Парфюмни размисли и страсти - 93

  • 31 038
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 17 546
Сигурно ще ви се иска да ме убиете, особено alethea_ и sl, за това, което ще напиша, но преди време, освен онази Кобра, която изсипах в тоалетната, същото направих и с една такава Nina splash Embarassed Embarassed Embarassed Сега да ме пита човек защо съм го направила... няма да мога да отговоря!

# 706
  • Мнения: 56
Убийства няма да има, само мъмрения... Wink
Аз сама изненадах себе си с такъв уклон на вкуса... При първото напръскване доста се намръщих, но после....мда - не знам дали прасковата, или розата/мимозата, но усещането ми е .... хубаво и носталгично...

Не мисля, че аз съм имала този/такъв аромат, но не мога и да си спомня коя фея от миналото го е ползвала...
Не се и опитвам. Днес си припомням стара любов - Scherrer 2 - и сега като се замисля - изскочиха още
4 бутилки, на които ама никак не искам да им виждам дъното....

# 707
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Може би трябва да направя опит. Sl, Аризона, вие усещате ли присъствието на ТУБЕРОЗАТА?


И аз си мечтая за старото Magie Noire на Ланком.


 
Натали, не усеЩам тубероза в Ноуинг
А за старата магия, 4ак се разтреперих от удоволствие, когато я видях забравена и праШасала в един магазин...Цената и беШе супер неизгодна(50 млл  на по висока стойност от колкото 75 от новата Shocked), но не устоях на изкуШението, като знам колко трудно се намира , изпаднах в ужас, 4е Ще остана без нея, когато свърШи моята.Странното е, 4е тестера беШе от старата, а останалите, с изклю4ение на моята бяха от новите, опитах се да ги убедя да ми гопродадат...Но не ми стана номера Sad
Бижy, направо ми разби сърцето Cry

Последна редакция: нд, 06 фев 2011, 22:27 от sl

# 708
  • Германия
  • Мнения: 71
Почувствах се като усмивка от старите ленти и дойдох да диря съ- и само-чувствие. Къде е Зимната фея да ми рече нещо красиво за парфюмната любов на живота ми...Попаднах на този блог и в комбинация с Хабанита, с която се парфюмирах в 6 часа сутринта, вече съм готова да ме подвържат и архивират.. ooooh!

This beautiful and complex seventies classic is so different in style from the prevailing taste for clean and fruity (or at least the prevailing distaste for chypres) that it surprises me it's actually still at the Clinique counter rather than behind museum glass......и още за моя единствен Ароматичен Елексир


Понеже линка упорито препраща само към Хабанита, копирам и другото за Ароматикс Елексира, което ме смрази:

Madame du Barry: This isn't perfume; it's Chinese herbal medicine. I dislike this cough syrup with a passion.

Kanasta: Strong, harsh, and nauseating.

Последна редакция: пн, 07 фев 2011, 10:43 от Натали Никол

# 709
  • Козлодуй
  • Мнения: 750
Нат,защо се впечатляваш Hug
Така говорят непросветените.Извинявам се,не съм Зимната фея и не умея да говоря красиво,но точно покрай любовта на живота ти започнах да оценявам шиприте-аз,заклетата шипрофобка ooooh!
Искрено се наслаждавам на Chypre d`Orient Molinard в момента,преди 2 дни се сдобих с Halston Couture,а в главата ми е влязла мухата Cravache,за който се надявам да споделиш нещо повече Hug

# 710
  • Германия
  • Мнения: 71
Защо мълчите всички така подозрително, а? Sly

Ама всички ли мислят така за този ненадминат шедьовър Sneaky

Отивам да си поръчам тогава запаси от него, щото ако го сложат в музей, трябва и мен да балсамират при него. Тъкмо ще ми стигнат две по сто до осми март. Whistling Аз за разлика от вас, съм ученик на Врачанската парфюмна школа, а там две по сто са ни учили да ги взимаме на екс Crazy Вчера  се чудих как така ви намаляват бавно парфюмите...



О, Сънчо, благодаря! Поне един достоен се намери Naughty Chypre d`Orient Molinard не е съвсем мой шипър, носих го няколко пъти и ще разказвам подробно.

# 711
  • Козлодуй
  • Мнения: 750
Ами да,има нещо сладичко-шоколадово сякаш,което го прави по-лесен за мен Grinning Аз все пак тепърва прохождам в тая област.За Cravache ми разкажи,че него няма къде да го душна.Макар че и за Молинар ще ми е интересно да прочета твоите впечатления Hug
Аризона,Halston Sheer има тук.Денси е благоразумна,но аз си падам по рисковете Grinning

# 712
  • Германия
  • Мнения: 71
Ами да,има нещо сладичко-шоколадово сякаш,което го прави по-лесен за мен Grinning Аз все пак тепърва прохождам в тая област.За Cravache ми разкажи,че него няма къде да го душна.Макар че и за Молинар ще ми е интересно да прочета твоите впечатления Hug

С удоволствие, Сънчо, ще разкажа. Само да го разтъпча,  че това е наистина предизвикателство, дори за отровените от шипри като мен.Само един път съм пръснала до сега, не идва ред, дето вика Кръстницата, ама сега ще го взема приоритетно като поръчка. Hug

# 713
  • София
  • Мнения: 5 656
Натали, крайно време е да изпратиш онова писмо до Клиник, да не би, недай си Боже, да решат да ти спрат Еликсира, че направо не знам  ooooh! Иначе Хабанита в 6 сутринта звучи прекрасно  Grinning

От опит  Mr. Green трябва да ти кажа, че прекаляването с количествата и напластяването на парфюм с нанасяне едно върху друго и често подновяване далеч не се държи еднакво при всички парфюми. При Еликсира не е така, но при прекаляване с някои се изявяват разни неприятни нотки - остри, пластмасови, химични и просто се изопачава аромата.

# 714
  • Германия
  • Мнения: 71
Натали, крайно време е да изпратиш онова писмо до Клиник, да не би, недай си Боже, да решат да ти спрат Еликсира, че направо не знам  ooooh! Иначе Хабанита в 6 сутринта звучи прекрасно  Grinning

От опит  Mr. Green трябва да ти кажа, че прекаляването с количествата и напластяването на парфюм с нанасяне едно върху друго и често подновяване далеч не се държи еднакво при всички парфюми. При Еликсира не е така, но при прекаляване с някои се изявяват разни неприятни нотки - остри, пластмасови, химични и просто се изопачава аромата.

Атти,  Hug Почти съм го довършила писмото. То метани, то молби, то чудо, като на падишах им се моля да не им минава на ум да го спират. Хабанита в 6 е чудесна закуска. Все не смея да призная, но не ми идва толкова термоядрена, колкото всички я описват. Четири такта а ла маринската ми стигат до към обед.

# 715
  • София
  • Мнения: 5 656
Ама тя не е чак толкова термоядрена  Mr. Green особено за човек, импрегниран до кости с Еликсир Клиников. И даже много добре правиш с врачанските похвати, защото Хабанита има навик подло да се изпарява от шишето и то доста бързо и без да се отваря  Rolling Eyes Така че ако ще я ползваш, ползвай си я  Peace

# 716
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Хабанита в 6ч. сутринта би ме изпратила директно при джипито за кардиограма и назначение на гастроентерологични и пълна гама други изследвания. Ако изобщо успея да се занеса до там...

За кратко харесвах Ароматичния и то през лятото. Както бързо го залюбих, още по-бързо го разлюбих. Добре, че не се нафуках с цяло шише, а само с една малка отливка и едно 4мл мини, което така или иначе не докоснах, а изхвърча нанякъде.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Аз се бях въоръжила с Хабанита на едно парти. Около мен винаги имаше свободен периметър Simple Smile ММ каза, че този парфюм: Трябва да хваща пътя.  Naughty

Бижу също споделя тази мисъл на ММ, къде е истината, справедливостта, лекарствената нотка питам аз?

# 718
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
вчера съм купила това
 
сега гледам снимката и се чудя кой точно е този розов Адикт  newsm78
силно се надявам да е Адикт2, но май може и да е Шайн

# 719
  • Мнения: 5 001
Снимката е неясна, но повече ми бие на Шайн честно казано.

Общи условия

Активация на акаунт