Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 109

  • 93 686
  • 740
  •   1
Отговори
# 645
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
здравейте момичета-много бързо се пълни темичката и то все със чудесни тортички
Петя -много хубави мартенички си направила
Нинче -този рибок е като истински -страхотен е
Патри - ти така ли си пазиш ръцете  Laughing -всичките са чудесни -но аз винаги се захласвам по цветята ти-ти снима ли стъпка по стъпка
Ванче-и двете торти са меко казано перфектни   bouquet
да ви покажа над какво се потих ---благодаря много на -hrisiv -за помоща
днес сме на лов  Laughing

# 646
  • Мнения: 2 122
Благодаря на всички за окуражителните думи
Бетина, как правиш езерцето  Hug

# 647
  • Мнения: 368
jansi, Martita, аз също имах проблеми с първите си фонданени опити. Проблемът наистина идва от захарта. Сега използвам само пудра захар на Оберон и съм ужасно доволна. На Фамилекс - е с нея ми бяха провалите. Освен това пресяването трябва да стане през много вино сито - подобно на фините цедки за чай. Аз си купих такова голямо от Халите за 2.50 Simple Smile И не на последно място е количеството захар. Не трябва да се слага много. С последния си опит го оставих с по-малко от предписаното количество захар. Вярно - позалепна за плика, но при оцветяването доомесих с пудра захар и се получи съвърпено - като пластелин, нелепнещо, гъвкаво, разтегливо и изобщо - перфектно. Този път взех рецептата от блога на Димитрана Simple Smile

Бетина, страхотна еленска глава! Като за трофей!
Петя, много са чаровни мартеничките. И аз откачам вече от конци, особено като подарявам и просто мартеничките останат неотворени. Така наистина можеш да създадеш приятно впечатление и определено - да доставиш удоволствие.

# 648
  • Мнения: 3
Отдавна не съм писала, но чета Wink Много хубави, идейни и изпипани торти!!!! smile3501
Пускам ви моите последни торти и пак изчезвам:
[/url][/img]
[/url]
[/img]
Тази беше за РД на майка:
[/url]
[/img]

# 649
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Привет и от мен

Да ви кажа при моя първи опит с месене на фондан (от блога на Димитрана) се получи невероятно еластично, гладко и лесно за работа тесто. Вторият път месих с Крина. Ужас просто. Още имам остатъци и се рони, и има бучици и е трошливо. Захванах се с торта за предизвикателството, ама кой дявол ме караше и това тесто да ползвам - измъчих се просто. Ужасно съжалявам, че не го изхвърлих. Сега си омесих пак фондан със Захира - ами стана си супер. Верно и пресях 3 пъти де. Та проблема определено е в захарта, защото аз със сигурност не го докарвам от опит. И наистина ми отива по-малко захар.

Манинка - прекрасни торти!
Бетина - УАУ! Страхотна торта.
Петя, уникални са "мартченичките".

Аз мислех да правя пък някакви кексчета с мартенска украса..... Но може и да крадна малко от вашите идеи за сладки, че дооста кексчета трябва да направя......  Embarassed

Да ви питам - ползвам гелова боя на Шугърфлеър. Разредих си малко с водка и рисувах, но ми остана. Мога ли да я сложа при другата или ще я развали?

# 650
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Момичета, благодаря за коментарите! Heart Eyes

julianka, доста труд си вложила в "къдренето". Резултатът е чудесен! Simple Smile
nin4e, рибата е супер! Peace Как я оформи и какъв цвят си ползвала за основен?
Tatitt, питала си ме за листенцата. Да, с шприц фолма за листенца съм я правила. А иначе това е сметана. Simple Smile
blueeye®, фигурките са много хубави. Не виждам кое не ти харесва в покриването. Thinking На мен цялата торта ми харесва. Аз лично съм правила R2D2 на 3D торта и голям зор видях. Даже ми се струва толкова грозна, че въобще не съм я публикувала. Wink
van444eto, благодаря, че се сещаш за мен, както и на shemet_neveroiaten !  Hug Heart Eyes Лилаво - бялата торта е страхотна! Много елегантна и ефектна! А другата торта - умението ти да  комбинираш обстоятелства и факти е уникално. Така съчетаваш нещата, че ефектът е неповторим! smile3501 Калинката е чудесна и без розово лице. Grinning
betina33, ти ме разби с този елен. Все едно гледам препариран! Рогата как ги направи?
Maninka, страхотна цветова комбинация на втората торта!  Flutter На коя марка е лилавия цвят? Тази за майка ти е много елегантна. Simple Smile

# 651
  • Мнения: 326
чудни торти ... поздравления за майсторките
аз от доста време само чета, но няма нищо за показване. Скоро правих бисквитки, че за торти няма време и ще се разпиша с тях Laughing
тези бяха подаръци за Св. Валентин

тези просто проба:

и пак за подаръци:
тази е по идея на Кали от тук: http://lamartinia.blogspot.com/2011/02/ladybug.html





да споделя, че използвах много наситно счукан детски зелен тебешир, който нанесох със суха четка около центъра. Някъде по-напред в темите се коментира това и сега го пробвах. Не си личи много на снимката, но има лек зеленикав нюанс в основата на белите листенца.
Сега се запалих за машина за разточване на паста и се връщах да чета публикациите на Ванчето. Валерия и тя се гласеше да си купува... Може ли да споделите дали сте доволни.. ама и да не сте така съм се надъхала... и като цяло добре ли разточва захарното тесто с нея?
Ето тук освен сайта, от който си е купила Ванчето още един:
http://www.gastrogroup.bg/category/334/mashini-za-pryasna-pasta- … mashna-linia.html
ето на същия сайт няколко предложения за формички за рязане на тесто. Иам букви, цифри , цветя и т.н:
http://www.gastrogroup.bg/category/181/instrumentarium.html?page=7

Последна редакция: нд, 27 фев 2011, 17:50 от kony

# 652
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Кони аз имам приставка за миксера която е за разточване на паста - много съм доволна от нея. За апликации е супер.

# 653
  • Мнения: 326
 shemet_neveroiaten, благодаря   bouquet ще се купува ... няма как .., че съм си харесла и най-скъпия комплект, който има допълнение за правене на равиоли  Embarassed мъжът ми вече ще ме изгони с всички точилки, формички, боички, кофи ММ и т.н Като казах, че машинката тежи 9 кг. каза, че е колкото бебето Whistling

Последна редакция: нд, 27 фев 2011, 17:51 от kony

# 654
  • Мнения: 157
стефина,невероятна торта.С твое позволение ще я копирам,да знаеш
Иринка,наистина жълтото е страхотно,но и тортата е много хубава
Блюто,тортата е супер,а за Шрифта нямам думи
нин4ето,4естита ти поръ4ка,да ти върви по вода Hugрибата е като истинска
Петя и Мишока,много са ви хубави мартени4ките
julianka,много трудоемко ми се струват воланите,но си се справила отли4но
ГуШанка,липсваш в темата.Страшно изпипани и красиви торти.
Един ден ще ти искам разрешение за тортата Барби,останах ми о4ите  bouquet
Ван4е,направо ме разби Shocked,голям си мозък беее.Тая надарена кака много готина Laughing
Лилавата веднага си я копирам.Снощи я видях и цял ден ми е в акъла
Бетина,нямам стъпка по стъпка.Имах 10 торти и беше голяма лудница.А и те моите цветя са специални сортове Laughing
Еленската глава е страшно изпипана,браво
Манинка,хубави торти си направила,втората ми е фаворит
мини 79,щом това е първата ти торта,какво ли да о4акваме занапред

по късно ще покажа и последната за седмицата

# 655
  • София
  • Мнения: 618
Привет! Цяла тема само чета, но сега имам какво да покажа. Хората ми пратиха торта от една сладкарница с калинки е. Но калинките рязани с кръгче. Беше ужасна за мен чак се чудех как са я харесали. Та аз си позволих да я променя.

Видях страхотната Пебълс на Патриани Joy
Бетина, тортата е невероятна
сега ще разгледам и другите торти

Последна редакция: нд, 27 фев 2011, 19:00 от destini

# 656
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте, майсторки!
Редовно ви следя, но до сега не съм пробвала да направя нищо, затова и не съм писала. Е, в началото на седмицата ми прищрака и реших да пробвам да направя нещо и аз. Не се получи кой знае какво, но ми беше първата торта, която правя въобще(Ъъ.. на 16 съм, което не ме оправдава и пак изоставам, но...  Embarassed ).
Ето и малко снимки:
  тортичката отгоре
http://i368.photobucket.com/albums/oo123/SiWonYuki/P2271002.jpg украсата от близо
Вътре е ганаш, с шоколадови блатове, а розите са от марципан варна.
Разрез още нямам, ако някой прояви интерес, може да снимам и пусна. Wink

Всички правите страхотни торти и наистина ви се възхищавам. Адмирации за красотите, които правите, момичета!   bouquet

Последна редакция: нд, 27 фев 2011, 23:15 от Oniyuri

# 657
  • Мнения: 368
Ъъ.. на 16 съм, което не ме оправдава и пак изоставам, но...  Embarassed ).
Ето и малко снимки:
http://i368.photobucket.com/albums/oo123/SiWonYuki/P2270999.jpg тортичката отгоре
http://i368.photobucket.com/albums/oo123/SiWonYuki/P2271002.jpg украсата от близо

Ако това правиш на 16, представям си какво ще правиш на 20  Wink

# 658
  • Мнения: 2 708
(Ъъ.. на 16 съм, което не ме оправдава и пак изоставам, но...  Embarassed ).

Браво на теб. Наистина е чудесно изобщо, че си се хванала торта да правиш, пък и си се постарала да я украсиш Simple Smile Мойте само гледат и въпреки, че техника бол, демек кътъри, ММ и кво ли не, такова чудо като теб, не са сътворявали, пък голямата е вече на 17 Simple Smile Следващия път, като поизтъниш венчелистчетата, още по прекрасно ще стане Simple Smile

# 659
  • София
  • Мнения: 193
(Ъъ.. на 16 съм, което не ме оправдава и пак изоставам, но...  Embarassed ).

Браво на теб. Наистина е чудесно изобщо, че си се хванала торта да правиш, пък и си се постарала да я украсиш Simple Smile Мойте само гледат и въпреки, че техника бол, демек кътъри, ММ и кво ли не, такова чудо като теб, не са сътворявали, пък голямата е вече на 17 Simple Smile Следващия път, като поизтъниш венчелистчетата, още по прекрасно ще стане Simple Smile

Благодаря! Simple Smile
При мен е по-скоро обратното - майка ми няма толкова голямо желание, колкото имам аз за тортоправене. Ама пък може и да я "заразя" покрай мен.
Благодаря за критиката, ще се постарая повече следващия път. Трябваше и този, но пък Варната я правих след два купона в два поредни дни, та не остана много време за оправяне на кусури.

Mishoka , мерси! Simple Smile   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт