Парфюмни размисли и страсти - 93

  • 31 041
  • 727
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 657
                                                        Добро утро, скъпи дами   bouquet

След като вече освежихме и обогатихме познанията си в различните парфюмни области, смятам, че можем да продължим едно отдавна започнато разглеждане на ароматите по групи. Част от тях вече сме разнищили - в отделни теми или между другото, така че ще се постарая да не повтарям, но пък ако отчетем факта, че вкусовете ни имат свойството да се менят с времето, а също и това, че има нови попълнения сред нас, мисля днешната ни тема да е посветена на

                                                 ГУРМЕ АРОМАТИТЕ

Да, точно така, тъкмо след като отминаха Коледните и новогодишни кулинарни изкушения Simple Smile
Ванилия, плодове, шоколад, амарето, пралина, кафе - порция от кое обичате в парфюма си? А кое от тях избягвате? Коя е най-необичайната ядивна нотка в парфюм, която откривате? Заповядайте в най-вкусната парфюмна тема  Hug

                                    
                              

Предишната тема

# 1
  • Враца
  • Мнения: 2 670
Абе , какво направихте с темата ?? Изядохте я за няколко дни! Simple Smile)

Атти, прекрасно хрумване!   bouquet


Та, като говорим за гурме аромати,
като подуша ванилията и се умопобърквам  Crazy
също добре ми действа ликьора и локума,
харесвам и черен пипер. Heart Eyes

От плодчетата...  Thinking  харесвам много малко плодови аромати,
но първосигнално се сещам са Ултраред,
който ми мирише на госрски ягодки и локум  Crazy


Установих , че истински ненавиждам кафе  Sick
и също канелата не ми се отразява добре .  Naughty

Последна редакция: сб, 29 яну 2011, 02:05 от vmarinska

# 2
  • при морето
  • Мнения: 911
Атти,отново си много изобретателна!Чудесна темичка! Heart Eyes
За мен е много любима група тази на гурме ароматите,макар че мога да се похваля само с наличието на  Nuits Enshantees by Laura Mersie...,е,имала съм и Magnetizm by Escada,но по принцип всеки парфюм има шансове да ме спечели,ако крие в себе си нещо от гореизброените съставки.Например преди години помня как се бях влюбила в Мюглеровия Инъсънт и чак като му разучих състава ,разбрах,че бадема е онова,което го прави така вкусно-прелъстителен.Да,обожавам също и кафе,но май нямам добра находка парфюмна с наличието на кафе....Един Инсайд се напъваше да ми хареса,но много беше скучно кафето в него,не предразполагаше и не ме грабна.Ванилията определено ми е фаворит,ако я има-значи и шансовете на парфюма да ме спечели ги има,носи  на парфюма  повече изящност и леката й  сладост  обогатява шлейфа , придава му загадъчност и сласт.Поне при мен ванилията е любима,например помните ли като си говорихме скоро колко по-хубав би бил Черния кашмир,ако му бяха сипнали щипка ванилийка..нямаше да е така сух,наситено-тамянен и категоричен..Напоследък съм изгубила ума си по канелата и почти през цялата зима търсех почти машинално  Органза Индъсенс,тия дни чакам Фрапин...мдааа,определено я обожавам канелата тази зима.Да не говорим,че Амбър наргилето си е разкошна канела за мен с гъста и  леееко  нагарчаща вишновка.Страхотни са канелените аромати.И Слона е канелен също,и той ми е любим.И Л на Лолита Лемпицка,но там е много сладка и  някак не се откроява.
Ами аз май изписах цял ферман...Нямам търпение да ви чета ,темата е прекрасна! Hug

# 3
  • Мнения: 56
Любими съставки - ванилия, канела, подправки....

чудесна тема, Атти
  bouquet

# 4
  • Мнения: 59
Aтти, страхотна тема   bouquet
Това като че ли е любимата ми група аромати, носят ми страхотно настроение.
От съставките обожавам суха ванилия, канела, шоколад, ядки,коняк..
Най-хубавото гурме в колекцията ми е  Guerlain Gourmand Coquin-тъмен шоколад, пурети и ром, съчетани с великолепен шлейф и трайност върху моята кожа.Други "вкуснотий" са Spirituese Double Vanille-много суха и натурална ванилия, дървесина и тамян, Аngelique Noire на Герлен-горчив шоколад с билков пълнеж, Loukhoum на Кейко Мечери
От плодовите гурмета харесвам много Midnight Rain, La Petite Robe Noire , Boise Torride
Най-вкусния бадемов сладолед е за мен L'Instant Magic Elixir
Nuits Enchantees е просто невероятен- ванилия, кафе,подправки, дървесина.Всеки път когато съм с него отнасям много комлименти и от мъже, и от жени.
Сега съм се размечтала за най-хубавата чиста ванилия - Тihota ...но цената и е просто  Sick

# 5
  • Мнения: 5 001
Ванилия, бадеми и шоколад  Grinning  най-вече ванилия.
Атти   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 38 536
Добро утро!
Май ще трябва да пробвам някоя ванилия тия дни, ако мога.
Май не притежавам определено "гурме", но ги харесвам.

# 7
  • Somewhere over the Rainbow
  • Мнения: 117
Влизам и аз тук да ви чета съвсем дискретно Simple Smile. Имам още толкова неща да науча за ароматите, че се чудя къде съм била досега Embarassed Rolling Eyes. А иначе още един глас за ванилията и шоколада. Канелата я обичам много в чай и бисквитки, но когато е в парфюм си представям мляко с ориз Laughing. Това последното с извинение към почитателите и Peace.

# 8
  • Мнения: 2 768
Да не ви изпусна  Grinning

Ми, гурмето не са ми "favorite", но харесвам ванилия, бадеми, кафе и шоколад като нотки, някъде забутани между другите съставки  Simple Smile Канела мразим (освен в мляко с ориз  Mr. Green)
Плодовете също трябва да са много с мярка, иначе мога да намразя парфюм до живот.

Снощи подарих на приятелката ми този нов Juicy Couture Couture
Не помня, може и да сте го обсъждали (пък аз да съм проспала). На първо четене от проба - има доста прилика с първият Джуси, но ги няма повечето от плодовите нотки (динената най-вече). Моята оценка е "не е никак зле", но принципно харесвам бренда  Peace

# 9
  • Мнения: 31 212
Атти благодаря! Hug  bouquet

Любимата ми група! Heart Eyes Обожавам ванилия, шоколад , подравки, канела, пралини, локум, ликьори и ядки. Като разучавам непознат бранд винаги първо пробвам някой гурме аромат от предлаганите. Никога няма да престана да купувам ванилови аромати. Пристрастена съм към тях. Не винаги ги нося, дори понякога месец не посягам към тях, но много често си ги душа.
Канела и ликьори в комбинация също харесвам и нося много.
Не харесвам обаче кафе. В Златото на Торенте с розите, е единственото което ми понесе. Другите кафета са ми евтини. Това е може би защото аз съм голям кафеман и парфюмното кафе ми е много химическо.
Мечтите ми за покупки са свързани почти само с гурме аромати. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Едни от най-добрите гурмета са при ексклузивите на Герлен. Искам ги почти всичките. Crazy



Цитат
Денси,ликьорения ангел много ли е различен от слънчевия? newsm78
Предполагам базата им е обща,нали,мюглерова.Много исках първия,но имам възможност да купя втория... Wink
Зимна, двата парфюма са много различни. Ликьорения е без мухъл, с много малко пачули и на моята кожа е само карамел и шоколад. Прилича си в началото, но само с оригиналния Ангел.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Хубава, вкусна тема!  Heart Eyes
Харесвам гурме-елементи в парфюмите. Не мога да кажа коя съставка ми е любима, зависи как е съчетана, а изцяло ядливи парфюми не харесвам. Обичам рома и плодовете в Мобусан; плътния карамел в Ескада Магнетизъм; локумения вкус на Sweet oriental dream Montale; шоколада в Noir de noir; ванилията на много места... Почти винаги търся тези съставки когато избирам парфюм, освен в случаите, когато избирам свежак за жегите. Гурме-компонентите винаги придават една хубава плътност и дълбочина, ако са умело дозирани. Лесно може обаче всичко да се превърне в безвкусна и дори неприятна смесица, ако се прекали или ако се носи в неподходящо време.

# 11
  • Somewhere over the Rainbow
  • Мнения: 117
Момичета, някой пробвал ли е Oro ЕDP на Роберто Кавали? Можете ли да ми кажете нещо за него?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 423

Снощи подарих на приятелката ми този нов Juicy Couture Couture
Не помня, може и да сте го обсъждали (пък аз да съм проспала). На първо четене от проба - има доста прилика с първият Джуси, но ги няма повечето от плодовите нотки (динената най-вече). Моята оценка е "не е никак зле", но принципно харесвам бренда  Peace

Пробвах го преди време, и моята реакция беше като твоята - просто "не е лош", с тази разлика, че не съм фен на бранда изобщо  Simple Smile Точно така го усетих и аз. Ето тук например, плодовете изобщо не ми харесват, прекалено са ми задушни и ферментирали, няма никакъв финес в тях. Заради това не понесох и първото Джуси.

# 13
  • Мнения: 35 976
ванилия, подправки и бадеми!

и аз като Мимс - 'не е лош, но не е нещо особено' - по едно време го бях нарочила за покупка, но му се размина

# 14
  • Мнения: 31 212
Момичета, някой пробвал ли е Oro ЕDP на Роберто Кавали? Можете ли да ми кажете нещо за него?
Добре дошла.  bouquet Златото на Кавали е един доста добър, сладък парфюм. Пробвай го, има го за проба по магазините.

Лейди Гага пак се опитва да шашне народа. Mr. Green
http://www.bliasak.bg/news/p3_9822_0.html

Общи условия

Активация на акаунт