РУСЕ

  • 39 759
  • 722
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 820
ramlim, когато ходих при 3-ма за едно и също - на 2-ма от тях мненията съвпадаха. Което в конкретните случаи ми помогна да взема решение. Преди с каката разликата беше в търговските наименования на лекарствата.

# 121
  • Мнения: 5 577
 Shocked да изпишеш аугментин при положение, че на антибиограма пише, че не влияе ... е трябва да си тотално малоумен.  #2gunfire

галина74, след като сте при Даскалова, защо не ходите при майка  и, д-р  Желязкова, педиатър, вратата до неинтата?

# 122
  • Мнения: 222
Рамлин пак всява раздори   People No Good newsm66 мисля, че за всяка майка била тя на 20 или 30 г е въпрос на избор и майчински инстинкт по коя система ще лекува детето си и на кого ще се довери  Naughty всеки е намерил решението за себе си и децата си...аз например след като се напатих от класическата ни медицина и преминах през баболечение, се установих на хомеопатията и въобще нямам намерение да ви убеждавам в достойнствата й, тъй като това е МОЯ начин да се справя с болестите на детенце....
а за детската смъртност  no .. и аз мисля, че дори и за най-дребната лекарска грешка трябва жалба до ЗК, защото лека-полека лекарите ще се научат че не са Господ и са наказуеми действията им....

# 123
  • Мнения: 5 391
Явно само на мен не ми боде очите мъжкия екземпляр в темата.
Има си мнение-казва си го човека.
Аз и преди съм питала, що трябва да сме единодушни?
Той не признава хомеопатията, аз съм я издигнала в култ.
Ничие мнение не ме дразни, когато е добронамерено и неелементарно.

# 124
  • Мнения: 222
Ничие мнение не ме дразни, когато е добронамерено и неелементарно.
smile3521 просто начина по който изказва мненията си както виждаш поражда спорове за ...нищо....в случая всеки е прав  Whistling иначе и мен не ме дразни, хубаво е да има и мъжко присъствие в темата ...

# 125
  • Мнения: 4 841
.....Иначе за ЛЛ бях при Папазян до преди 2-3г. За там тактично ще избегна коментар понеже сме сънароднички. ....

Ох , моля те недей , само това не  Simple Smile , и аз ще избегна коментар , щом сте сънароднички  Laughing!




Е кажи де. Аз ако бях обидчива нямаше да коментирам изобщо този въпрос. В крайна сметка всяко стадо си има черна овца(и) Все пак тук споделяме мнения и всяко едно е ценно, особено ако става въпрос за нашето здраве и най - вече това на децата ни.

# 126
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
     
Добро утро на всички,неделно и духливо... Laughing
Пак ще пазим топлото в къщи и днес.
Аз се събудих с зверско главоболие,от пълнолуние ли,от магнитни бури ,от що и аз не знам,ама ми е скапано,за капак и времето такова,абе картинката ми е пълна  Tired
В главата ми триста овни се блъскат,също като рекламата на беналгин-хапчето за глава  hahaha
На всички желая спокоен ,лежерен и изпълнен с приятни емоции ден!Аз се залявям с домочадието,че вече се чуват как си ,,гукат" брат и сестра  Joy

# 127
  • Русе
  • Мнения: 276
Добрутру!
Ееее, не съм казвала, че ме дразни ramlim, да не говорим, че ти прочетох целия пост, спокойно.
Имах предвид, че да се съдят майките, които се доверяват на лекарите (за съжаление вече и аз не съм от тях, явно) толкова крайно, е неправилно, защото никой не се ражда с три степени и дисертация. Да не говорим обикновено колко е шибано, като прибегнеш до такива методи, някой да ти рекне - ми ти си виновен, щото не знаеш как да си лекуваш детето. Човекът има две деца, но за много хора тук това е първо и тепърва се учат.  Naughty

По този въпрос, дали тук му е мястото да питам за препоръки за педиатър? Не знам още дали ще го сменя, но ми се иска да чуя повечко, че уж от оная тема за русенските педиатри го подбрах, пък то..  ooooh!

# 128
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Добро утро!
Като се спреш на някой, моля сподели  Mr. Green Аз щях да сменям моята, тя пък взе, че от ноември се държи чудесно, дали заради смените на ЛЛ през декември, не знам. Но е факт, че е в пъти по-внимателна, напоследък все на нея се доверявам и не ходя на частно. Но пък си имам лекар съсед, безкрайно кадърен, мил и човечен, винаги на разположение. Мисълта ми е, че колкото повече питаш, толкова повече противоречиви мнения ще срещаш  Mr. Green Та изборът ще е труден, за това като си избереш, кажи кой ще е той  Simple Smile

# 129
  • Мнения: 199
ДобрУТро....Аз изпратих домочадието на куклен театър и почвам да домакинствам, така че минавам само набързо...
devi4ca благодарско за кафето...
Относно "спорът", аз такъв не виждам! Всеки си изказва мнението.
...просто от поста на ramlim, който репликирах, излиза едвали не, че нямаме нужда от лекари!!! Ми що се хабят хората да учат по 6, че и повече години!

# 130
  • Мнения: 0
Добър ден !
Тук си пишете за педиатрите,а мен наистина живо ме интересува кой е по-добър.Прочетох из нета разни коментари и попаднах на това '':д-р Андреева.Тя работи в Дом"Майка и дете", а вторник/сутрин/ и четвъртък/след обед/работи със Здравната каса в кабинет в сградата на Стоматологията.'' ...
Моля ви , ако някоя майчица знае нещо за нея да ми сподели отзивите си за Simple Smile Hug
 Много ще съм ви благодарна.  bouquetЖивея на Борисова и  гледам е някъде около този район,сега съм при Дюлгерова,но смятам, че не е подходяща.Съседка ни е д-р Досева и разбира се, ако се наложи нещо ще се обърна към нея,но все пак друго си е да разчитам предимно на педиатъра на детето си.Има неща,за които ми е наистина неудобно да притеснявам д-р Досева.Искам да попадна доктор,към когото мога да се обърна за всичко,което ме интересува,а не вечно каквото и да попитам моята педиатърка да ме претупва.Нямам и доверие почти за нищо общо взето.  Simple Smile

# 131
  • Русе
  • Мнения: 656
 Виждам , че повечето сте на мнение близко до моето  , но не го възприемате изречено така директно  Wink .  Всеки родител трябва да си даве сметка , че той отговаря за важни неща като здравето на децата си , и зависи най-вече от неговото решение какво да стане . При лекарска грешка не ми се мисли , нито коментира каква полза бих имал да съдя някого , не дай Боже да се случва на никого .
А докторите учат 5-6 години , инженерите , учителите , икономистите , правистите - също . Проблема е ако останат само с това научено , което със сигурност не е достатъчно , а има такива от всичките тези изредени  Sad .

# 132
  • Мнения: 199
Виждам , че повечето сте на мнение близко до моето  , но не го възприемате изречено така директно  Wink .  Всеки родител трябва да си даве сметка , че той отговаря за важни неща като здравето на децата си , и зависи най-вече от неговото решение какво да стане . При лекарска грешка не ми се мисли , нито коментира каква полза бих имал да съдя някого , не дай Боже да се случва на никого .

да, на едно мнение съм с теб, че...всеки има право на мнение!
да, родителя отговаря за здравословния начин на живот на детето си, но да го самолекува като се разболее...ми не мога да се съглася! Нали затова има лекари! (е, разбира се, че не за всяка хрема се бяга на лекар).
Именно за да се сведат до минимум лекарските грешки, за такива случаи като на Галина74, трябва да се алармира РЗОК! И дано проверката стресне въпросната лекарка и си отваря очите повече!

# 133
  • Русе
  • Мнения: 656
 Не мога да забравя случая с детенцето , на което оприраха здравта ръчичка , е това е просто ... не знам , пияни ли са били , какви ли ... просто нямам думи . Като си помисля колко време е било нужно родителите да се решат на тази операция , колко нерви са строшили да чакат отвън пред операционната и какъв резултат са дочакали  Close ....
 Трябва да се държи отговорност за подобни грешки ! За споменатия в темата случай - също , не може лекар да не забележи толкова очевидно и за неспециалист несъответствие .
 

# 134
  • Мнения: 820
Не мога да забравя случая с детенцето , на което оприраха здравта ръчичка , е това е просто ... не знам , пияни ли са били , какви ли ... просто нямам думи . Като си помисля колко време е било нужно родителите да се решат на тази операция , колко нерви са строшили да чакат отвън пред операционната и какъв резултат са дочакали  Close ....
 Трябва да се държи отговорност за подобни грешки ! За споменатия в темата случай - също , не може лекар да не забележи толкова очевидно и за неспециалист несъответствие .
 

Не може - да, но не и при нашите лекари, които са си повярвали, че светът се върти около тях, които едновременно те преглеждат, обясняват на сестрата, говорят по телефона ... които са се уговорили с доставчици на лекарства да изписват определени търговски марки, които дори ти пишат рецепта и ти казват къде точно да отидеш да си купиш лекарството .... вчера за малко гледах Нова и коментарите за бебето от Горна Оряховица... там една жена обясняваше, че нямало да лекуват нея и дъщеря и, защото са се оплаквали от болницата - нямало място за тях там... това какво е питам аз?
А за детенцето, на което му е объркана ръчичката, за детето от ИСУЛ, за другото - дето не било спешен случай и татко му го закарал (вече късно) в болницата ... големи парични наказания, труд под надзор без заплащане - ако трябва коридорите на болниците за мият че да се научат, а те какво правят - уволняват ги, след месец-два най-много всичко е забравено и си намират някое местенце и пак лапат и гълтат пари  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт