Машина за хляб -41част

  • 80 161
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Да си покажа хлебчето от миналият ден - с бира е Wink:


# 736
  • Мнения: 3 410
Аелис, дали водата не е дошла малко, струва ми се че се е затруднило с втасването и затова калпачето отгоре не е гладко. Само като размисъл, иначе го видях в блога ти , изглежда чудничко вътре.

# 737
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
mama Tin , напълно е възможно - то аз течностите си ги сложих и след това произволно количество брашно -е, по- малко от указаното в рецептата, и после добавях брашно, докато се получи хубава топка, ама може и да съм прекалила Rolling Eyes.
Ами вкусно си беше иначе, то аз не му обръщам внимание на калпачето, все още се опознаваме с машинката Wink.После ще го покажа и при рецептите, така ще се запиша и там, да не пропусна някое приказно хлебче Joy.

# 738
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 794
АЕЛИС дай р-тата за пияния хляб. Joy

# 739
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
iv.elina , ето , написах я при рецептите :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.msg18828502#msg18828502

Не е шедьовър като хляба с айрян,  но е вкусно хлебче, оползотворих останалата бира Joy.

# 740
  • Мнения: 73
Кармен, нямаш ли везна? Аз слагам направо на везната казанчето и наливам водата и така я меря.
Иначе за маята - за около 650 гр брашно сложи 3-4 гр мая суха

Аз везна имам. Но не знам колко да премеря когато в рецептата ми пише "две чаени чаши" например. Затова питах.

roslem, DANGAB Благодаря Simple Smile

Последна редакция: пн, 30 май 2011, 15:25 от Carmen

# 741
  • Мнения: 3 743
Аз правих тази рецепта за пълнозърнест хляб и стана много добре: на jelibg e:

Ето и моята рецепта за ПЪЛНОЗЪРНЕСТ ХЛЯБ
Продукти:
300мл. прясно мляко (може и вода)
500гр. (в милилитри 800мл) пълнозърнесто  пшеничено-ръжено брашно (може и грахам, става мн хубаво)
2 ч.л. сол
2ч.л. захар
масло - 1/4 от пакет 125гр. или 3 с.л. олио
1 пакетче суха мая
овесени ядки  и слънчоглед- колкото повече толкова по добре
Пускате машината на програма за пълнозънест хляб и сте готови
Става мн вкусно хлебче

Аз освен, че сложих много овес ядки и сл. ядки, сложих и сусам  chef

dima, аз правих хляб на програмата за сандвичи, но така и не разбрах дали е нормално хлябът да не се надигне толкова, колкото при другите програми или си трябва специална рецепта за за тази програма, защото аз не ползвах тази, която е в книжката ми, а такава, която ползвам за пълнозърнест хляб. Май не помогнах много Blush

# 742
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Галче , изцяло пълнозърнесто ли сложи?Без една част да е бяло брашно?
Взела съм си пълнозърнесто, много искам да си направя хляб с него, но се страхувам, че ако сложа само от него - няма да се получи Rolling Eyes.

П.П. Май е време за нова тема newsm78.

# 743
  • Мнения: 3 743
Ами сложих и бяло, май забравих да пиша Blush 2 мерителни чашки бяло, 2 пълнозърнесто. И в четирите края на казанчето щедро овесени ядки, сл. ядки и сусам. После се наложи да сложа още малко вода да стане хубава топка Peace

# 744
  • Мнения: 1 111
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=587289.msg18832832#msg18832832

НОВА ТЕМА

позволих си да я пусна,заради Дядо Хаджия,но въпросът с блоговете остава отворен Peace

напоследък и аз правя хляба "на око",зарязах мерителната чашка и кантарчето, а като знам преди как не се отделях от точните мерки в книжката,чак се учудвам от смелостта си...

Последна редакция: пн, 30 май 2011, 22:10 от tuly

# 745
  • Мнения: 97
Привет на всички!Искам да попитам дали случайно някой нама излишни промо точки от метро.Искам да си купя хлебопекарна но не ми достигат 10 точки

# 746
  • Мнения: 1 111
това да не са онези малки стикерчета,които се лепят на едни листовки с продукти,които листовки ти дават в метро....

# 747
  • Мнения: 46
*starlet*,
И на мен ми трябваха бъркалки. В машината за хляб от Лидл имаше официална брошура за поръчка на допълнителен съд и бъркалки за Силвер Крест, което е същата като Бифинет, Bifinett. На нея пишеше сервиз Бушона ето им сайта http://www.bushona.com/ и цената: 4 бъркалки – 20 лв. и съд за печене /ваничка/ + куки за месене / бъркалки / - 20 лв. Пише , че има отделна цена за транспорт 12 лв. и аз отидох и си ги взех от сервиза директно. На практика това е сервиз Силвер Крест, Бифинет , така че каквото ви трябва от тях.

Ето и формата за поръчка. Да си поръчвате, ако ви трябват.

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 11:58 от kemenk

# 748
  • Мнения: 0
Инструкции за Moulinex OW 1101 на български.



http://www.bgshare.com/485902/Moulinex OW1101 BG.pdf

# 749
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Кармен, нямаш ли везна? Аз слагам направо на везната казанчето и наливам водата и така я меря.
Иначе за маята - за около 650 гр брашно сложи 3-4 гр мая суха

Аз везна имам. Но не знам колко да премеря когато в рецептата ми пише "две чаени чаши" например. Затова питах.

roslem, DANGAB Благодаря Simple Smile
Kolko e  една чаена чаша от 300 мл. правих експеримент , за да не се мотам всеки път с грамове.Бялото излезе 165 гр. и най - тежките черни стигнаха 180.Да не се уплътнява!!!Иначе с уплътняване спокойно се побират и 200 гр.?!

Общи условия

Активация на акаунт