Новородено и котка

  • 14 957
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 381
Моето мнение е категорично НЕ newsm25

# 46
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Интерeсно ми е какво мислите за съжителството в една единствена стая на новородено с котка.

Абсурд!!!!

# 47
  • Мнения: 485
И аз пусках същата тема когато бях бременна. Понеже много обичам котката си, накрая въпреки всички съвети реших да я оставя (но при нас стаите са две и тя не влизаше в стаята на бебето).
Обаче когато бебето се роди не издържах! След около месец я дадох на нашите. Нямаше кой да се грижи за котката, не я пускахме в спалнята, почти не я галехме (защото сме в постоянен контакт с бебето) и тя явно страдаше. Освен това се побърках от притеснение да не би нещо (каквото и да е: алергия, инфекция...) да не му стане на бебчето.
Сега след като съм я дала съм много по-спокойна и за бебето и за котето и смятам че постъпих правилно.
Така че се присъединявам към мамите които са казали твърдо НЕ относно съжителството на новородено с котка. ОСОБЕНО В ЕДНА СТАЯ - ТОВА Е НАПРАВО НЕДОПУСТИМО!

# 48
  • Мнения: 3 926
В началото смятах, че ще ограничавам достъпа, но от първия миг котката и бебето са заедно Grinning При това тя е персийка. Моето мнение е, че при деца, които не са имали контакт с животни шансът да развият алергия е много по-голям. Още повече, че котката беше с мен през цялата бременност.
Разпределихме галенето така - вечер таткото като се прибере от работа се занимава с котата, а аз сутрин, след като малката заспи. Но вече те си контактуват съвсем другарски - Сияна скубе Шери Wink И Шери се гуши в Сияна... Мисля, че взех правилното решение.

# 49
  • Мнения: 585
Мен определено ме е страх, но си зависи от котката.
Мята е лоша  и драска непознати и хора, когато говорят високо или викат. Така че, когато ходим на гости у наш'те я затваряме в стаята и още не се е запознала с бебо.

# 50
  • Мнения: 39
Пела, тази ти приятелка не си ли е обезпаразитявала котката? newsm78
Колкото до хигиената...има хора, които са невероятно способни в тази област...

Ако котката е обезпаразитена, кастрирана и доказано дружелюбна....защо пък не. Племенничката ми се роди с персийска котка вкъщи и бяха първи приятели.
Нито е имало инциденти, нито тя сега има някакви алергии.

И понеже знам, че обичаш да се позоваваш за чужбински опит, само ще спомена, че въпросното семейство живее във Франция, питали са лекари, пък и са чели хората кое, как и защо може или не може...

Подкрепям  thumbsup Съжителството на деца от ранна възраст с животни действа много добре на психиката им, както и на възпитанието. Криворазбраната хигиена в Бг, където бебетата се отглеждат в стерилна обстановка, а после се сблъскват с цялата мизерия и мръсотия навън едва ли им действа по- благотворно. Просто сме по- големи консерви..

# 51
  • София
  • Мнения: 3 679
Въпреки че имахме котка когато живеех с племенника ми у нашите- избягвахме отначало да са често в едно помещение- а за стаята на бебето- изобщо не припарваше!
Аз много обичам котките и въпросната котка е моя и нямаше проблем с детето- дори самата тя го избягваше- е като порасна той я тормозеше- но винаги сме внимавали като са заедно
Сега и моето дете го държа на определено растояние от нея- а не живеем там- но не се притеснявам да са в едно помещение още от както се е родил.Но да са постоянно в една стая- дори за мен е много!!!
Помисли- в една къща да- но в една стая постоянно- не става- все пак си е животинче- всичко става

# 52
  • Мнения: 68
Марин е на 7 месеца и откакто се прибрахме от родилниа дом живее с Томи (котарака) - в една стая.
Аз не виждам проблем да живеят заедно.. както виждате Simple Smile

# 53
  • Мнения: 75
Ох, аз пък имам не  една котка а цели три yes . Даже едната е бременна и се очаква да роди също като мен през април  Simple Smile Не бих се разделила с някоя от тях заради бебето. Проблема е че моите котанки са ужасно глезени и са свикнали да влизат навсякъде и да ни спят в леглото. Дори когато се опитам да им огранича достъпа до стаята за малко и настава луд протест, започват да тропат и драскат по вратата. Още не знам как ще опазваме бебето от котките в началото, и котките от бебето когато то поотрасне, но все ще измисля нещо  newsm78 ooooh! Като начало купих от най-високите кошарки-креватчета със ситна мрежа за да съм сигурна че някоя мъркаща особа няма да се самопокани в леглото на бебето. В магазина ме изгледаха доста странно като им казах че търся легло което да е коткоустойчиво  Joy

# 54
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз съм против, нито в една стая, нито в апартамента, прекалено рисковано е

# 55
  • Мнения: 4 392
Дори и да не развие някаква алергия,все пак риск има и кьде е гаранцията,че няма да се случи?Защо трябва да се рискува излишно?

# 56
# 57
  • Мнения: 535
 #MiltiИ ние сме с котарак в къщи,не мисля да го местим като родя!Според мен ако животното е ваксинирано и чисто,не е агресивно няма проблем.

# 58
  • Мнения: 1 190
детето ми спи в отделна стая от котката . Така че лично аз одобрявам да съжителстват заедно , но всеки да си знае стаята и леглото;-)

Браво на вас, щом имате и стая за котка Wink
#MiltiИ ние сме с котарак в къщи,не мисля да го местим като родя!Според мен ако животното е ваксинирано и чисто,не е агресивно няма проблем.

Аз лично вяра на животно и на машина нямам Wink

# 59

Общи условия

Активация на акаунт