Подсъзнанието може всичко 40 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 57 031
  • 812
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 12 103
Не разбрах какво те е впечатлило...

Хем е преоспяващ и с тези техники може да постигне всичко и го е постигнал /значи ги владее/, хем не е в състояние да "опази" семейството си!

При нас, когато не се получава, си мислим, че не владеем техниката.
Смяташ ли, че е искал да опази семейството си? Да не говорим, че съзнателните желания и намерения са нещо твърде различно от несъзнаваните, а несъзнаваните управляват нещата. Затова често се случва някой да упорства и дълбае в нещо, а то да върви все наобратно. Понякога съзнателно искаме неща, от които несъзнателно се ужасяваме и това се вижда по резултатите.

В тази връзка не виждам никаква полза от амулети, сложни ритуали, ангели и прочее. След като всичко е в нас няма полза вярвайки в това отново, макар и по друг начин, да изваждаме значимите действия извън себе си.

КЛОНКА разбирам те и съчувствам, много е неприятно.  Hug

# 511
  • Мнения: 15 619
Луна, чета те, чета те и се питам защо при мен решението не идва? Успокоила и приела съм нещата, простих се с миналото или поне на голем процент, защото понякога пак се връща, но не както преди - болезнено. Карам го полека и не бързам, но решение не идва и не идва или аз съм сляпа да го видя. Или твърде незлопаметна?!

Клнока, съжалявам, че и ти си в кофти ситуация, от която неможеш да излезеш. За съжаление нямам твоите способности,че да погледна и да ти кажа какво виждам. Мога само да те  Hug
Аз не успявах, докато се запичах единствено над желанието си по-скоро да се отърва и да ми олекне, да тръгна в своята си посока...., гарнирайки го тоз мерак с яд, негодувание, гняв, безсилие и все таквизи... Crazy Някой спомена зациклянето. Не успяваше свежа мисъл да ми мине през главицата. Цялата ми същност беше съсредоточена в невероятности. smile3537 Спрях да жадувам за рязка промяна. Правя това, което смятам, че трябва да бъде сторено, а да става каквото ще.
Защо не  се получава при теб, ти можеш да го видиш само. Аз мога да предположа, че си вярваш, че си приела ситуацията, а всъщност си се захванала още по-здраво за нещо, което не му е времето баш сега да се получи...
И за да не става прекалено дълго, само ще добавя, че за истинки значимите хора, ситуации, чувства, материални неща в моя живот грам пръста си не съм мръднала, а всичко ми е даром. Благодаря за което! Heart Eyes Идвали са все навреме, в точния момент, когато са били оценявани по достойнство от мен, но това го твърдя от позицията на времето и по-спокойния поглед...  Hug
П.П. Наскоро четох една притча.... "Когато започнах да обичам себе си" - не мога да дам линк... Питайте чичко Гугъл...  Grinning

Последна редакция: нд, 29 май 2011, 11:19 от luna

# 512
  • София
  • Мнения: 1 724
luna звучи страхотни и пишеш добре. Направо идея за книга...
Клонка, ,  може да опиташ да излезеш  от изразите си от последните две страници- замени ги с противоположностите им или пробвай техниката да им намериш по 10 положителни страни Тая житейска ситуация все не ми е наред, но, това ми дава възможност да....
Примера отруската техника беше, простовато пренесен- Нямам връзка с този мъж, но това ми позволява да се шляя по небрежна пижама в къщи Simple Smile
Вени, ако се съди по подписа ти, не си простила, ако  го разчитам правилно, може бида пробваш с това да се разделиш, за да виждаш новите неща или просто да ти се случват... Hug
Момичета, по нашия банков проблем има известни надежди, пратете малко добре енергия дано и за Вселената това, на което се надяваме, да е добрия изход Praynig

# 513
  • Мнения: 65
Защото не е.
А може и да е, но ако приема, че е, би следвало да ме изпълва някаква вътрешна радост и покой, желание да го споделя с целия свят. А не е така.
Не че е лошо кой знае колко, де, но ме прави неспокойна, небалансирана, вечно нащрек...
Уморена съм леко...

това, което ни се иска понякога може да не е това, което трябва да стане. факт.
Можем да променим нашата гледна точка, ако не може да променим едни или други условия/обстоятелства (поне за сега) - това може да е знак че има нещо, което не е научено/изчерпано/др. И в момента когато се реши вътрешно/осъзнае/преосмисли външните условия може изненадващо дори да се променят!

Хем е преоспяващ и с тези техники може да постигне всичко и го е постигнал /значи ги владее/, хем не е в състояние да "опази" семейството си!
При нас, когато не се получава, си мислим, че не владеем техниката.


Това, че някой е "преуспяващ" - външно, не значи че е изпълнил задачата си на земята или че се развива правилно духовно - това може да е било негово желание просто.
Това, че Шварценегер е говорил така за съзнанието, още не е сигурно че е правил специални техники.
Доколкото разбрах, се развеждат, защото и е признал че има извънбрачно дете.
Това може да му струва към 200 милиона. Някой може да има пари , власт и влияние, но морала е от друго ниво,  страстите са били причина за падението на влиятелни хора. (дори и в наше време)

Цитат
Каква разлика има между страдание и радост? Скръбта произтича от факта, че онова, което ни е дадено сме го загубили. Например, ако изгубим здраве, пари, слух или друго, ще скърбим.  


Следователно трябва да се научим да пазим онова, което Бог ни е дал. За да можем да пазим даденото, непременно трябва да удвояваме своята енергия, за което е даден закон в Евангелието: удвояването е закон на сеенето – ако земеделецът не сее, ще губи. В това отношение вашият мозък е нива, върху която трябва да сеете. Във вашата житница Бог е положил семето, а като дойде определеното време, Господ казва: „Посей нивата!” Вие отговаряте: „Тази година няма да сея, защото имам достатъчно храна, ще си почина.” Оставяте мозъците си необработени и те, както се казва научно, атрофират. Главното изкуство в опазването на душевната енергия е обработването на човешкия мозък. Има три начина, по които човешката енергия се изразходва: първо, чрез физическия организъм – чрез ръце, крака, мускули, стомах, бели дробове; второ, чрез човешката мисъл и разсъждение; трето, чрез човешките страсти.  


Най-опасните елементи за изразходване на енергията са страстите. И онези от вас, които се оплакват, че паметта им отслабва, ще знаят, че у тях страстите са взели надмощие. Този факт се забелязва у млади момичета и момчета на около петнадесет-шестнадесет години. В тази възраст те започват да любят и затова започват да забравят и не могат да си учат уроците. Така е и с възрастните – и те се влюбват в други неща, но това не е Любов, това е привидна любов, любов на чашката. Такова е положението на всеки пияница, който обича чашката – погледне в нея и е доволен. Подобно е положението и с мислите: в окултен смисъл има мисъл чисто физическа, има мисъл на желанията, има и духовна мисъл. Мислите на желанията са тези, от които съвременното общество страда, т.е. епохата, в която хората живеят днес, е такава.  


# 514
  • Мнения: 497
Здравейте  момичета ! Точно в този момент по  станция нова има нещо интересно за техники за положително мислене .

# 515
  • Мнения: 1 422
Не разбрах какво те е впечатлило...

Хем е преоспяващ и с тези техники може да постигне всичко и го е постигнал /значи ги владее/, хем не е в състояние да "опази" семейството си!

При нас, когато не се получава, си мислим, че не владеем техниката.

Какво значи "да опази". Хората са свободни да взимат решения и да се променят. Нито единият от двамата партньори не е вързан с окови в клетка. Техниките са част от развитието, не са за заключване и застопоряване.

# 516
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Намерих нещо интересно  Flutter

Принцип на противоположностите.
Всичко е двойствено; всяко нещо притежава два полюса; всяко нещо има своя противоположност; еднаквото и различното са едно и също; противоположностите са еднакви по своята природа, но са различни по степен; противоположностите се привличат; всички истини са полуистини; всички парадокси могат да се помирят.

Не съществува абсолютен стандарт – всичко е въпрос на степени. Високо-ниско, запад-изток, добро-лошо, студено-топло, светлина-тъмнина, любов-омраза и т. н. са едно и също нещо. Разликата е само в степента. Нещата могат да се променят – т. е.  да се превръщат в своята противоположност.


„За илюстрация: топлина и студ, макар и „противоположни“, в действителност са едно и също нещо, като различията се изразяват просто в степента на едно и също нещо. Погледнете термометъра и се опитайте да разберете, дали можете да откриете къде свършва „топлината“ и къде започва „студът“! Не съществува такова нещо, като „абсолютна топлина“ или „абсолютен студ“ -двата термина „топлина“ и „студ“ просто показват различни степени на едно и също нещо и това „едно и също нещо“, което се проявява като „топлина“ и „студ“, представлява просто форма, разновидност и степен на Вибрацията. Така „топлина“ и „студ“ са просто „двата полюса“ на това, което наричаме „Топлина“ – и явленията, които спадат към нея, са прояви на Принципа на противоположностите. Същият Принцип се проявява в случая със „светлината и мрака“, които са едно и също нещо, а разликата се състои в различните степени между двата полюса на явлението. Къде свършва „тъмнината“ и започва „светлината“? Каква е разликата между „голямо и малко“? Между „твърдо и меко“? Между „черно и бяло“? Между „остро и тъпо“? Между „шумно и тихо“? Между „високо и ниско“? Между „положително и отрицателно“? Принципът на противоположностите обяснява тези парадокси и нито един друг Принцип не може да го замести. Същият Принцип функционира на Ментално ниво. Нека вземем един радикален и краен пример – този за „любовта и омразата“, две ментални състояния, които, както изглежда, са абсолютно различни. И все пак съществуват степени на Омраза и степени на Любов, както и една средна точка, при която използваме термини като „харесвам“ или „не харесвам“, които преминават едно в друго толкова постепенно, че понякога не знаем дали „харесваме“, „не харесваме“, или „нито едно от двете“. И всички те са просто степени на едно и също нещо, както ще се уверите, ако за момент се замислите. И дори нещо повече (което според херметиците е и по-важното) – възможно е вибрациите на Омразата да се променят във вибрации на Любовта както в собствения ум, така и в умовете на другите.“



От тук : Херметизмът – основополагащо духовно учение

Темата НОЕТИКА




п.п. ох хич не ми се пише напоследък  Crazy

# 517
# 518
  • София
  • Мнения: 4 349
Не разбрах какво те е впечатлило...

Хем е преуспяващ и с тези техники може да постигне всичко и го е постигнал /значи ги владее/, хем не е в състояние да "опази" семейството си!

При нас, когато не се получава, си мислим, че не владеем техниката.

Какво значи "да опази". Хората са свободни да взимат решения и да се променят. Нито единият от двамата партньори не е вързан с окови в клетка. Техниките са част от развитието, не са за заключване и застопоряване.

Просто той е даден за пример за човек, който е постигнал всичко чрез силно желание и визуализация. Ако се чувства "заключен или застопорен" в семейството, не е ли по-добре да си тръгне с достойнство, а не като нанесе психически травми на жена си, че има дете от друга вече толкова години, като че ли й намеква "аз никога не съм те обичал". Ако е бил "в окови в клетка", защо не си е тръгнал преди толкова години, а е продължил.

С две думи искам да кажа, че подсъзнанието може би може почти всичко, но понякога ни е страх да носим последствията от решенията си. Най-вече да са живи и здрави приятелите ни, които ни подкрепят в трудни моменти.

# 519
  • Мнения: 15 619
Енита, дано, като се нареди пъзелът, картината да е по-красива и от най-смелите ви мечти! Grinning
Неприятностите имат свойстото, по моему, да окапват като есенни листа - бързо и необратимо, щом сме си научили урока.

# 520
  • Мнения: 21

Бившият губернатор на Калифорния, актьорът Арнолд Шварценегер може да плати 200 милиона долара на Мария Шрайвър при евентуален развод между двамата, съобщи в. "Комсомолска правда".

Това е половината от състоянието му. Ако прогнозата се сбъдне, това ще е може би най-скъпият развод в Холивуд.
Допълнително масло в огън наля тези дни и съобщението на актрисата Джейн Сиймур, която каза, че Шварценегер може би има поне още две извънбрачни деца, съобщава БТА.

Отговора може би е тук:
http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=1283
Едно интервю на Amazon.com с Ричард Бах

# 521
  • София
  • Мнения: 84


Отговора може би е тук:
http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=1283
Едно интервю на Amazon.com с Ричард Бах

 А може би това е отговорът и на моите въпроси...Intella, много навреме дойде това за мен.   bouquet Всъщност, няма никаква драма...

# 522
  • София
  • Мнения: 84


В тази връзка не виждам никаква полза от амулети, сложни ритуали, ангели и прочее. След като всичко е в нас няма полза вярвайки в това отново, макар и по друг начин, да изваждаме значимите действия извън себе си.

  Бояна, напълно съм съгласна с теб, но истината е, че понякога тези неща се оказват много полезна патерица. Поне в началото...

# 523
  • Мнения: 65


В тази връзка не виждам никаква полза от амулети, сложни ритуали, ангели и прочее. След като всичко е в нас няма полза вярвайки в това отново, макар и по друг начин, да изваждаме значимите действия извън себе си.

  Бояна, напълно съм съгласна с теб, но истината е, че понякога тези неща се оказват много полезна патерица. Поне в началото...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=484827.msg18821481#msg18821481  Innocent
 

# 524
  • София
  • Мнения: 84
 Vox populi, аз по-скоро визирах "амулети,сложни ритуали".
Що се отнася до ангелите, аз не можах да се "намеря" с моите. Първият ми опит да ги срещна беше книгата на Дорийн Върчу, която за мен е твърде наивна. Знам, че на много от момичетата тук има хареса, но просто не е моят начин.
Търся своя път към тях все още. Laughing
 Темата с ангелите малко ме смущава, но с уговорката, че не съм я поглеждала много отдавна, ще проверя накъде е тръгнала.

Общи условия

Активация на акаунт