Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 8

  • 74 055
  • 741
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 683
В списание Еlle поместени снимки на Филиз Ахмет

Elle Dergisi Mart 2011



# 601
  • Мнения: 417
Превод на интервюто с Mерйем Узерли в "Темпо"

Mерйем Узерли пристигна преди 4 месеца от Германия за ролята на Хюррем във „Великолепния век”Заедно със започването на сериала тя остана в средата на споровете.Младата актриса разказа за преживяванията си в „Темпо”.

Изобщо не приличате на жените с тегло 45 кг,които от години наричаме красиви.

Защо туркините искат да бъдат слаби?Това изобщо не подхожда на имиджа ви.Непрекъсното има стремеж към отслабване.Изморително е да искаш да приличаш на модел.Такива сме каквито сме.Турците са чувствени и страстни,не слаби и нездрави.

Мъжете не предпочитат ли слаби жени като Адриана Лима?

Не.Изобщо.Всъщност те искат по-пухкава жена,която като прегърнеш да има какво да хванеш.

Може би сега след като ви харесват стреса при жените ще намалее.

Харесват ли ме?Тогава защо се чувствам сама?!(смее се)

Да.Казват „Много е красива.”

Радвам се в такъв случай.Може би при това положение увереността на жените ще си дойде на мястото отново.Да оставят манията с килограмите и да бъдат уверени в себе такива каквито са.Тогав ще се почувстват жени.Най-важна е увереността.Мерките,които са приети като идеал нямат нищо общо нито с красотата,нито с душевния мир.


Но вие не спазвате ли строга диета?

Преди 9 месеца отказах цигарите и след това качвах по 1 кг на месец.Разбира се ще се радвам да се вмъкна отнов в старите си дрехи,но не спазвам незравословна диета.Храня се с храни доставящи щастие(удоволствие)

Скочих от високо.

Буквално за четири дни животът ви се промени.Какво е чувството?

Много,много странно....Като да скочих от високо в морето.Ако го мислиш не можеш да го направиш.Ако много мислиш,изобщо няма да го направиш.
След това слизаш по скалите на брега и се оказва,че не си скочил.Аз скочих.
Не се заемах(замислях) за това какво оставям след себе си,а с това което ще взема.Човек понякога трябва да поема риск.И това беше един от тези рискове.
Повярвах в интуицията си.Послушах я и дойдох.


Когато идвахте,кое чувство беше най-натрапчиво?

Страхът.

Когато се спрете и замислите..?

Една минута!Нямам време за спиране.Дори не мога да се замисля на къде е поел животът ми.От както съм дошла много малко съм спала.Нямах време да видя как се отразява.Сега лека по лека осъзнавам какво се случва.Все още не съм напълно наясно със ситуацията,но съм много щастлива напоследък.Много е хубаво човек да получава удовлетворение от работата си.Щастлива съм,че играя ролята на Хюррем ,която е много интересен образ.

След като пристигнахте как се развиха нещата?

Внезапно.Каза”Днес се премествам в Турция”След това стана много бързо.Всичко стана светкавично.След това имаше да се вършат куп неща.Да се пренеса,да науча турски език,да науча сценария,да отслабна,да разбера Хюррем,да се усъвършенствам,да се променя,да науча историята.

Уплаших се от реакциите.

Знаехте ли нещо(имахте ли познания) относно Турция и Османската история?

Знаех от баща ми.Разбира се в училище не сме го учили.

Нямахте ли представа,че ще бъдете в средата на тези спорове?


Не знаех за опасността от религиозната и историческа деликатност.След като не съм живяла тук е нормално,нали?След появата на реакциите и критиките малко се притесних,дори се уплаших.

Вярно ли е,че отивате на снимачната площадка с охрана?

Там ни пазят.Снимачната площадка е охранявана.

Каква е ситуацията в Германия?И там ли има такива реакции когато стане дума за история?

Например относно Хитлер ли?

Например...

Когато става въпрос за история хората спорят за истиността,но не толкова интензивно.Понеже във „Великолепния век” освен историята е замесена и религията,споровете са два пъти повече.

Или ти ще умреш,или аз!

Обичате ли Хюррем?

Има черти,които харесвам(обичам).Много хора могат да мислят,че тя прави злини.Не всеки път съумява да избере вярния път(начин).Подкрепям това(Съгласна съм),но трябва да имаме в предвид и това,че правилото преди 500 г. е било” Или ти ще умреш,или аз!И тя играе според тези правила.Освен това за да изиграя ролята добре трябва да харесвам и лошите и страни.

Кои са трите и особенности(качества),които най-много ви впечетляват?


Има стратегия като  един добър шахматен играч.Никога не спира и знае добре с кого и как да говори.


Представети си,че вие влизате в харема като Мерием Узерли.Наложница сте.Коя бихте били?

Много труден въпрос.Не знам.Според мен човек като мен(с моя характер) не би могъл да живее там,по онова време.

В двореца има две противоположни любовни двойки-невинната любов между Хатидже и Ибрахим и страстната между Завоевателя и Хюррем.Коя е по-истинска?
Според мен и двете не са много истински.Великолепната любов се заражда от микс от двете.Като храната.Ако сложиш в яденето много неща,тя става по-вкусна.Точно като нея.


Властта на мъжа предпоставка ли е жената да се влюби по лесно в него?


За Хюррем е така,но за мен любовта не се поражда така.Не гледам какво е направил мъжа или колко усрешно се справя с работата си.Обичам щастливите мъже.Щастието ме привлича.Дори да има власт,това няма да ми повлияе.

У дома хапвахме пълнени чушки.

Баща ви е турчин,а майка ви германка.Как са се запознали?


Срещнали са се в коридорите на университетаи ...любов.

Защо баща ви беше в Германия?

Дядо дълго време работи в Германия и баща ми там се е родил.

В къщи малко ли се говореше на турски?

Когато бяхме деца баща ми ни говореше на турски.Опитваха се да ни научат.
Казваха”Мерйем,виж това е lampe тоест lamba(лампа)”,но аз винаги отговарях на немски.За това добре ви разбирам,но говоренето ми не е достатъчно.


Когато бяхте там следяхте ли събитията в Турция?

Когато бях дете осъзнавах,че не съм само германка.Извън дома не съм имала много контакти с турци,но у дома се хранехме с кюфтета,пълнени чушки и маллеби.Баща ми беше научил майка ми да готви турски ястия.Веднъж годишно идвахме тук.Тук се чувствах като туркиня,а там като германка.Баба ми,леля ми и братовчедите ми са тук.Лятото ходехме на Принцовите острови,но като порастнах спрях да идвам поради липса на време.Повечето статии в пресата не са верни.

Имаше много статии в пресата,че съпругата на Халит Ергенч-Бергюзар Корел се е чувствала неудобно от сцените с целувки.След това стана ясно,че това не е вярно.Случват ли се често подобни неща и в немската преса?

В Турция е повече.Разбрах,че голяма част от написаното във вестниците не е вярно.Поради това,че не разбирам много добре турски език не разбирам всичко,но разбрах,че мога да прочета неща,които изобщо не са се случвали.
Мисля,че трябва да свиквам
.

Последна редакция: пн, 28 фев 2011, 21:36 от emely

# 602
  • Мнения: 2 411
Малко снимки от последната серия.
.
.
.
.
.

# 603
  • Мнения: 2 411
emely,благодаря за превода!
Интервюто е интересно.Много ми допаднаха нейните разбирания как
трябва да изглежда жената.Аплодирам ги!Жената е жена ,когато запази формите си.
Не смятам,че е проблем,когато си някое и друго килце отгоре.
Е,не разбира се да си лоена топка.

# 604
  • до най слънчевия бряг
  • Мнения: 1
Мики   Емили благодаря за интересното интервю




Обичате ли Хюррем?

Има черти,които харесвам(обичам).Много хора могад да мислят,че тя прави злини.Не всеки път съумява да избере вярния път(начин).Подкрепям това(Съгласна съм),но трябва да имаме в предвид и това,че правилото преди 500 г. е било” Или ти ще умреш,или аз!И тя играе според тези правила.Освен това за да изиграя ролята добре трябва да харесвам и лошите и страни.
 newsm10

# 605
  • Мнения: 9 739
emely  Hug Miki HugБЛАГОДАРЯ
МНОГО ИНТЕРЕСНО ИНТЕРВЮ. Милата - представете си само - че тя е сама тук - другите си имат приятели ,семейство- друго е . Толкова трудна роля- сама си я носи на плещите-извън работно време с кого да сподели Praynig
Много ми допадат разсъжденията й за филмовата роля,за жената извън снимачната площадка, метафората- със скока в морето-много е сладка- много ми допадна-че не иска да живее в харема преди 500 год- защото няма да оцелее- това говори каква личност е Peace
И мнението й за Хюрем  Heart Eyes Grinning


Или ти ще умреш,или аз!

Обичате ли Хюррем?

Има черти,които харесвам(обичам).Много хора могад да мислят,че тя прави злини.Не всеки път съумява да избере вярния път(начин).Подкрепям това(Съгласна съм),но трябва да имаме в предвид и това,че правилото преди 500 г. е било” Или ти ще умреш,или аз!И тя играе според тези правила.Освен това за да изиграя ролята добре трябва да харесвам и лошите и страни.

Кои са трите и особенности(качества),които най-много ви впечетляват?

Има стратегия като  един добър шахматен играч.Никога не спира и зане добре кс кого и как да говори.

Представети си,че вие влизате в харема като Мерием Узерли.Наложница сте.Коя бихте били?

Много труден въпрос.Не знам.Според мен човек като мен(с моя характер) не би могъл да живее там,по онова време.


# 606
  • Мнения: 417
Сега виждам,че в бързината съм допуснала много правописни и технически грешки
 Embarassed EmbarassedИзвинявам се Embarassed Embarassed

# 607
  • Мнения: 2 411
      .
      .
      .

# 608
  • Мнения: 2 411
Момичета,има новина.Джейда е родила.Струва ми се
малко раничко,но дано всичко е наред.
Да и е живо и здраво бебчето и много да ги радва!!!
.

# 609
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Емелче хич не се извинявай, страхотна си  Hug благодаря ти!

# 610
  • Мнения: 31
emely    newsm51  много ти благодаря за превода  Heart Eyes Heart Eyes

     

Наде   bouquet Heart Eyes

# 611
  • Мнения: 31
9. епизод



# 612
# 613
  • Мнения: 31


                   

# 614
  • Мнения: 529
nedkaangelova,благодаря за публикуваните снимки.Следващият път ако обичаш ,би ли им намалила бройката,че е доста досадно?
п.п. Много се радвам за бебето на Джейда,да им е живо и здраво.С Керем ми бяха любимата двойка.

Общи условия

Активация на акаунт