какво мислите за Рибата Пангасиус, готвена в ДК?

  • 6 532
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 217
Незнаех много за тази риба и се разтърсих в нета.... Shocked

Шокирана съм от инфото, което открих.

Ето тук има малко инфо за пангасиуса, незнам до каква степен може да се счита за достоверно

http://gogata2427.bg2.info/2010/03/blog-post_23.html

Накратко пише че Пангасиуса се отклежда в най-мръсите реки и развъдници във Виетнам, контрола на качеството е под въпрос, инжектират се с антибиотици  и ... урина от бременни жени (хормоните в урината помагали рибата да расте по-бързо и хвърля повече хайвер!!??) Има и линк към клипче с документален филм на френски за този вид риба.

# 1
  • Мнения: 320
Като цяло смятам, че това е най-отвратителната риба, която съм яла! И без да бях прочела поста ти, нямаше да си купя/поръчам втори път  Sick камо ли пък да я дам на детето си! УжасТ!

# 2
  • София
  • Мнения: 15 222
Навремето попаднах на някаква откъслечна информация за пангасиуса, която ме накара да се поровя повече в нета.
След прочетеното-тотално зачеркнах тази риба от храните, които бих купила, яла или предложила на когото и да е.
Най-малкото-защото няма как да бъда сигурна за произхода, дори и не всичкият пангасиус на нашия пазар да идва от въпросните виетнамски развъдници.

# 3
  • Мнения: 176
Наскоро тук в Англия по телевизията даваха предаване за рибата на пазара в УК, къде и как се отглежда. За пангасиуса дадоха отвратителни кадри, отглеждат я в блата и я инжектират с вода преди да я замразят, за да тежи повече.  Sick Препоръчаха да се избягва този вид риба и по принцип замразената риба. Тук е най-евтината риба.  Peace

# 4
  • Мнения: 2


    Хайде да ви обясня нещо!- Няма човек в страната,който да е ял повече пангасиус от мен, а и няма такъв,който да е продал повече пангасиус в България от мен. Работих за най големият вносител на тази риба 2 години. Познавам много от виетнамските производители, знам как се произвежда, колко се произвежда и къде в света се продава. Нещо повече- преди 3 месеца имаше проверка от Санитарните служби на ЕС за всички производители, вносители на риба и преработватели. ПРоверката мина и през нас- твърдя най- отговорно, че не сме имали никакви проблеми с ДВСК и Граничен Ветеренарен Контрол нито с който и да е клиент в страната. А аз продавах много!!! - Това с биенето на хормони са пълни глупости. Цената е ниска не заради друго, а защото ние сме пазар с ниска покупателна способност. Освен това Виетнам по подобие на Китай въведе държавни субсидии за това производство. Как ви звучи годишно производство над 1 200 000 тона филе?- Този дето мисли , че бият на рибата хормони мога да го уредя да работи във Виетнам да бие хормони на 2 000 000 тона жива риба. Рибата се произвежда само на едно място в света и то е Виетнам. Съветът ми е само като купувате пангасиус гледайте за произхода- ако не е Виетнам, то със сигурност това, което купувате не е пангасиус.
Желая приятна вечер на всички!

# 5
  • Мнения: 513
В ДК, от която вземах храна за сина ми, не са готвили пангасиус, а скумрия и понякога шаран. Аз от време на време купувам за вкъщи и честно казано много ми харесва. За произхода и не съм се интересувала, но май ще взема да прочета нещо преди да купя отново.

# 6
  • Мнения: 9
Аз също често купувам такава риба за в къщи и ни харесва.Освен панирана,печена(може и с картофки) понякога я правя и на супичка за децата-ядат я с удоволствие.Така че с една дума казано-харесваме я.Браво на ''DJUMBO '' -радвам се,че обясни  за рибата.Има нужда човек да прочете и професионално мнение(личи си от изказването).Колкото до друг вид риба-шаран,пъстърва............не смятам че на малки деца е по добре да се приготвя(било то и в ДК)-тези видове имат доста костици и е много по опасно да се приготви за деца.Но все пак е въпрос на мнение и практика най-вече,но както се вижда от другите коментари всеки сам решава какъв вид да приготви.Който не му харесва да не я приготвя.

# 7
  • Мнения: 126
Не знам колко е вярно написаното за тази риба (а аз съм склонна да повярвам),но веднъж опитах от нея и няма да повторя. Пълен отврат!  Sick

# 8
  • Мнения: 35
Мисля и съм отвратена от тази риба, още повече се ядосах,когато я видях в менюто на моето детенце....не бих я купила,нито яла, нито дала дори и на бездомно куче....
А на господина ,който я продавал толкова много , да очаква скоро да светне в тъмното или да очаква някакви други странични ефекти .....и не го пожелавам , но ако след време има сериозни здравословни проблеми да не учудва от къде са дошли...и да не бъде толкова наивен и да не вярва толкова безумно в неща ,които много лесно могат да бъдат манипулирани и фалшифицирани, защото в случая става въпрос за огромни печалби !!

# 9
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Като цяло смятам, че това е най-отвратителната риба, която съм яла! И без да бях прочела поста ти, нямаше да си купя/поръчам втори път  Sick камо ли пък да я дам на детето си! УжасТ!
Абсолютно.Веднъж направихме грешка да я пробваме и втори път няма да има.Отвратително смърдеше на тиня.Аз принципно риба не обичам .Ям 1 път годишно И тая година се случи тази гадна риба.

# 10
  • Мнения: 2
Не искам да принуждавам никого да консумира насила този вид риба-все пак всеки решава сам за себе си какво е добро за него.Предоставям само факти,като не желая да налагам своето мнение.Не съм светнал още в тъмното тъкмо поради тази причина,че не съм наивен и точно знам за какви печалби става въпрос.Нещо повече за непросветените!- всяка хранителна стока идваща от страна извън ЕС се проверява на първата европейска граница от Граничните ветеринарни служби без значение коя е страната получател. След това се прави втора проверка от ветеринарните служби на страната получател. Всяка проверка се документира с така нареченият CVEDP, който се публикува и в европейската ситема за ветеринарен контрол- т.е. нали разбирате, че възможността за грешка е сведена до минимум.
Приятна вечер на всички!

# 11
  • Мнения: 914
Бих казала,който не иска да я дава на децата си от кухнята да не го прави.Рибата в менюто на ДК е веднъж седмично и може тогава да се предложи друго на детето.Относно миризмата на тиня,тя все пак е ефтина риба като шарана който също обикновенно вони.Просто си вземайте по качествени риби,например ние днес хапнахме любимата ми ципура.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз не бих я давала.Този ден го замени с друга храна или сама приготви на детето си друга риба.

# 13
  • Мнения: 2 926
Мисля, че не бих я давала на детето.

# 14
  • Мнения: 61
Рибата наистина е кофти на вкус и смърди на тиня.Не бих дала на детето си никога!

Общи условия

Активация на акаунт