Тема Незабравима 198

  • 32 734
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 79
Благодаря на всички за незаслужено ласкавите отзиви за доста непретенциозната "поезия" на БГаньо. Такива "шедьоври" като неговите всеки може да сътвори и най-вече аз!

На терасата

Качена съм на болнична тераса
Ще скачам аз със цялата си маса
Ръцете си разперила за полет
напускам ви в тази бяла пролет

При Харун отивам на небето
Грижете се ви моля за детето
Сираче ще остане то горкото
Пазете го, пазете го от злото

Бог дано прости ми греховете
и вий за тях не ме корете
любовта не мога да прежаля
от терасата Арас да не ме сваля

Ще скачам вече, избор няма
Нали снимам се във драма
Дано ме хванат долу на земята
спасителите скрити във тълпата

# 736
  • Мнения: 186
Един от големите плюсове на филма,е подборът на артистите за главните роли.А големият "удар"е неверотното партньорство междуСерхан,Йозлем,и впоследствие Ирмак(както междувпрочем,многократно сме коментирали).
Аз намирам,че и образите на Еда и Харун са в синхрон-развити,или не,никой не тежи над другия,не го обезличава-редуват се в надмощието,и се е получило.
+1
Затова ме е яд, че не концентрираха нещата в отношенията Еда-Харун-Яамур.

Няма накъде да се концентрират повече нещата! Изгледахме и доста сцени на близост! Дори вече ми стоят малко лигаво и захаросано! И се повтарят!Справка - диалога от фрагмента! Изгледах го наполовина!
Каламитси, права си за повторенията, на това му се вика слаб творчески заряд.
За толкова идеи на сценаристите, филмът трябваше  да е около 65 епизода.
Но на фона на безумията на Бату/които пак не са нещо ново в сериала/, предпочитам римейка на любовните сцени.
През втори сезон единствената интересна интрига беше тази с Едже.Говоря  и за развитието на образа й в последствие. Човешки и топъл герой стана Едже. Но дори и нейното преобразяване стана за сметка на Еда. Затова и казвам, че сценаристите не долюбват Еда.

И аз съжалявам за отсъствието на Едже! Тя просто липсва на филма! И отнесе незаслужено проклетисване! И е успех за сценаристите - женомразци!

Каламитси, на мен Едже също ми липсва. Но бях писала, че оценката на сценаристите за нея, ще е в развитието, което ще дадат на образа й. Тъй като я убиха, това означава отрицателна оценка,  трябва да го призная. А моето мнение е различно, но вече няма значение.
Няколко думи отново за Еда.Не е идеала ми за жена, направо се побърквам като я гледам вечно ревяща, при всеки проблем. Харесвам силни, борбени жени, а тя е слаба, но както писахте, в това е  силата й пред Харун. Мъжете харесват такива жени, да могат да ги обгрижват , да се чувстват рицари. Чудесна двойка са двамата, те са си напълно самодостатъчни, всички други са в периферията, както казва Харун извън тях никой друг не съществува. Друг е въпросът, че точно такива клетви предизвикват съдбата да ги разделя, но накрая поне ще са заедно.  

# 737
  • Мнения: 79

Каламитси, на мен Едже също ми липсва. Но бях писала, че оценката на сценаристите за нея, ще е в развитието, което ще дадат на образа й. Тъй като я убиха, това означава отрицателна оценка,  трябва да го призная. А моето мнение е различно, но вече няма значение.
Няколко думи отново за Еда.Не е идеала ми за жена, направо се побърквам като я гледам вечно ревяща, при всеки проблем. Харесвам силни, борбени жени, а тя е слаба, но както писахте, в това е  силата й пред Харун. Мъжете харесват такива жени, да могат да ги обгрижват , да се чувстват рицари. Чудесна двойка са двамата, те са си напълно самодостатъчни, всички други са в периферията, както казва Харун извън тях никой друг не съществува. Друг е въпросът, че точно такива клетви предизвикват съдбата да ги разделя, но накрая поне ще са заедно.  

Няма какво да се добави към такъв пост! Много точно и вярно казано. А за това, че избиха повечето основни герои, вкл. и Едже, не са прави. Сега манджата стана много постна . А можеха да дадат и други измерения на сюжета, които да са по-драматични и по-смислени от пакостите на неуловимия Бату.

# 738
  • Мнения: 0

Каламитси, на мен Едже също ми липсва. Но бях писала, че оценката на сценаристите за нея, ще е в развитието, което ще дадат на образа й. Тъй като я убиха, това означава отрицателна оценка,  трябва да го призная. А моето мнение е различно, но вече няма значение.
Няколко думи отново за Еда.Не е идеала ми за жена, направо се побърквам като я гледам вечно ревяща, при всеки проблем. Харесвам силни, борбени жени, а тя е слаба, но както писахте, в това е  силата й пред Харун. Мъжете харесват такива жени, да могат да ги обгрижват , да се чувстват рицари. Чудесна двойка са двамата, те са си напълно самодостатъчни, всички други са в периферията, както казва Харун извън тях никой друг не съществува. Друг е въпросът, че точно такива клетви предизвикват съдбата да ги разделя, но накрая поне ще са заедно.  

Няма какво да се добави към такъв пост! Много точно и вярно казано. А за това, че избиха повечето основни герои, вкл. и Едже, не са прави. Сега манджата стана много постна . А можеха да дадат и други измерения на сюжета, които да са по-драматични и по-смислени от пакостите на неуловимия Бату.
Те избиха героите не по симпатии, а по финансови причини! защо тогава Бату е още  жив! Кой написа, че договорът му е бил железен!

# 739
  • Мнения: 262
Благодаря на всички за незаслужено ласкавите отзиви за доста непретенциозната "поезия" на БГаньо. Такива "шедьоври" като неговите всеки може да сътвори и най-вече аз!

На терасата
Качена съм на болнична тераса
Ще скачам аз със цялата си маса
Ръцете си разперила за полет
напускам ви в тази бяла пролет

При Харун отивам на небето
Грижете се ви моля за детето
Сираче ще остане то горкото
Пазете го, пазете го от злото

Бог дано прости ми греховете
и вий за тях не ме корете
любовта не мога да прежаля
от терасата Арас да не ме сваля

Ще скачам вече, избор няма
Нали снимам се във драма
Дано ме хванат долу на земята
спасителите скрити във тълпата

 smile3501 smile3501 smile3501

# 740
  • Мнения: 0
Аз между другото бая се позамислих дали Еда е толкова слаба, колкото Ви изглежда!
Да развалиш една сватба, непрекъснато да бягаш  от годеника си не е проява на женска слабост!
За да правиш такива номерца  се искат други качества! Има нещо от Тюркян!

# 741
# 742
# 743
  • Мнения: 2
bganio,страхотни стихотворения!  smile3501 smile3501 smile3501

# 744
  • Мнения: 570
Байгън ,  smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 , поредното ти уникално творение!Дори и Бганьо би ти завидял. hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт