Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 6-та тема

  • 132 545
  • 936
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 741
Хахаххахах, ами аз се замислям за хомеопатичните курсове за майки, но нямам свободно време ....Някой ден ако ми се отворят три свободни години да изкарам курса към Хомеопатично общество, ще се радвам да сте ми клиенти  Mr. Green

# 301
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Не, не са ни бъркали и нас. Само като прегледа за гърло и вътре в нослето.

По така описаните симптоми имате трета сливица, може би втора степен  Wink /ние имаме същите/.
Ето и бури не харесват и двете, дай сега рецептата  Laughing

Аха,ако ставаше толкова лесно...дай рецептата и готово!Ето тук пак клониш към традиционната медицина...Не става така.Ама другата мама добре ти е обяснила.И ако си решила да даваш от изброените препарати в линка-казах ти чисто приятелски-недей!По-добре като нямаш вяра си карайте по стария начин.

Незнам какви конкретни доводи искаш,къде си чела също незнам,но явно ти трябва още!

На нас април също ни казаха веднага да оперираме,детето имаше проблеми и със слуха.Е,вече(чукам на дърво) вече няма,спи си както трябва ,а от хъркането нито помен!
Сега, при някои става и по-бавно!При това,за да те убедя...а дали си струва Rolling Eyes...Вярваш ли,че за 1 ден детето се оправи от така познатия чревен вирус???И майка ми гледаше умно,но е факт!!!

Това е от мен-стоп!!! И успех!

# 302
  • Мнения: 2 652
Ами....кво да питам  newsm78

Не обича да гледа бури и светкавици моето  Heart Eyes

Може би ще стане малко по-ясно, ако знаеш, че класическата хомеопатия не лекува самото заболяване. Принципът (от там идва и твоето объркване за психоемоционалния профил) е, че тя повдига жизнената сила, връща организма на всички нива - психика/тяло и т.н. в баланс. Т.е. помага ти сам да се излекуваш. Затова и трябва да се определи точно твоето лекарство, онова, което ще подейства точно на теб в настоящия момент.

Моето също не си пада по бури и светкавици. Но мисля, че това важи за болшинството малки деца.

# 303
  • Мнения: 127
 Grinning

Последна редакция: чт, 04 авг 2011, 19:05 от feyaa

# 304
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Ето сега е момента, да споделите кой от "всичките" класически хомеопати да избера, за да се доверя за детето ми и неговият "проблем"
Може би ще е по-лесно (поне за мен)от множество имена в интернет пространството.
Познавам лично такива класици(сещам се за Петър Найденов,Руми Йончева...), но първият изби в друг вид бизнес,а Руми .......Руми е страхотна,но когато най ти трябва и за теб е спешно -неоткриваема.Това поне мен ме изкарваше извън нерви.
Е...споделих за да е ясно, че не` смесвам` двете школи .Проблемът ни е гнойна 3-та сливица и чести ларингити.Не за дълго прилагах методите на Уважаваният от мен д-р Михайлов,но при нас не даде резултат.Поради специфичността на минало прекарано заболяване (гноен стрептококов минингит на 2г и КОМА) нямам ГОЛЯМОТО търпение да чакам със седмици да отзвучи кашлица и да правя проба-грешка с детето си.
Вероятно  е да не съм попаднала на НАШИЯ хомеопат...ще съм Ви благодарна да споделите конкретни имена !


Питай същото нещо в темата Въпроси към клас.хомеопати!Там мамите ще ти отговорят.Тук достатъчно разводнихме темата. Peace

И само да допълня-др.Михайлов Не е Класически хомеопат,а по-скоро билкар.

# 305
  • Мнения: 17 987
Нищо не сме разводнили  Peace

Въпреки, че някои хора подмятат, че не съм чела достатъчно, не е така. Доста попрочетох, различни сайтове, форуми и т.н. , попаднах на такива дискусии, че косата ми се изправи. Установих, че май по- голям е шанса да попадна на менте хомеопат или самозванец. Та ако ще ни помагате, мами, цитирайте имена на доктори, от които сте видели полза, заедно с град и телефон.

# 306
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Аз съм в Пловдив и няма да ви помогна с имена...Затова предложих да питате в др.тема,където пишат от всякъде!Там ще ви препоръчат хомеопат.

А четенето е хубаво нещо...на мен все не ми остава време. Wink

# 307
  • Мнения: 2 741
Аз съм от Ловеч и ходя в Търново, препоръчаха ми я от точно то темата към, която по- горе е дадена  Peace

# 308
  • Мнения: 980
raja, пуснах линк към лекция на хомеопат не за да ти дам примерни лекарства, а за да те насоча по какъв начин лекуват. Класическа или боаронска хомеопатия - препаратите се покриват и може да се спори какви са залегнали в лекцията, но аз имам наблюдения, че и двата вида действат щом са изписани от специалист.
Но ... е вярно, че не можеш да се довериш на всеки. Аз последният път се предоверих на един специалист по препоръка на негов колега, но сбърках. Ако срещу теб стои човек, който няма идея от медицина и разглежда отнесено симптомите, забравя ги по време на разговора или просто усетиш, че му нямашдоверие - не си попаднала на човека.
Ето сайт откъдето можеш да питаш за специалист в най-близкият до теб град: http://www.homeopathy-ecch.org/content/view/15/32/ в България. Но направи посещение на поне 2-ма, за да попаднаш на такъв на който ти лично имаш доверие. Прави се интервю, което е 2 часа и после може да те консултира по телефона и да го посетиш пак след месец. И така... поддържа се постоянен контакт с него по телефона и лично.

# 309
  • Мнения: 17 987
Не знам защо, ама не мога да повярвам, че ще проведем 2- часовия разговор, ОК, след 2 месеца се разболяваме, аз му звъня по телефона, казвам, че става въпрос за някоя си Рая, и той веднага се сеща точно за кое дете става въпрос, и ей така по телефона ми изписва лекарството. Не мога да узрея за тази и да се убедя, продължавам да чета и продължава да ми се струва адски нереално. Особено в частта с мобилните телефони....абсурд.

Нека не обръщаме темата в изцяло хомеопатична, такива има достатъчно. Не ме линчувайте, всеки има право на избор.

Р.Р. Вашите деца имунизирани ли са? Ей така от много четене и до това стигнах и тотално се обърках   Sad

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Не знам защо, ама не мога да повярвам, че ще проведем 2- часовия разговор, ОК, след 2 месеца се разболяваме, аз му звъня по телефона, казвам, че става въпрос за някоя си Рая, и той веднага се сеща точно за кое дете става въпрос, и ей така по телефона ми изписва лекарството. Не мога да узрея за тази и да се убедя, продължавам да чета и продължава да ми се струва адски нереално. Особено в частта с мобилните телефони....абсурд.

Нека не обръщаме темата в изцяло хомеопатична, такива има достатъчно. Не ме линчувайте, всеки има право на избор.

Р.Р. Вашите деца имунизирани ли са? Ей така от много четене и до това стигнах и тотално се обърках   Sad

Моето-да,защо???

# 311
  • Мнения: 4 306
Не знам защо, ама не мога да повярвам, че ще проведем 2- часовия разговор, ОК, след 2 месеца се разболяваме, аз му звъня по телефона, казвам, че става въпрос за някоя си Рая, и той веднага се сеща точно за кое дете става въпрос, и ей така по телефона ми изписва лекарството. Не мога да узрея за тази и да се убедя, продължавам да чета и продължава да ми се струва адски нереално. Особено в частта с мобилните телефони....абсурд.


Аз да си призная водих моето дете при прехвален хомеопат, специалист и т.н, от когото много хора са доволни. Взе ми безумна сума за преглед и интервю. Не след дълго детето се разболя и имахме дет се вика чуване по няколко пъти на ден с доктора. На всяко обаждане ми казваше "вземете, дайте Х, У,Z" и на третия ден, след това реши, че не може така по телефона да ми назначава лекарства /което е съвсем разбираемо/. Отидохме на преглед на третия ден и детето беше с бронхоспазъм. Та освен антибиотик, ни назначи и вентолин и още 5х Х шишенца, всяко от което по 3 и нещо лв.
Та познайте от какво се оправи детето и от какво минаха спазмите?
Ако си бях спазвала стандартния подход със съдосвиващи капки и противоалергични, вероятно нямаше да направим ларинго, а след това бронхоспазъм.

На малкия са му правили преглед на третата сливица с бъркане в устата и не мога да го обясня, гадничко беше и каза докторът тогава II степен. Но той в момента беше с активна инфекция, възможно ли не е активно хремав, да е по-свита сливицата?
Макар, че той почти винаги говори носово, със или без секрети.

# 312
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Мила,била си просто при псевдохомеопат...Това незначи,че всички са такива! Peace

# 313
  • Мнения: 4 306
Възможно е, но дамата е лектор към българското хомеопатично дружество. Има прием и в други градове. Confused Съжалявам за отклонението от темата.
Утре ще ходим на УНГ да направи оценка в спокойно състояние.

# 314
  • София
  • Мнения: 2 437
Рая, аз съм ходила при хомеопат, който си записа всичко в дневник. От бременноста до раждането и нататък. Вероятно при едно обаждане ще има някаква синтезирана информация под ръка. Аз нямам вяра на хомеопатията, но пък предполагам, че така някак става. Вярвам само на един билкар, но той не е Бог.

Пък такива обобщения "...ходихме на лекар и ни каза операция, пък ние се оправихме без..." са ми абсурдни. Подлагам на съмнение и лекаря (само един) и дали изобщо е имало нужда. Когато някой с дългогодишни проблеми, поне няколко експертни мнения от лекари с репутация, ежемесечни изследвания и доказани проблеми каже, че еди-какво си му е помогнало, може и да наклоня везните.

Темата е станала доста капкова и хомеопатична. Някаква кобинация от алопатия+хомеопатия няма ли ...изключвам боаронските лекове, които ни докарват повече ядове  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт