Парфюмни размисли и страсти - 93

  • 31 037
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
densi Heart Eyes  bouquet
Ами отстрелях го Embarassed
А уж Щах да спирам....  Embarassed
Не ми прили4а много на петицата newsm78(моята е пп), дори да кажа, 4е никак не ми прили4а...
Първата асоциация след като го пръснах беШе с Шант д Аром, на Герлен, пръснах си и от него, но се оказа , 4е са  много разли4ни....
Днес си подреждах съкровиЩата...
Не ги броих, за да не се уплаШа от себе си EmbarassedБях запо4нала да намалявам бройките, но за една седмица открих  големи красоти(някои доста редки) на поносими цени... така 4е ooooh!.
Но поне спрях с масовото запасяване (имам 2 стотици ЕДП Палома Пикасо. една стотица Ароматикс Еликсир,  стотица от ЖиванШи 3 , един тестер на Венеция 50 млл Будоар, по 75 млл Шант д Аром, и Ноуинг 50 млл Фенди едп, 50 млл 4ерна магия(старата, тази, която е спряна)  50 млл 50 млл Мъст 2и поне 15 на които имам разли4ни концентрации и то във възможно най големите размери ooooh!

Последна редакция: нд, 06 фев 2011, 17:46 от sl

# 691
  • Мнения: 646
Тествах Knowing днес /на хартия, естествено; такова нещо не бих си пръснала хей тъй лекомислено/ - ми, интересно... въпреки че хич не е от моите, въпреки че е мега силен, ретро, и въпреки многото други "въпреки", не го намерих за отблъскващ, както се притесних, душкайки го първоначално само от шишенцето. Мисля, че на някакъв етап от живота ми /след около 40 години, да речем; шегувка, да не се обиди някой Laughing/, мога да се харесам с него.

Също така, за моя изненада установих, че непоносимата класическа Прада вече ми е драга на носа, че даже и ми харесва доста. Rolling Eyes
Но не повече от Тендър версията си, която напоследък много мисля и май искам. Thinking

Харесах си и Midnight Rain на Ла Прери, но тая цена не е нормална просто.

И дали пък и аз не съм ненормална, ама тествах на кожа Вери Ирезистъбъл Сеншуъл - е, къде е пачулито тука, къде е разликата с оригиналната версия? Аз таквоз нещо не открих. Баш същото, само че далеч по-слабо и не толкова наситено.

# 692
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Аризона Heart Eyes
Дай му втори Шанс , но на кожа, невероятен е... Отнесъл ми е много комплименти ...

# 693
  • Мнения: 31 172
densi Heart Eyes  bouquet
Ами отстрелях го Embarassed
А уж Щах да спирам....  Embarassed
Не ми прили4а много на петицата newsm78(моята е пп), дори да кажа, 4е никак не ми прили4а...
Първата асоциация след като го пръснах беШе с Шант д Аром, на Герлен, пръснах си и от него, но се оказа , 4е са  много разли4ни....
Хайде честито! Hug Заслужава си! Представям си как ти стои и се възхищавам искрено. Heart Eyes Hug
Не аз го имах Герлена и на мен не ми прилича, той е много по-лек и плодов. Много го обичам. Heart Eyes

Едно време една голяма фенка на шиприте ми даде съвет да нося Knowing само на дъжд. Супер труден парфюм. Но на влага и дъжд се развива много хубаво наистина.

# 694
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Денси Heart Eyes Heart Eyes  bouquet

Тук не е много влажен климата newsm78, но определено някои неЩа ми стоят по разли4но отколкото когато съм в България...
Knowing го открих за себе си миналото лято в Бг и там си ми харесваШе.... Дори имам и една резерва от 75 млл от него  hahaha Joy Joy JoyДа не би да го спрат междувременно

# 695
  • Германия
  • Мнения: 71
Knowing (Estee Lauder) ме спечели на мига и го грабнах, без да се замисля. След около час изби толкова страшна ТУБЕРОЗА, че се чудех какво се носи около мен и защо ми прилошава. После парфюмът изчезна в едно такси и никога повече не ми дойде наум да го пробвам. Може би трябва да направя опит. Sl, Аризона, вие усещате ли присъствието на ТУБЕРОЗАТА?


И аз си мечтая за старото Magie Noire на Ланком. Преди години беше едно от малкото неща, с които редувах Ароматичния Елексир. Винаги съм се чудила какво е общото между двата, че са ми толкова любими и преди доста време открих, че Magie Noire го титулуват за розов шипър. Сега открих и къде съм го чела - тук. Изведнъж ми се проясни необяснимото. Според Фрагрантика е Oriental Floral, но напоследък все по-често се съмнявам в техните категоризации.


 

# 696
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Моите са точно 40, с тенденция 4-5 скоро да видят дъно (и все още ще се радвам на този факт).
Определено мисля, че с около 10-15 ще се чувствам най-добре, ама айде голяма дума да не казвам.

# 697
  • Мнения: 5 001
Аз наскоро писах, моята колекция е от 18 бр, като повечето са 30тици, но от тях знам, че поне на 15 ще подновявам количествата с най-голямата разфасовка, най-големите ми любимци и без тях определено не мога  Heart Eyes
От вчера си имам Алиен едт, страшно е красив, от леките версии той ми е фаворит определено.

# 698
  • Мнения: 17 546
Моите са 23 бр. -  само Румба са ми два х30 мл. като те и Градинските Ангели, са флаконите в най-малка разфасовка. Останалите са 50 и 100 мл...
Отливките не влизат в този брой. Нито извадените за размяна или продажба.
Съвсем достатъчни са ми, не искам да увеличавам бройката повече от това, а тези си ги обичам почти всичките. Някои от тях ще подновя вероятно след време, с други ще се разделим за винаги когато приключат, въпросът е кога ще стане това... Не знам вие как ползвате парфюми, но аз нито ги щадя, нито пропускам ден без парфюм, подновявам, когато не усещам аромата, който съм избрала за деня и течността във флаконите намалява удивително бавно и ми изглеждат непрекъснато пълни! Rolling Eyes

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
И моите намаляват изключително бавно. Някои не съм докосвала с месеци, не им идва реда.

В тази връзка е добре да знаете, че от време на време трябва да се пръскат парфюмите, дори в капачката ако не ви се носи конкретен, защото иначе през пулверизатора влиза въздух и се окисляват и променят!  Peace

# 700
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Нищо не пестя, пръскам колкото ми душата иска. Но и аз се забелязвам, че по-често посягам към тези, които са останали малко, за които не ми е жал и искам да свършат. Много грешна практика, защото докато стигна до най-любимите, те ще вземат да ми омръзнат само докато ги гледам в шкафа, както се е случвало, между другото.

# 701
  • Мнения: 2 435
Аз се позамислих и установих,че по-голямата част от моите аромати са унисекс/27бр/ и си ги ползваме заедно с ЛМ/по-често той/,чудя се в тоя случай да ги броя ли newsm78 освен това само те са ми големи бутилки от по 50 и 100мл.
Моите са основно в бутилки по 30мл и повечето имат по 15-20мл,в един момент започнах да заглеждам тези малки,сладки бутилчета и постепено,точно те се оказаха преобладаващи Heart Eyes
Изключение правят Феминити и Алшими от тях имам и малък запас,а да и Инсоленс,но само защото заминава е промишлени количества.
Имам и няколко/7-8бут./ от по 100мл,но всички са ми много любими и вероятно дори и след като свършат,ще бъдат подновени.
Имам и 7-8,които се надявам скоро да им видя дъното.
Разчистих доста и имам още,но пък те не се броят...нали Flutter

ПП.Мимс,при мен е обратно,колкото повече ми се иска да видя дъно,толкова повече не ми се пръска,ама не защото не ми се иска да свършат,а защото не са ми любими.Най-често си пръскам големите любови и то в промишлени количества Laughing

# 702
  • Мнения: 5 001
В тази връзка е добре да знаете, че от време на време трябва да се пръскат парфюмите, дори в капачката ако не ви се носи конкретен, защото иначе през пулверизатора влиза въздух и се окисляват и променят!  Peace
Това не го знаех, хубаво че сподели  Hug 

# 703
  • Мнения: 8 462
И аз съм на вълна довършване на остатъчни количества, но засега само един Инсоленс се очаква да види дъно. До два дни няма да го има и ще се похваля и аз. Не ми е жал, защото ред чака друг флакон.

# 704
  • Мнения: 56
При мен сметката е 43 - не мога да се разделя с никой, въпреки че и аз месеци наред не посягам към тях...
Карен, благодаря за информацията - ще имаме повече случаи на инвентаризация Laughing

Наскоро се сдобих с това съкровище
http://www.fragrantica.com/perfume/Nina-Ricci/Nina-1987--2174.html

Чудех се на какво ми прилича, дори реших, че е Шанел 5, пробвах го (пп), нищо общо...
И все пак - усещане за нещо хубаво и минало....


Общи условия

Активация на акаунт