Сваляне на нощен памперс

  • 6 893
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 947
Е къде пък се повтарям  Crazy
Написах при нас как е станало и уточних с кое единствено съм подпомогнала!

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 268
огнена стихия Не разбрах, ти какъв метод предлагаш за "изкуствено" спиране на напикаването? Би ли синтезирала в 2 изречения!?

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
огнена стихия Не разбрах, ти какъв метод предлагаш за "изкуствено" спиране на напикаването? Би ли синтезирала в 2 изречения!?
Тя си го е написала, ето как:

Лятото, на 3 години и 6 месеца го махнахме. .... Ами как-започнах да ставам нощем и да я изпишквам,  ....

Обаче има и още:
...
-ако на майката не я бърка детето и на 4 или 5 още да спи с памперс-лошо няма въобще. Моята не даваше грам признак да спре да пишка в памперса-ще я чакам да и скимне. За мен да се чака естественото е максимум до 3-4 години-не става ли-изкуственото. Stop
...
Какво значи това дали майката я бърка? какво да я бърка? А детето дали не го бърка събуждането му нощем? Или то няма думата, важното на майката да е добре?

# 33
  • Мнения: 3 743
Още не сме махнали нощният памперс. Пробвахме наскоро да я будя да пишка през нощта, защото сутрин винаги й е мокър памперса, но тя е толкова кисела, ако я събудя през нощта, че реших да не си го причиняваме Blush.
Иначе има желание да спи без памперс Flutter

# 34
  • Мнения: 2 658
Даммм, темата е интересна и zа мен.
И аz не съм привърженик на махането по някакъв начин, освен когато само си стане.
При синът ми това се случи абсолютно от самосебеси, малко след навършването на 2г. В същност от двегодишен спря да пишка нощем. Мнооого време спеше със сух памперс, после спрях да слагам и това беше. Нищо не съм правила, нищичко. Не съм будила, иzпишквала, спрала течности и т.н.
 
Малката ми обаче още е с нощен, само. От около половн година вече е беz дневен, беz дневен zа сън от.. три месеца, някъде. Наченки zа откаzване от нощния обаче няма особени, zа сега.. Тук таме има по някоя и друга нощ, в която става със сух сутрин, но после пак с дни и седмици е напишкан. За сега не ми се прави нищо.
Ще поиzчакам още, пък.. ще видим  Peace

# 35
  • Мнения: 1 669
Момичетааааа Party, тази нощ за пръв път малката ме събуди, за да пишка. Браво на нея!!!

# 36
  • София
  • Мнения: 12 140
Размера на пикочния мехур се увеличава индивидуално. Някой може да е махнал нощния памперс на детето си на 2 г, а друг на 5. Тези истории с буденето и ограничаването на течности ми се струват излишни. Поне на теория се смята, че детето е готово за махане на нощния памперс, когато 10 сутрини се буди със сух памперс. Има и друг вариант, макар, че детето спи с памперс се събужда само, когато му се пишка- това също показва готовност да се махне. Иначе, топло или не, не бих остави дете да се напикава през нощта, нито бих го будила, за да се изпишка. Не твърдя, че моите схващания са единствено правилни, разбира се, само споделям.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 397
С голямата ми дъщеря не съм правила нищо специално, за да махна памперса. Просто започна да се буди суха, около втората си годинка и памперса стана излишен. С малката обаче, все още си го ползвам. Тя е на 4 г. и 9м., но все още се събужда напишана почти всяка сутрин.

И ние сме така баткото около 2-3г. го махнахме , беше си сух през ноща, ама малката още е и даже тези дни си мислих кога ли ще дойде и нейният момент за махане на нощният памперс  newsm78

# 38
  • Мнения: 87
Моят син е роден лятото. До 2 г. категорично отказваше дори и през деня да си казва кога му се пишка.Като навърши 2 почнах навън да го приканвам да ги върши тия неща. Забелязах, че има нужда да го прави през половин час и понякога успяваше да си напълни обувките. След около 3-4 седмици почна да стиска повече и есента престана да пишка и в нощния памперс. Просто си му беше дошло времето. Чудила съм се дали, ако го детето се напишква и му е мокро това може да го стимулира да престане да го прави. Не съм специалист, но си мисля, че физиологичната готовност на организма е решаващия фактор, а не психологическата.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 122
на 4 и половина някъде се раздели и то не защото спря да пишка нощем, ами защото му стягаха(не намерих по-голям номер, а памперс гащите пропускаха 5 мин селд поставянето им) и не се кефеше с тях, освен това  протестираше, че вече не е бебе и трябва да ги махнем Simple Smile. Но понеже се напишкваше  първончално го дигах 2 пъти на нощ(това беше доста кратък период), после 1 път да пишка и ако не се лъжа месец-два по-късно почна да си спи съвсем спокойно по цяла нощ.
Сега се буди по големи изключения, да ходи до тоалетна нощем...да не кажа, че за 1 година може би 3 пъти е ставал....

За следобедният, година по-рано някъде окончателно, като от 3 всъщност спеше само когато не е на градина с памперс, но пък  в градината редовно се напишкваше  първата година следобяд....

# 40
  • София
  • Мнения: 2 805
Моят син сам отказа нощния памперс на около 3 год. Често памперсът беше сух и когато реши, че вече е голям, опита без, като под чаршафа имаше протектор. Не е имало драми, молби, събуждания, сълзи... Сега понякога се събужда сам, понякога го питам дали му се пишка през нощта, но никога не се е напикавал, нито вкъщи, нито в детската градина, когато още в яслата свали обедни памперс. Мисля, че е индивидуално.

# 41
  • Мнения: 2 149
И аз мисля да изчакам,когато сама е готова за това Peace

# 42
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Аз също съм от майките чиито деца сами са си премахнали памперса, без моя намеса. Детето след като беше навършили 1г. 9м. вече беше започнало да си казва когато има пиш 50/50 и реших понеже беше месец май т.е. идва лятото, да я оставям само по гащички и така махнахме дневния памперс. Нощният го махнахме през ноември (2г. 4м.) понеже за месец веднъж да съм го намирала мокър. Върнахме го за 2 седмици през декември, че нещо се напишкваше през нощта и не можех да насмогна да пера и суша матрака (добре че по него време спеше на леглото за пътуване).
Съвети: Има гащички (training pants) които съм виждала вече да се продават и в БГ магазини (май Кикиморско царство), но може да се поръчат и от чуждестранни сайтове, които са точно с цел отучване от памперса. Също така и нощни гащички на Pampers (но мисля че не се продават в БГ), но са за деца над 4г.
А иначе има вярно в това да се ограничат течностите вечер. Не казвам да не пие, но да не се налива с вода. Моето дете лятото си умираше за диня (май единствения плод който ядеше по него време) и като за вечеря в 19ч. хапне 2 парчета, то нощем сменяхме по 2 памперса, въпреки че е ходило поне 3-4 пъти преди лягане. За събуждането през нощта съм против. Дори оставям само детето ми да се събуди, а не го будя сутрин/следобед след като са минали часовете му за сън. За мен сънят е здраве и важен за възрастта му. Има дни в които спи по 30мин следобед и такива в които спи по 5ч. Но след като му се спи, не го будя.
Ако детето е навършило 2.5г. то е вече осъзнато и може да се говори с него като с голям човек, да стане от леглото и да каже че има пиш преди, а не след действието. (сещам се за моето как ме вика "мамоооо има пиииш" за да го заведа в тоалетната).
Идва лято и можете да пробвате да сте нощем само по гащички. За целта ще ви трябва протектор. Може би след 10-тото напишкване организмът му ще се настрои сам и ще започне да се буди преди.
 

# 43
  • София
  • Мнения: 958
Ние сме на 4 и половна и още сме с нощен памперс. Обмислях да й пускам изследвания, но скоро разбрах, че леля ми по майчина линия е била така и впоследствие  е преминало. Ще изчакам това лято и ако пак не успеем да го махнем ще пускам стрерилна урина и ехография.
Не правя никакви драми, просто чакам.

# 44
  • Мнения: 601
Размера на пикочния мехур се увеличава индивидуално. Някой може да е махнал нощния памперс на детето си на 2 г, а друг на 5. Тези истории с буденето и ограничаването на течности ми се струват излишни. Поне на теория се смята, че детето е готово за махане на нощния памперс, когато 10 сутрини се буди със сух памперс. Има и друг вариант, макар, че детето спи с памперс се събужда само, когато му се пишка- това също показва готовност да се махне. Иначе, топло или не, не бих остави дете да се напикава през нощта, нито бих го будила, за да се изпишка. Не твърдя, че моите схващания са единствено правилни, разбира се, само споделям.

Изминалата седмица в "Токуда" имаше ден за безплатни прегледи и изледване на деца с нощно напикаване. Та според детските лекари там час-час и половина преди заспиване не трябва да се дават течности. Също се препоръчва вечерята да е по възможност по-суха. Раздаваха диплянки със схеми за препоръчителен дневен режим за пиене на течности при такива деца.
Схемите се провеждат минимум месец. За успех се говори след три месеца. и пр.

Общи условия

Активация на акаунт