Машина за хляб -41част

  • 80 167
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 126
МАШИНА ЗА ХЛЯБ

2011 ГОДИНА
Част 3 (41)






В него ще намерите, съвети на майсторите, съвети за козунаците, упътване и инструкции за работа с машините, и други.



РЕЦЕПТИ И СЪВЕТИ:








# 1
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Включвам се с Alaska с която нямам провал с хляба досега. Все още не мога да докарам кекс. А тази година щ се пробвам и с козунака.

# 2
  • Мнения: 1 111
тъкмо щях да питам само дядо хаджия-та ли може да пуска нови теми,т.е. негов запазен патент ли е Laughing   и ето,нова тема,в която аз съм втора Blush

относно въпросът за избор на машинка - според мен са важни да се преценят грамажа на хляба,който прави /напр. дали прави и по-голям хляб,при нужда/, мощтността на машината, форма на контейнера /защото напр. на мен не ми допадат тези квадратните/,с колко бъркалки искаш да е/по мое мнение е по-добре с две/...и прочети и някое друго мнение за марката към която се насочиш,все пак

а това дали ще прави кекс или бисквити са подробности /все пак  е машина за  ХЛЯБ/...бисквити - освен да си замесиш в машинката тестото, а  после да си го точиш  и режеш...

Последна редакция: пт, 08 апр 2011, 10:28 от tuly

# 3
  • София
  • Мнения: 7 874
тъкмо щях да питам само дядо хаджия-та ли може да пуска нови теми,т.е. негов запазен патент ли е Laughing   и ето,нова тема,в която аз съм втора Blush
...

Не разбира се, всеки който иска може да го направи. Даже си мисля, че и дизайна вече му е време да се промени. Просто аз го правех по навик. Само, че тоя път ви изпуснах с един ден.  newsm62

Дес много ти благодаря за новата тема.

# 4
  • Мнения: 2 641
Blagodaria za novata tema

# 5
  • Мнения: 0
и аз с радост ще съобщя ,че вече съм горд собственик на машина за хляб-дори първият хляб стана страхотен

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Честито Peace Ама ние без снимков мат'риал не вярваме на новите тук Whistling

# 7
  • Мнения: 307
Благодаря за новата тема.
Аз съм от "новите" Wink тук и искам да ви питам коя марка брашно предпочитате от най-разпространените на пазара? Извинявам се предварително ако вече е обсъждано.

# 8
  • Мнения: 0
разбира се ,че ще пусна и снимки ,но ще бъдат няколко наведнъж,че нямам много време-аа и МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА НОВАТА ТЕМА

# 9
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Записвам се в новата темичка Wink.

# 10
  • Мнения: 1 073
Записвам се и аз в новата тема  bouquet

# 11
# 12
  • Мнения: 0
Aз се ядосвам, и то много, за това, че колкото и добре да се получи хляба, на втория ден ми е сух като...като не знам какво. Как ли не пробвах да го сьхранявам, и пак така. В кьрпа и плик, и ми стана глетав, мьжа ми вика - ми той попи цялата вода; само в плик пак не става, мокри се отвьн, сега изкарах от дьлбокия шкаф кутията з а хляб, а там как изсьхна само... ooooh! май оправията е само да се консумира веднага и докрай ! Някой да ме опровергае? Готова сьм да опитам всичко

# 13
  • София
  • Мнения: 482
Amber, моля за някоя рецептичка за хляб, от която си доволна за твоята Аляска, че купих на свекърва ми такава машинка   bouquet

# 14
  • Русе
  • Мнения: 11 918
 
Amber, моля за някоя рецептичка за хляб, от която си доволна за твоята Аляска, че купих на свекърва ми такава машинка   bouquet
  Най често правя 520 г брашно,300 г айрян, 1 ч л сол, 2 ч л захар, 1/4 мая. Наблядавам топката докато меси, ко се наложи прибавям леко брашно или течност. Ама по често съм добавяла леко брашно.

Общи условия

Активация на акаунт