Rotarix

  • 17 290
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Скъпи мами,моля ви кажете ми какво ви е мнението за ваксината против ротавирусни инфекции Rotarix и дали наистина има нужда да се прави!?
Благодаря предварително Simple Smile!!!

Последна редакция: сб, 19 мар 2011, 20:06 от AnMary

# 1
  • Мнения: 94
Скъпа shunamun. Ето малко полезна инфо по въпроса

http://apteka.framar.bg/30012893/%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80% … B-glaxosmithkline

# 2
  • София
  • Мнения: 38 950
Педиатъра на бебо каза, че е добра, но аз се чудя дали да давам 140 лв.

# 3
  • Мнения: 75
Когато дъщеря ми беше на 1,6 год. изкара две чревно-вирусни инфекции в рамките на два месеца. Дори единия път лежахме в инфекциозна болница, а там има от всичко влезнал си за едно можеш да лепнеш още куп болести Sad Тогава реших и поставихме Ротарикс. Да чукна от тогава не съм имала проблем с нея. Сега малкия като направи годинка ще му сложим и на него, спестявате си толкова много нерви и притеснения, но всеки мисли по различен начин. Моето мнение е, че си заслужава  newsm10

# 4
  • София
  • Мнения: 337
Преди години лежахме със сина ми в инфекциозна болница заради такава инфекция. Детето беше с 40 градуса и много повръщания и разстройство и обезводняване. Отделно тръпнех да не "пипнем" някоя друга хубавиня там в болницата, защото всичко беше ужасно.

Сега чакам бебето да се роди и веднага (на 6-тата седмица, де), ще го ваксинирам.
Не си струва риска от подобна инфекция при малките деца, при които подобно заболяване се развива много бързо и може да има сериозни последици.

# 5
  • Мнения: 5
Днес бяхме на консултация и питах педиатъра,а той каза,че няма гаранция дори и да я сложим,за това може би ще си я спестим,а пък и не дай боже може да станат такива усложнения с ваксините!
Мого благодаря на всички,които ми отговориха! Simple Smile

Последна редакция: сб, 19 мар 2011, 20:05 от AnMary

# 6
  • Мнения: 462
Точно пък с ваксина, предназначена на недоносени бебета, при които рискът от летален изход вследствие на прекаран ротавирус да е висок ... едва ли ще станат усложнения  или няма да е ефективна ... Simple Smile Просто малцина, в т.ч. не са педиатрите,  осъзнават ползата от ваксината. Защо? Смятат заболяването за една най-обикновена диария. Питай инфекционист, който е виждал бебе на системи от тая "диария" и пак ще си говорим по темата. Simple Smile  Peace

Аз имах "късмет" близки около мен хора да постъпват в Инфекциозна с невръстни бебета (4-8 месеца) именно с ротавирус ... после всички питаха за ваксината, но се оказа, че няма как да им бъде поставена. Sad Та, така и на мен ми дойде на акъла да презастраховам малката.  Peace

В такива случаи обичам да казвам "Не питай старило, а патило" .. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 31
Здравейте! Искам да ви попитам нещо относно ваксината. Разбрах, че струва 140 лева и се прилагат 3 дози. Цената за една от дозите ли е или и за трите?

Аз лично колкото и да струва ще я ваксинирам. Още помня как когато бях на 4 след едно море едвам оживях. На майка ми още й настръхва костата като си спомни и за това все някак ще отделя колкото пари са необходими, само и само детенцето ми да не минава през това!

# 8
  • Мнения: 462
2 са дозите, между 6 седмици и 6 месеца. Simple Smile  Peace Около 140 лв. е едната, демек - 280 за целия курс на ваксинация. Провери в Марешки, там намерих ваксината срещу ЧПВ доста по-евтино от нормалната и цена, може и за ротавирусната да имат намаление. Simple Smile  Peace

# 9
  • Мнения: 31
Благодаря, още утре ще пратя да провери някой, мисля че в Борово в 20-та поликлиника, аптеката е на Марешки. Ако е по- евтина ще пиша пак.  Peace

# 10
  • Мнения: 94
Благодаря на Мишолина за инфото и чакам инфо от Росито. И аз се интересувах от цената!

# 11
  • София
  • Мнения: 114
Моята дъщеричка е на 5месеца без 3 дни..миналата седмица ходихме при личния лекар сложиха ни превенар и ротарикс,вдигна малко Т което е нормално..и това беше..пиша това за да знете който се интересува,че може да се дава заедно и с други ваксини..но според мен е много ефикасна-на два пъти се приема през устата до 6-тия месец, като втората доза трябва да се приеме не по рано от 3 седмици или по късно от 4- стува 140лв(Както е написала Мишолина.. ) за една доза!Предпочитам да дам веднъж 280лв от колкото след това (без ваксината) да дам двойно повече за лекраства и да треперя дали бебка няма да я хване ротавирус..но всичко е въпрос на средства и мислене. Надявам се и ние да останем доволни от ваксината като останалите ми приятелки без една две на който дечицата им лежаха в боница..положението беше ужасно..обезводнени дечица,диария тежка отслабване.. и те се чудеха така дали да слагат или не и си платиха скъпо после..живи и здрави да сте  Hug но по сигурно е да се сложи ваксината,въпреки че на практика е невъзможно ротарикс да предпази дечицата ни от всички видове вируси..чревни итн,но предпазва от достатъчно! Peace

# 12
  • Мнения: 31
Здравейте момичета, в Марешки Борово са казали, че ваксината я няма и че не знаят дали я имат налична в склада, за цена също не могат да кажат колко ще струва. Общо взето аптекарката не е била особено учтива. Но в една аптека срещу 36-то СОУ пред блок 11 са казали, че може да се поръча и на следващич ден ще пристигне а цената ще е 135 лева. Дадоха ми визитка, може да се поръча и по телефона. Аптека "КЕТ" тел: 858-30-81 или 0886-915-615.
Ако някой я открие по евтино да казва. Peace Party Whistling

Последна редакция: вт, 15 фев 2011, 11:00 от Rosito_p

# 13
  • Мнения: 462
Rosito_p, Simple Smile супер - 10 лв. по-малко са си пак оферта. Simple Smile  Peace Една приятелка ми каза, че си я е взела от педиатърката на цена около 120 лв., заради някаква промоция - събирали се повече майки, педито взимал повече бройки и имали някава отстъпка. Simple Smile Защо не питаш и вашия педиатър?

# 14
  • софия
  • Мнения: 1 201
А знаете ли дали може да се сложи ваксината и след 6-ия месец?

Общи условия

Активация на акаунт