Отговори
# 1
  • Мнения: 380
Само запис, че нямам бисери за споделяне ... Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 044
 Crazy Joy Засега само това чувам по повод кърменето ми(от близки и роднини): "Е докога така?", придружено от  Shocked

# 3
  • София
  • Мнения: 5 656
Не спирам да се удивлявам на все нови и нови бисери, пък и може да се подсетя някой от личната ми практика.

# 4
  • Мнения: 2 401
Запис и от мен!
Не бях чела скоро старата тема и гледам, че са се появили много свежи бисери,  например това за бебето с недостатъчно коса, което явно е в следствие на изпитата кърма и за бебетата, които се нагълтват с въздух, ако гърдите не са достатъчно пълни! Laughing

# 5
  • Мнения: 102
Да се включа и аз с един бисер Simple Smile

С каката имах голям излишък, който изцеждах и прибирах във фризера за черни дни. При което една приятелка вика "За какво ти е?! Най-много да му заквасиш на мъжът ти малко!"

# 6
  • Мнения: 340
И аз да се включа в темичката ви...

Една комшийка около 40-те години, която не е кърмила децата си, нооо е много компетентна по този въпрос. Та, жената се учуди доста като й казах, че кърмя. Каза, че след време детето ми нямало да иска друга храна освен кърма, щяла съм да имам много проблеми с това кърмене, трудно щяло да ми бъде (горката аз  Laughing ).


Друг случай - от баба ми. Малката беше на 2 месеца и жената ми се обажда по телефона и ме пита дали малката яде. Аз й викам, че яде, т.е че се кърмим. А тя - Ама друго яде ли?  newsm78 (искала да каже дали съм давала изкуствено мляко, щото чула, че било модерно да се дава  Laughing ).


Иначе, като нямаше един месец малката, всички се опитваха да ме убедят (особено свекървата), че бебето реве, щото ми е нехранителна кърмата  Joy . Много съм се смяла на това. И защото ми е нехранителна кърмата на 1 месец наддаде 1,5 кг  Mr. Green , а на 4 месеца беше 7,600 кг. (тва ще е само, заради нехранителната кърма  Wink ). А сега ми казват, че е много хубаво, че ми е хранителна кърмата, на което аз отговарям с усмивка без много обяснения  Wink .


При педиатъра сме. Малката е на 4 месеца. Сестрата и лекаря казват, че отдавна е трябвало да захраня...със сокче, на шест месеца вече трябвало да се замества едно хранене с пюренца и постепенно да се премахне кърменето (не че аз слушам кво ми се приказва  Mr. Green ). Сестрата ми вика - "Ама то хубаво, че се кърмите, ама майките сега превръщат децата си в Крали Марковци с това кърмене..." .

# 7
  • Мнения: 2 369
явно и моя ще е от крали марковците ми се струва.на мен ми се налага да заместя едно хранене.просто няма накъде.ще отсъствам всеки ден за по няколко часа,ама....мойто дете неиска нищо толкова много,че да заместим.одеве му дадох млечна каша (готовите в кутия).с няколко песни и бая маймунджелъци от моя страна успях да го излъжа да хапне 100–ина грама,ама след 10 мин така се насмука с кърма,че му изпукаха ушите...сега час и половина по–късно се насмука пак......аз взех да се чудя и да се надявам наистина да е вярно това,което казвате тук и да може да оцелява това дете почти само на кърма,защото грам нищо друго не му харесва и няама изгледи да предпочете скоро друго пред кърмата.

иначе сега ходим на бебешко плуване и гледам май никой,освен мен не кърми......та и тука не са кой знае колко големи кърмачки,но не ме подиграват поне.аз все го кърмя там...като цигане ми е милото хахахаха

Последна редакция: ср, 19 яну 2011, 20:52 от Гаца Баца (марита)

# 8
  • Мнения: 373
Е  тия изцепки бледнеят пред това което сега ще ви кажа;  моя приятелка гледала по CNN , че учените след редица изследвания установили, че кърменето било страшни вредно особено до 6-ти месец ...колко ли пари са взели от някой производител на  AM?  #Crazy #Crazy #Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 12 231
Запис  Mr. Green
За съжаление на мен никой не смее да ми каже нещо безумно за кърменето  Twisted Evil Twisted Evil

# 10
# 11
  • Мнения: 1 457
явно и моя ще е от крали марковците ми се струва.на мен ми се налага да заместя едно хранене.просто няма накъде.ще отсъствам всеки ден за по няколко часа,ама....мойто дете неиска нищо толкова много,че да заместим.одеве му дадох млечна каша (готовите в кутия).с няколко песни и бая маймунджелъци от моя страна успях да го излъжа да хапне 100–ина грама,ама след 10 мин така се насмука с кърма,че му изпукаха ушите...сега час и половина по–късно се насмука пак......аз взех да се чудя и да се надявам наистина да е вярно това,което казвате тук и да може да оцелява това дете почти само на кърма,защото грам нищо друго не му харесва и няама изгледи да предпочете скоро друго пред кърмата.


И при нас е такова положението, само че моя син е по- голям доста  LaughingЗа вашата възраст мисля няма какво да те присетснява  Peace

Аз си я чета темата, но нямам какво да споделя за моя радост май. Само майка ми подмята от. време на време, че до първи клас щял да суче  Laughing От баби и педиатърки само умни съвети слушам  Hug

# 12
  • Мнения: 69
Големия ми син не съм го кърмила ,защото послушах и роднини и лекарката ,че нямам кърма и затова плаче.За около седмица приключихме с това занимание.А да, и майка ми ми казваше-аз не съм кърмила,баба ти също не е имала кърма така ,че и ти сега недей очаква да кърмиш.И аз слушах разбира се .
Сега обаче   не слушах никои и си казах аз ще кърмя,така и стана.Сега майка ми е доволна че кърмя още и се радва.Вече казва то и аз може да съм имала значи кърма едно време,трябвало е да бъда по упорита и да предлагал когато иска.И тя като мене тогава е слушала умни съвети.

# 13
  • Мнения: 2 401
И моята майка, която ме е кърмила 15 дни покрай моето кърмене стигна до извода, че и тя навремето сигурно е имала кърма, но си е изпатила от некомпетентните съвети още в болницата, а и тогава след раждане се е стояло доста по-дълго от сега и са имали достатъчно време да объркат кърменето на майките!

# 14
  • Мнения: 639
На мен напоследък бисери не са ми казвали (или просто не им минава даже през ум, че може още да кърмя  Mr. Green), обаче днес присъствах на един. Приятелката ми (също кърмачка, детето и е на 1г и 2мес) се вижда със своя позната с детенце на същата възраст. Общи прикзаки, и двете споделят, че децата им нощем се будят по няколко пъти.
Другата майка: "Моята много вода пие, като се събуди нощем, все трябва да и е до главата шишето. Ти твоя с какво го залъгваш?"
Приятелката ми: "Ами ... кърмя го".
Другата майка погледна с онзи добре познат ми втрещен поглед, но се окопити и смънка: "Е, нищо, де, ще му мине ..."  Laughing

Тя ако знаеше, че и моето спящо в количката, че и по-голямо, е "болно" от същата болест.  Mr. Green Ама нищо, де, и на него някой ден "ще му мине".  Wink

Общи условия

Активация на акаунт