Сериал " ВЪПРЕКИ ВСИЧКО"/ "HERŞEYE RAĞMEN" по ATV - Тема 2

  • 23 498
  • 318
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
ВЪПРЕКИ ВСИЧКО - HERŞEYE RAĞMEN


ВЪПРЕКИ ВСИЧКО ЛЮБОВ, ВЪПРЕКИ ВСИЧКО ПРАВОСЪДИЕ, ВЪПРЕКИ ВСИЧКО НАДЕЖДА!

СЕРИИТЕ С ПРЕВОД В:


Действието се развива в период 1930 - 1950 год. в Егейската част на Турция.
Преди години бащата на Мехмет е бил несправедливо оклеветен и обесен.
Присъдата е издадена от съдията Мумтаз. След смъртта на баща си, Мехмет е
изпратен да живее в друг град, но след години се завръща с желанието да
отмъсти на виновниците за смъртта на баща си.
Пътувайки във влака, той се запознава с красиво момиче Лейля и се влюбва.
Лейля е дъщеря на съдията Мумтаз.
Мехмет е раздвоен между любовта си към Лейля и желанието си за отмъщение.
Скоро той се запознава и със Зелиха, която има съвсем друг характер от този на
Лейля и може би ще му покаже друг път...

АКТЬОРИ И РОЛИ:



ЕКИП :

Режисьори:
Ümmü Burhan -  До 5-та серия вкл.
Режисьорка на "Спомни си любима" с Джансел Елчин и Берен Саат
Cevdet Mercan - От 6-та серия
Режисьор на "Аси" и Първи сезон на "Пленителката на сърца"

Сценарист :
Ayhan Sonyürek - сценарист на " Чифликът на ханъмата"

ПРОДУЦЕНТ :
Tomris Giritlioğlu - продуцентка на "Аси", " Под липите", "Пленителката на сърца"


Търси информация и мнения в предишни теми:

ТЕМА 1 :http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=566704.0

 

ПРИЯТНИ МИНУТИ НА ВСИЧКИ СЪС СЕРИАЛА И ТЕМАТА !

# 1
  • Мнения: 25
Пренасям си поста.


Ха-ха, това за изказването на Али Лескай го бях забравила.
Мерси, че ми го припомни Hug
Ама като се знае, че е Али Лъжкай, как да му повярва човек. Grinning
Ок, искам да са двойка Мехмет и Лейля, обаче много ми харесват и
Нусрет и Зелиха - сигурно е от хубавите актьори, а и образите им не са лоши.
Какво правим с тях, като ще си останат наранени накрая newsm78

И аз така, харесвам и Нусрет, а и Зелиха не ме дразни, но все пак повече харесвам Мехмет и Лейля като двойка.  Heart Eyes Сигурно ще развалят годежа по нататък, тя е много увлечена по Мехмет, чак отиде да разпитва за него дядото от който взеха чиновете.  Crazy А и определено ревнува когато го вижда близо до Залиха, няма да издържи дълго да е сгодена за Нусрет, но и той не заслужава да си играят с него.  Rolling Eyes

Благодаря за новата тема Hug    bouquet

# 2
  • Разград
  • Мнения: 8 243
Her Şeye Rağmen 7.Bölüm Fragmanı v.1

# 3
  • Мнения: 10 240
За новата тема!  newsm51

3 епизод  във Vbox:  http://vbox7.com/collection:1412419

# 4
  • Мнения: 3 470
Здравейте, момичета!
Не можах снощи да гледам 6-та серия онлайн. Бихте ли ми помогнали с линк, къде мога да я гледам днес? Hug
Благодаря за превода на трета серия!   bouquet

# 5
  • Мнения: 10 240
Добро утро! smile3525
В този канал в you tube качват филма: http://www.youtube.com/user/herseyeragmentv

също и тук: http://www.ddiziizle.com/dizi-1342-1-Herseye_Ragmen_6_bolum_izle.html

Два момента от 6 епизод:

 
 

Последна редакция: сб, 30 апр 2011, 09:17 от rina-rina

# 6
  • Мнения: 3 470
Благодаря ти, Ринче!   bouquet

# 7
  • Разград
  • Мнения: 8 243
TARIH    29/04/2011    TOTAL
S
NO    PROGRAM ADI    KANAL    BASLANGIC    SURE    (R)
AMR %    SHR %
1    HANIMIN CIFTLIGI    KAND    20:43:46    2:04:06    10,10%    25,55%
2    ADINI FERIHA KOYDUM    SHOW    20:50:25    1:59:50    8,08%    20,60%
3    SIHIRLI ANNEM    STAR    19:58:44    1:37:11    4,99%    13,23%
4    M.ALI BIRAND”LA KANAL D ANA HABER    KAND    19:00:09    0:46:12    4,48%    16,36%
..............................................................................
26    HERSEYE RAGMEN    ATV    22:45:12    1:33:36    2,58%    8,89%

               
TARIH    29/04/2011    A/B

S
NO    PROGRAM ADI    KANAL    BASLANGIC    SURE    (R)
AMR %    SHR %
1    HANIMIN CIFTLIGI    KAND    20:43:46    2:04:06    8,31%    22,11%
2    ADINI FERIHA KOYDUM    SHOW    20:50:25    1:59:50    7,31%    19,47%
3    SIHIRLI ANNEM    STAR    19:58:44    1:37:11    4,99%    14,57%
4    COCUKLAR DUYMASIN    ATV    20:30:29    1:35:15    4,47%    12,06%
..................................................................................
13    HERSEYE RAGMEN    ATV    22:45:12    1:33:36    2,97%    9,71%

# 8
  • Мнения: 2
Фенче, благодаря ти за темичката  Hug Hug newsm51
Нусрет най- малко от всички заслужава да бъде разиграван. Чудно ми е какво толкова вижда в Лейля. Rolling Eyes Лейля и Мехмет визуално си пасват, но Лейля с нейния непоносим характер... Зелиха пък е нисичка за Мехмет ooooh!

# 9
  • Мнения: 26
 Благодаря за новата тема и преведения епизод  smile3525 smile3525 smile3525

# 10
  • Мнения: 8
Fan благодаря за хубавата тема. newsm51

Интересна 6-а серия. Много смешни бяха развеселените момичета  Joy, изобщо не съм очаквала да ги видя така. Joy И на Мехмет май му бяха смешни. Той като ангел-спасител винаги е до тях, за да им помогне.
Харесват ми всички главни герои, но ми се иска Лейля и Мехмет да са заедно, подхождат си повече визуално и като характери. И двамата са по-импулсивни, докато Нусрет и Зелиха са по-уравновесени, по-спокойни натури.
Мехмет правилно попита Лейля, ако обича Нусрет, какво прави при него. Тя за какво отиде, да прави "фасони" с връщането на "подаръка" или да получи целувка  Joy. Мехмет, много бързо се обижда, като чу, че целувката била на сила, и веднага зае позиция на "непревземаем", и Лейля напълно нормално за нейния характер, прие предложението на Нусрет. Това и трейлъра, леко ми нагорчаха. Joy
Фенче и Лийче, още веднъж искам да изкажа благодарността си за преведените серии, с удоволствие ги гледах, защото субтитрите са пълни и качеството на видеото прекрасно.  bouquet Благодарение на вас, разбирам по-добре сериала, представата ми за характерите на героите и случките се променя. Например след като изгледах 3-а серия, си промених мнението за Зелиха и за Лейля. Зелиха ми стана по-симпатична отколкото преди това, а Лейля обратно.
Само да спомена и за Реджеб, стана ми мъчно за него, как всеки негов опит да ухажва Зелиш е неуспешен. Не съм го гледала друг път този артист, но тук съм впечатлена от играта му.

Последна редакция: сб, 30 апр 2011, 23:12 от Stefok

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 11
Благодаря за новия епизод и за страхотната нова тема Heart Eyes

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 51
Здравейте HugМного благодаря и аз за новата тема и за възможността да гледаме филма със субтитри  bouquetЛийченце,Фенче,Ринка,страхотни сте newsm51 newsm51 newsm51Аз гледам когато е готов превода и мога да коментирам само до 3 серия.Много ми харесват както артистите ,така и играта им.Само едно нещо ми е странно-събитията се развиват 1945 година,по това време толкова ли са били поевропейчини вече,та жените се държат така свободно с мъжете,влизат сами в къща на мъж newsm78пък и облеклото много ми е европейско Rolling EyesАз ли съм в грешка,ама нещо не ми се връзва  newsm78

# 13
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Здравейте момичета,
Много интересен сериал, присъединявам се към феновете му. newsm10
Благодаря на преводачите за труда!  bouquet

Макар също да си мисля, че Лейля е образ, който ще търпи развитие в положителна посока и ще стане по-интересна, трябва да призная, че с нещо ми е антипатична... не само като поведение на лигла и невероятен егоист и егоцентрик (въпреки че не е лошо момиче), но даже и физически не ми харесва (в устата ми напомня за патето Доналд и като цяло ми е грубовата, абе... като жена нищо особено). Съгласна съм, че като ръст си пасва с Мехмет, но тайно се надявам в бъдеще той да се влюби в Зелиш...

В Зелиш има нещо педантно и фанатично (може би защото като сираче характерът й е трябвало да се кали), но пък ми се вижда и беззащитна и ранима... Не ми се иска във всяко нещо Лейля да е първата - по-богатата, разглезена, набедена красавица и умница.

Чудя се, дали истинският убиец няма да се окаже самият кмет (заради ревност... нали в началото, по време на процеса някой свидетелства, че е видял жената на кмета (т.е. жертвата) с куфар, което после някак си се загуби като следа...) и си мисля, дали това не е причината, поради която кмета така настоятелно втълпява на всички, че бащата на Мехмет е убиеца.

Нусрет е благороден - чист и добър, е да - не заслужава да си играят с него и да бъде наранен, ноо... в крайна сметка така е в живота... Някой писа, че не разбира как е могъл да се влюби в Лейля... ами Мехмет - той как можа също да се влюби в нея?

Ахмет ми е много неприятен - толкова ли не можаха да намерят някой по-привлекателен актьор  Confused  Laughing Като образ още не съм решила къде да си го класифицирам.  Wink
Също така, не знам какво да си мисля за Реджеп - той е жертва на баща си, но дали озлоблението срещу Мехмет ще му мине...? Едва ли, когато усети характера на симпатиите на Зелиш към Мехмет.

Харесва ми, че действието засега не е препълнено с персонажи, прегнантно е (но може би и заради това сериалът няма да бъде много дълъг), кулисите, костюмите, атмосферата ми допадат, само много ме дразни, че музиката вече е използвана (в "Güz sancısı" с Мурат Йълдъръм и Берен Саат), иначе подхожда, но просто не е оригинална.

В 6. серия сцената, в която момичетата се напиха беше забавна, много сладки бяха (интересно ми е как в Турция са приели тази сцена, сигурно критично?).

Та, това са първоначалните ми впечатления.

Последна редакция: сб, 30 апр 2011, 23:03 от Ferda Mravenec

# 14
  • Мнения: 8
И на мен не ми харесваше актьора-Ахмет, че не е привлекател осезаемо се виждаше, когато разговаряха с Мехмет  Joy, но свикнах с физиономията му, и даже не ми е грозен. Но незнам героя му, един такъв избухлив,лош ли ще е, добър ли. newsm78 Двата образа на Реджеб и Ахмет, според мен са много близки, като излъчване и характер, поведение.
Актрисата-Лейля, понякога камерата не я долюбва. Joy но на мен ми е симпатична. А Джан Нергис показва различни лица, по-момчешко, или по-възрастно, по-нежно, или с по-изострени черти. Да вземат да му махнат вече мустаците, вярно такава е била модата, ама мустака му не е много хубав. Joy

Общи условия

Активация на акаунт