ПЪРВИ за ВТОРИ клас - ваканция, УРА! (епизод 24)

  • 36 435
  • 758
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 116
Кърлежите и мен ме плашат и понеже тези дни обикаляхме само по поля и градинки, вкъщи преди баня  щателно ги  оглеждах за кърлежи. Открих, че имат по 3-4 големи, черни бенки  Laughing  , гадинки липсваха.
Но пък голям страх ме гони от друго. Едно бездомно куче пред блока ни е болно от краста (поне на такова прилича) И все се дръгне и чеше и заради хвърчат из тревата, въздуха... добре, че не играят много около блока, но все пак реална опасност да се заразят има.

# 196
  • Мнения: 1 687
Благодаря ви момичета.  Hug
Амбер, истръпнах. Имай го едно на ум и приберете ли се веднага под душа и цялосна проверка. Ние преди две години се побъркахме с мъжо. Беше го ухапало нещи и кракът му се беше подул. Съмнявахме се за кърлеж. Тук сме в такава зона.
В момента препаратите стоят пред вратата и при всяко излизане се пръскаме.
Аз имам в момента Аутан http://apteka.framar.bg/01004124/%D0%B0%D1%83%D1%82%D0%B0%D0%BD- … D1%82%D0%B8%D0%BA
Дано не излезе реклама. Попитайте и не излизайте без да е наръсен. Опасно си е и то много.
Дано няма последници. Никога не правете нищо сами.  Може да ми се смеете но нося постоянно пинсета за вадене на кърлежи и едно като фонокарта. От единия край има лупа, а от другата е направена за вадене на гадинки.

# 197
  • Мнения: 1 194
Аз също ползвам Аутан  Peace Отделно мъжът ми има някакъв разтвор, с който "къпе" кучето и наръсва и панталона и обувките на Волен, ако ще играе из треволяка.

А да и мъжът ми има едно такова джиджавче за вадене на кърлежи. То е за кучето, ама...

# 198
  • София
  • Мнения: 15 219
Иво е уцелил националния празник в теста по Роден край-оградил е 3 март. Има "отлично".
Но пък, за сметка на това, на теста по математика е сгрешил 10 - ____ = 7
Написал е 10-4=7  smile3515 smile3515 smile3515
Всичко друго му е вярно. Може ли такова нещо?

Амбър, дано всичко да е наред със Светльо. Пак добре, че сте го видели и втория.

# 199
  • Мнения: 3 479
А пък Матей упорито твърди, че не са правили тест по Роден край ooooh! С госпожата не съм се виждала, а пък вчера забравих да питам другите майки (бяхме на РД на приятелче от класа).

# 200
  • софия
  • Мнения: 2 542
Нашата госпожа каза , че няма да правят нищо по Роден край. Днес беше благотворителния концерт в нашето училище. Беше много приятно тържество без  речи и въведения.
 Остава само една учебна сряда. Габи днес написа последното домашно. newsm44

# 201
  • София
  • Мнения: 7 673
А пък Матей упорито твърди, че не са правили тест по Роден край ooooh! С госпожата не съм се виждала, а пък вчера забравих да питам другите майки (бяхме на РД на приятелче от класа).
И нашите не са правили, но според Павел щели да правят в сряда.
Аз го попитах от любопитство дали знае какво е зимнина. Учудващо - знаеше. Каза - запаси от храна за зимата. Попитах го кога се приготвя и каза есента. Не помня да сме го споменавали вкъщи, но явно го знае от някъде.
Още не са им върнали изходящите тестове по БЕЛ и математика, но грешка от типа на тази на Ивчо е напълно възможна и при него.
Амбърче, дано всичко е наред със Светльо.  Hug

# 202
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Благодаря момичета, за сега местата са спокойни.  Praynig

  За щурците в предстоящите тържества, споделям с какво се занимава домашната работилница
http://cmase.uark.edu/teacher/workshops/AIMS-lessons/cricket_mask_directions.pdf
http://cmase.uark.edu/teacher/workshops/AIMS-lessons/cricket_color.pdf

# 203
  • софия
  • Мнения: 2 542
  Благодаря момичета, за сега местата са спокойни.  Praynig

  За щурците в предстоящите тържества, споделям с какво се занимава домашната работилница
http://cmase.uark.edu/teacher/workshops/AIMS-lessons/cricket_mask_directions.pdf
http://cmase.uark.edu/teacher/workshops/AIMS-lessons/cricket_color.pdf


аз пък още не съм видяла на моето мравче коронката , госпожата се ангажира

# 204
  • София
  • Мнения: 7 673
  Благодаря момичета, за сега местата са спокойни.  Praynig
  За щурците в предстоящите тържества, споделям с какво се занимава домашната работилница
http://cmase.uark.edu/teacher/workshops/AIMS-lessons/cricket_mask_directions.pdf
http://cmase.uark.edu/teacher/workshops/AIMS-lessons/cricket_color.pdf
аз пък още не съм видяла на моето мравче коронката , госпожата се ангажира
Сигурно ще е изненада.  Peace И нашите готвят тържество-изненада. Ама пък му залепили на дечко репликите в бележника, където им пищат шестиците по немски. Аз отварям по навик да видя имам ли нещо да подписвам. И ги видях. Някакви много забавни са. Отивам при Павчо и го питам дали тържеството ще е в хумористиен стил. И то се притесни горкото, че съм му видяла репликите, а не трябвало.   33uu

# 205
  • Мнения: 872
Момичета явно сега в момента има навсякъде много кърлежи, няколко наши приятелчета вчера са ходили до Окръжна болница. Доктора е вадил шейсет и някой си подред за деня...

Да ви питам- децата с какви карти пътуват в градския транспорт и в жп транспорта? Откъде се вадят? От училището ли?

# 206
  • София
  • Мнения: 7 673
Пепа, ученически карти се вадят там, където се вадят всички карти срещу документ - пенсионерски, студентски и други. На първо четене се сещам за автогарата в Овча Купелл и подлеза на Света София. Сигурно има и на други место. На Мони сме вадили, но срещу ученическа книжка. Най-добре попитай в училище с какъв документ се удостоверява, че малко дете е ученик /ние поне засега нямаме ученически карти, не знам как е на други места/.

# 207
  • Мнения: 775
Моето диваненце сутринта по собствено желание писало диктовки с баба си, изумих се направо. Сега ако вземе и да прочете 5 реда...  Simple Smile
Взех билети за Ансамбъл "Филип Кутев" и ще водя и него, дано му хареса!

# 208
  • София
  • Мнения: 3 484
Да ви питам- децата с какви карти пътуват в градския транспорт и в жп транспорта? Откъде се вадят? От училището ли?
За жп-то картата се вади с акт за раждане. Там има значение възрастта на детето. Нашата е вадена от централна гара и струваше 1 лев. Дава право на 50% намаление. Има и други карти. За възрастни и деца някакви комбинации, ама не ги помня.

За градския транспорт се искаше някакъв документ от училище. При нас се вадеше ученическа карта само за тези деца и още някаква бумага. Но картата не дава право за безплатно пътуване, а само за намаление. При нас излизаше по-евтино да плащаме два-три нормални билета седмично отколкото картата. Тя си е като на възрастните - за 1, 2 линии и цялата градска мрежа.
Такива бюра има на университета, на Шератон и в Младост 3 се сещам аз.

# 209
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ох и утре и край  Party Кеееееееееф  Hug  Утре имат годишен концерт, обаче. Песни и свирни... колкото си щеш  Party

Тедка - и аз познавам Лулуто, но що не мога да снимам така красиво като вас?  Rolling Eyes Hug И чакам да ми свирнете за тази конна база, че много ми хареса  Simple Smile

Изходно по Роден край не знам да са имали, както и не знам, кога ще получим тези прословути характеристики... Но малко ми е неудобно да звъня толкоз често на класната му.
Иначе имаме "Отличен" по БЕЛ и МАТ и 47думи в минута по Четене. Туй то Simple Smile
Смело скачаме във втори клас.  Grinning

Днес са си у дома и 2-мцата и кой знае какво лудо забавление тече в момента  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт