за повече дупки в палачинките.Та се сетих за твоята с водка.

То рецепти бол, аз обичам да изпробвам нещо ново, рядко се случват провали, но има и такива моменти.  Embarassed

# 174
  • Мнения: 22 867
Ееее, с Киса сме олицетворение на руското " на вкус и цвет товарищей нет"! Peace Тъкмо влизам да похваля нежните блинчики и гледам, че тя нещо не ги харесала. newsm78 Вкъщи сме им фенове, наистина са много крехки и вкусни. Днес си поиграх и да ги украся, получи се това:



Ами писна ми да гледам из руските форуми от вкусни по-вкусни снимки, сега съм равновесна вече и наядена! Grinning

# 175
  • Мнения: 0
Момичета, не знам дали е правилно тук да питам  . Моля да ме извините. По горе писах за този
арменски сладкиш които купувам и е много вкусен. Порових се доста . Вчера направих МЕДОВИКА
на СЕЛМА. Не стана особено сполучлив ,мисля че брашното му доиде в повече. Но ще повторя.
Дали този арменски сладкиш не е подобие на Медовика.? Открих и рецептата на МАРЛЕНКА?
НЯКОЙ  правил ли е?
Дано този път ми отговорите сигурно ви задавам много тъпи въпроси. Но искам да се справя.

# 176
  • Мнения: 2
Здравейте, много моля за вашата помощ! Наши много близки приятели са руснаци и ще ни идват на гости. Искам да ги изненадам и да им сготвя нещо от руската кухня, но си нямам и идея какво да е  Simple Smile . Дайте ми някакви идеии за меню, много ще съм ви благодарна. Те по принцип много обичат месото във всякакъв вид, така, че трябва да не е постно  Simple Smile. Някой беше споменал нещо за котлетки по-рано... дайте някоя рецепта, ако вече не сте дали преди това, но нямах време да изчета цялата тема. Благодаря ви много  bouquet

# 177
  • Мнения: 22 867
shokoladeno choveche , мисля, че гостите ти ще бъдат много по-доволни да опитат българска кухня, много от нещата в нея се харесват на руснаците, отколкото малко ерзац руска. Имам предвид, че колкото и да се стараеш, няма да се получи оригиналното руско ястие, просто продуктите са различни у нас и в Русия. Пиша го от опит, аз също много харесвам руската кухня и правя доста нещо по техни рецепти, но си давам сметка, че не са такива, каквито съм ги яла там. Вкусни са, да, и по-различни, но не е то. И пак от опит, поне руснаците, с които съм се срещала, винаги са били възхитени от нашата кухня и то искрено, не от куртоазия. Мисля, че и ти, ако отидеш в друга държава, би искала да опиташ тяхната кухня, а не да си правиш български рецепти. Разбира се, това е само мое мнение, не ангажирам с него, просто споделям. Peace

# 178
  • Мнения: 2
Ами да май така ще направя Labrex. Аз също си мислех че едва ли ще успея да ги направя нещата както трябва, наи-много да се изложа  Embarassed И така като си мисля сигурно ще си заложа някоя изпитана вече рецепта   chef  bouquet

# 179
  • Мнения: 22 867

Днес за пръв път пробвах сбитень (признавам си, не бях го и чувала) - кипва се вода, слагат се захар, мед и подправки - джинджифил, кардамон, мента, карамфил, вари се. Много ароматно става, пие се в студените зимни вечери. Може да се направи и с алкохол.Вкусно е, само малко вповече ми дойде сладостта, следващ път ще намаля или няма да сложа захар.


 

И една западно-украинска супа - пасуля. Сварен зрял фасул, запържени лук и нещо пушено - саламче, месце някакво, после пак запръжка- на наситнен чесън, червен пипер и брашно, разрежда се с вода до гъстота на сметана, сипва се във фасула, слага се и нарязано кисело зеле, сол, черен пипер и дафинов лист, вари се още 10-15 мин. Хареса ми, става гъста, вкусна и засищаща супа. Peace

Общи условия

Активация на акаунт