Отзиви за ОДЗ 68, 64, 95 и 47 в Люлин

  • 7 462
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 309
Здравейте момичета! Моля споделете мнения дали сте доволни от тези ОДЗ-та? Предварително ви благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 309
Малко да побутна темата. Никой ли няма впечатления?! Основно ме интересуват ОДЗ 68 и 64. Моля споделете дали сте доволни поне от тях, и ако не сте - какво точно ви притеснява  Rolling Eyes  bouquet

# 2
  • Мнения: 127
Гледам, че никой не пише  Rolling Eyes но и аз имам същото питане.
Само, че се двоумя между 47 ОДЗ и 55 ОДЗ  newsm78. Много моля, мамите от Люлин които имат информация за малко помощ  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 784
За 47-мо се чуват само хубави неща. Информацията ми е препратка. Моята позната е доволна, директорката е напориста. Учителките са отзивчиви. Имат много екскурзии, дейности и др. Миналата година малко ги понатовариха с искания за пари/килими, шкафоме и т.н.т./, но това къде ли го няма. Чисто, хубав двор.

# 4
  • Мнения: 127
отровка, благодаря ти за информацията Peace
Аз съм с близначки и имат голям шанс за бъдат приети в 2ра яслена група и в двете ОДЗта. Досега не са посещавали ясла и ще им бъде за първи път. И двете ОДЗта не са ми далече, затова се колебая. От две години живея в Люлин и не съм наясно, пък и нямам много познати които да попитам  ooooh!
Благодаря ти отново, надявам се че и други момичета ще се включат с отзиви  Peace

# 5
  • Мнения: 309
и аз благодаря много!   bouquet давайте още инфо  Rolling Eyes Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2
Здравейте мами. И аз ще се включа по темата. Детенцето ми посещава 95 ОДЗ. В началото бях доволна, но вече не съм . Едно се говори, съвсем друго се прави. Директорката ме убеждаваше как не се ядат вафли там, но уви, дават им за следобедна закуска, не всеки ден разбира се. Учителката на една от  яслените групи,  Ангелова, е под всякаква критика. Явно не и се работи това и го върши само защото няма друго.  Държи се много лошо с родителите, само се кара, не дава информация за децата, не можеш да я питаш нищо, постоянно е сърдита за нещо. Не знам, какво  е причината, но е недопустимо да си пренася личните проблеми на работа, особено когато работи с деца. Непрекъснато се оплаква, търси само кусурите на децата и се оплаква от тях.  Иначе като цяло, материалната база е добра. За градинските групи нямам информация, ако някой има моля да я сподели.

# 7
  • Мнения: 219
побут побууут

# 8
  • София
  • Мнения: 372
Ще следя темата, че и аз се колебаех между 47 и 55 ОДЗ, но те и двете са с нулев прием за нашия набор, та сега колебанието ми е дали изобщо да ги пускам на ясла.
Даниела, особено от теб отзивите ще са ми най-много от полза Hug

# 9
  • Мнения: 13
здравейте и аз ще следя темата с интерес и ще помоля за инфо за 20 одз люляче  Praynig Шанса ни е само там    Дано да е добро положението там че нямам друг избор Благодаря на всички мами за мненията и неразбирам защо има толкова малко мнения за тез градини newsm78

# 10
  • Мнения: 9 362
Здравейте,
Дъщеря ми в момента е в първа група в 55 ОДЗ. От  яслената група бях доволна, основно от отношението на сестрите там. Винаги, когато ги попиташ, ти отговарят смислено и добре се грижат за децата. Проблема на детската градина е, че се допускат деца, които са болни, най-често с кашлица и сополи. Т.е. ако родителят донесе бележка от личния лекар, че детето е здраво, го приемат. В яслата дъщеря ми много боледуваше, през седмица ходеше. не знам дали това е само проблем на нашата градина или повсеместен, но миналата година просто беше кошмар. Тази година може би, защото сигурно вече има имунитет, не се разболява толкова. За градинските групи зависи коя ще ви се падне. Има една учителка, г-жа Банова, която е много намусена и децата ги е страх от нея. От нашите госпожи сме доволни, но ние ще сме с тях до 2014 г. в Дг, така че няма да Ви се паднат. Миналата година смениха дограмите, в групите стана много топло. Аз по принцип за базата не мога да кажа нищо, защото съм ходила основно на концертите, не ми се е сторило мизерно, но като всяка градина ти искат някакви суми между 20-50 лв. на година за закупуване на играчки, шкафове и др.
Bora 66,
вие имате близнаци нали? по принцип и догодина имате шансове за 47 и 55 ОДЗ, при това от най-големите., защото ще пуснат пълните си бройки за ясла само за набор 2010г. По принцип 47 ОДЗ винаги е приемало само Ясла 2, т.е. по-големия набор, така че там за място тази година не разчитайте.

# 11
  • Мнения: 127
Здравейте,
Дъщеря ми в момента е в първа група в 55 ОДЗ. От  яслената група бях доволна, основно от отношението на сестрите там. Винаги, когато ги попиташ, ти отговарят смислено и добре се грижат за децата. Проблема на детската градина е, че се допускат деца, които са болни, най-често с кашлица и сополи. Т.е. ако родителят донесе бележка от личния лекар, че детето е здраво, го приемат. В яслата дъщеря ми много боледуваше, през седмица ходеше. не знам дали това е само проблем на нашата градина или повсеместен, но миналата година просто беше кошмар....
Peace Благодаря за изчерпателния отговор  bouquet. Аз се колебаех между 47 и 55 то, но като гледам в 55 имаме по-голям шанс и затова ги записах там като първо желание  Rolling Eyes В 47 чакат 5 двойки близнаци и ще е зор голям.
Е, това е лошото, че не връщат болните деца.

# 12
  • Мнения: 309
и аз благодаря много за включването! Не знаех че 47 ОДЗ така процедират и много съжалявам за което. А в 55та дали ще обявят места за набор 2010 още тази година? newsm78

# 13
  • Мнения: 9 362
и аз благодаря много за включването! Не знаех че 47 ОДЗ така процедират и много съжалявам за което. А в 55та дали ще обявят места за набор 2010 още тази година? newsm78
Zaiche,
Капацитетът на 55 ОДЗ е една яслена група. Досега не е надхвърлял 25-27 деца. Сега са обявени 22 места за набор 2009. Така че дори директорката да обяви места през септември за 2010 г., то ще са между 1-5. За хора със стандартните 8-8,1 т., шанса е нулев. Просто и в 55 ОДЗ не искат деца от малкия набор, защото при класиране на 10-11 мес. бебета не могат да ги гледат и директорката ги записва, но те не тръгват веднага на ясла, а само ако са проходили и навършили 1 год. Преди имаше такава възможност, че ако ОДЗ-то не може да осигури условия за гледане на детето, напр. не е проходило, то мястото се пази, но то не се обявява септември като тръгващо на градина и съответно не заплаща такса, няма и субсидия за него.Така преди се получаваше луфт, защото хем местата са заети, хем децата не са тръгнали на ясла фактически и само си "пазят" местата без да плащат такса, а зимата групата е стигала дори до 10 деца, заради болни. Надявам се сега вече да премахнали тази възможност. Затова сега малко са се застраховали и са обявили места само за по-големия набор 2009.
За съжаление това е в ущърб на родените януари-март обикновено.

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 18:51 от Deni-meni

# 14
  • Мнения: 595
Моете дете ходи 4 години в 47 ОДЗ. Базата е хубава, вътре е чисто, направиха в дворчето много пързалки има и пясъчници. Храната е хубава. Но при нас така се случи, че ни сменяха госпожите всяка година. Дори имахме случай да почнат  групата с едни госпожи, които след няма и 2 месеца смениха с други, които бяха отврат. Едната  - Стоянова, беше дошла все едно не в детска градина, ами в концлагер. Как един път не чух да похвали едно дете, вечно врещеше, чуваше се даже отвън като взимах детето. Когато детето ми почна да плаче внезапно и да се буди с ужас през нощта и ме молеше да не я водя при Стоянова, взех нещата в ръце и проведох няколко разговора с нея. Естествено това не я спря и се наложи да ходя при директорката. Дори обмислях да спра детето от градина и да търся друг вариант или частна. Но директорката ме успокой да изчакам още само месец докато дойде лятото и на есен ще смени госпожите на групата. И така на есен отново бяхме с нови госпожи. Слава богу по-нормални! След половин година с децата, едната се пенсионира, дойде нова. И тя изкара още половин година и я смениха с друга. За мен тези непрекъснати смени на госпожите не са добра практика. Едни госпожи трябда да си карат от началото до края. Разбирам мотивите на директорката, че едни госпожи са по-добре в работата с малките, а други в подготовката за училище, ама не съм склонна да си стресирам детето, заради това.
Препоръчвам ви госпожите на група Слънце и група Детелина.

Общи условия

Активация на акаунт