"Столичани в повече" - новия български сериал по Би Ти Ви

  • 45 700
  • 746
  •   1
Отговори
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862


"Столичани в повече"
2011


Властта срещу бизнеса,
любовта срещу семейната чест и
жаждата за лесно богатство – в типично българска история.
Скоро по Би Ти Ви


Сериалът е с жанр комедийна драма или така наречената “драмъди”,
в която се разказва за драматичните и не по-малко комични отношения
между две големи съседски фамилии в едно софийско предградие.
Щастието за едното семейство задължително означава нещастие за другото.
Семейство Чеканови и семейство Лютови
са главните персонажи в сериала.
Те живеят в конфликта между патриархалността и модернизацията.

Чеканови
е фамилията на властта.
Любо Нейков играе ролята на кмета на общината Рангел Чеканов – алчен, корумпиран и нетолерантен.
Но грижовен към семейството си, от което очаква пълно подчинение. В ролята на съпругата му Гълъбина Чеканова, която знае най-добре да готви и клюкарства, e актрисата Албена Павлова. Гордостта на семейството е Мария Чеканова, изиграна от Виолета Марковска, която е красива, умна и любопитна. Нейна пълна противоположност е братът Радко (Васил Драганов), леко глуповат, но обсебен от амбицията да се докаже пред баща си. Над фамилията постоянно бди баба Марийка, майката на Рангел Чеканов, чиято роля в сериала играе неповторимата Стоянка Мутафова.

Лютови
е бизнес семейството.
Главата на фамилията е деловата жена Славея Лютова, в която се превъплъщава актрисата Силвия Лулчева. В „Столичани в повече” тя си партнира с Кръстьо Лафазанов, който е мъжът под чехъл Йордан Лютов. Най-достоен за пример от семейство Лютови е синът им Андрей, интелигентен и привлекателен млад мъж, в чиято роля влиза талантливият актьор от Народния театър Иван Юруков. Андрей работи като фотограф в чужбина и се връща, за да кумува на сватбата на своя брат Спас (Руслан Мъйнов), силно увлечен по иманярството. Булката на Спас е Йовка (Ева Тепавичарова), която подлудява мъжете в квартала с пищните си форми. Лютови имат още едно дете – 12-годишната Яна (Мина Маркова), много любопитно момиче, което винаги научава първо това, което никой не трябва да знае.

Животът на двете фамилии се разнообразява в местната кръчма, собственост на Пацо. Той е още по-интересен с богатия си брат-близнак – бизнесменът Константин. В ролята на двамата герои зрителите ще видят актьора Христо Гърбов. Ненчо Илчев е кварталният поп Григорий, който по нищо не прилича на своите духовни събратя.


Жанр: Комедия, Драма
Сценарист: Емил Марков
Режисьор: Виктор Божинов, Александър Косев
Оператор: Ненад Бороевич, Антон Огнянов
Продуцент: Евтим Милошев, Иван Спасов

Peace  Какво мислите?

# 1
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862

# 2
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862

# 3
  • Мнения: 2 353
  Заглавието е доста тъпо, дано съдържанието го бива.

# 4
  • Мнения: 1 180
Еее, почна се.....

# 5
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 824
Темичка и за този сериал. Ще го видим, но имам едно основно притеснение - актьорите от "Комиците" ще ми дойдат твърде много с присъствието си, и ще ми досадят. Гледала съм "Велика България" точно пет минути и го смених, защото имам чувството, че е по-гротеско от "Комиците", а и актьорите едни и същи. В този сериал са сигурно 1/3 от двата проекта.

Стоянка Мутафова ми се стори доста заслабнала Sad

# 6
  • Мнения: 400
Колко много дързост и грозота струи от тез снимки ooooh!
А тия "столичани" кореняци ли ще са или са от гоце делчев Laughing Laughing

# 7
  • Мнения: 4 569
Ще го загледам пък дано да е интересен.

Знае ли се кога почва?

# 8
  • Мнения: 23
Едни и същи лица в трети проект по бТВ - май малко наистина ще (ако вече не са) поомръзнат. Но аз така или иначе "Комиците" почти не ги гледам..."Велика България" само от рекламите прецених, че няма да ми хареса...ще видим това как ще е.

# 9
# 10
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 824
То е достатъчно да изредят рекламите на трите проекта една след друга и ще ти омръзнат Laughing

# 11
  • Мнения: 6 442
  Заглавието е доста тъпо, дано съдържанието го бива.
Peace

# 12
  • Мнения: 66
Отново едни и същи лица.......  Tired
Тези са на всяка манджа маридия
В "Комиците", "Велика България",сега и в този филм.
Всички са ми много антипатични
Защо не изберат нови лица,непознати на зрителя,а не все едни и същи.
От тези близогъзци,нямат въможност да се изявят младите таланти.
А пък този Руслан освен да пищи като жиничка,друго може ли?  #Cussing out

# 13
  • Мнения: 17 987
Аз пък търся мелодията му...много ми хареса, някой знае ли от къде да си я дръпна?

# 14
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
А пък този Руслан освен да пищи като жиничка,друго може ли?  #Cussing out
   hahaha hahaha hahaha  Сега ще го видим..

Общи условия

Активация на акаунт