На море в Турция - тема 14

  • 97 746
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 155
Аз бях писала малко по-напред че сме се завърнали от Анталия, Кемер, хотел Ориндж каунти (14-21 Май) и сме доволни. Ще дам сега малко повече инфо:

ето линка към хотела, има доста снимки:

http://www.orangecounty.com.tr/en/index_tr.html

Неудобното е че почивката е 7 нощувки и на практика се получава 7 нощувки със 6 дни и 1/2, тъй като се пристига късно вечерта и тръгването е към 11ч сутринта, но като се има предвид, че чартъра е от Турция (т.е. самолета тръгва и трява да се прибере в Анталия), не мисля че може да се направи по-удобно.

Хотела лично на мен много ми хареса въпреки, че в трипадвайзър имаше и не кой знае колко добри отзиви. Основно оплакванията бяха че е шумно, което е вярно (изолацията не е кой знае колко добра) и вечер има мини диско от 20.30ч около басейна, което продължава докъм 22ч (стаята ни гледаше към басейна). Но на дъщеря ми не й пречеше да спи, а повечето хора едва ли се прибират в 20.30ч като нас за да приспиват дете на година и половина.
Храната на мен много ми харесваше (обичам турската кухня) и беше много разнообразна и изобилна.
Стаята беше просторна (дори и с добавената кошара беше ОК)
Някой беше писал, че не е достатъчно зелено - може и така да е, но на мен лично ми беше достатъчна зеленината и ми харесваше архитектурата и концепцията, както и да има улица със заведения и магазинчета.
Плажа е каменист, което се знае за Кемер, водата чиста. Аз лично не се къпах по различни причини.
Бебешкия басейн беше много удобен с бебешка водна пързалка и до детски кът. За анимацията не мога много да се изкажа, защото моето дете е на година и половина и ние просто се занимавахме сами около басейна,по играчките и люлките.
Специално детско меню нямаше, но тя ядеше супите и накои други неща като хляб, краставчики, кисело мляко и т.н
Имаше детски столчета на колелца със поднос с лигавник за еднократна употреба, лъжичка, салфетка. За съжаление мойта щерка се изправяше и катереше по стола, та спряхме да го използваме и тя се мотаеше около масата.
Времето беше хубаво и топло без да е непоносимо горещо. Разстоянието от летището не прекалено голямо (около час)
Въобще за мен варианта беше идеален за почивка с дете на година и половина.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
Сабина ние винаги ходим края на юни-началото на юли. Сега сме от 25 юни и има по-малко от месец - вече се замислям за плажните млека Laughing А септември вярно си е далечко, но така бързо минава времето.

И да се похваля (отново благодарение на Галактик Hug) вече сме със застраховка, която се надявам да не ползваме, но с тия болести напоследък така ми е по-спокойно.

# 17
  • Мнения: 3 386
пожелавам на всички перфектен избор и прекрасни почивки!  Heart Eyes

# 18
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Кой ще ми каже какво да има за разглеждане в Бодрум..

Мерси за новата тема, страхотно оформление.  bouquet

# 19
  • Мнения: 131
На 4.06 сме в Аква Фентъзи отново  Simple Smile
ще се засечем,ноооо дали ще се познаем....... Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 101
И аз с благодарности за темата.
Ние заминаваме на 04.06., ще бъдем в "Silence Beach Resort". Досега никой не се е включил с мнение за този хотел, така че отзиви - в средата на месеца.
Отказахме се от застраховката, да се надяваме че за една седмица няма да има неприятни изненади (пък и малкия вече изкара летния вирус).
На всички много слънце и приятни емоции в Турция.

# 21
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

Неудобното е че почивката е 7 нощувки и на практика се получава 7 нощувки със 6 дни и 1/2, тъй като се пристига късно вечерта и тръгването е към 11ч сутринта....

точно поради тази причина тази година се отказахме от Анталия, а избрахме Мармарис, защото за там има пакети 6 нощувки/7 дни, които ни устройват напълно.
Пакетът със 7 нощувки си е чиста набутвация за мен - плащаш повече, а получаваш по-малко.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 014
Аз бях писала малко по-напред че сме се завърнали от Анталия, Кемер, хотел Ориндж каунти (14-21 Май) и сме доволни. Ще дам сега малко повече инфо:

ето линка към хотела, има доста снимки:

http://www.orangecounty.com.tr/en/index_tr.html

Неудобното е че почивката е 7 нощувки и на практика се получава 7 нощувки със 6 дни и 1/2, тъй като се пристига късно вечерта и тръгването е към 11ч сутринта, но като се има предвид, че чартъра е от Турция (т.е. самолета тръгва и трява да се прибере в Анталия), не мисля че може да се направи по-удобно.

Хотела лично на мен много ми хареса въпреки, че в трипадвайзър имаше и не кой знае колко добри отзиви. Основно оплакванията бяха че е шумно, което е вярно (изолацията не е кой знае колко добра) и вечер има мини диско от 20.30ч около басейна, което продължава докъм 22ч (стаята ни гледаше към басейна). Но на дъщеря ми не й пречеше да спи, а повечето хора едва ли се прибират в 20.30ч като нас за да приспиват дете на година и половина.
Храната на мен много ми харесваше (обичам турската кухня) и беше много разнообразна и изобилна.
Стаята беше просторна (дори и с добавената кошара беше ОК)
Някой беше писал, че не е достатъчно зелено - може и така да е, но на мен лично ми беше достатъчна зеленината и ми харесваше архитектурата и концепцията, както и да има улица със заведения и магазинчета.
Плажа е каменист, което се знае за Кемер, водата чиста. Аз лично не се къпах по различни причини.
Бебешкия басейн беше много удобен с бебешка водна пързалка и до детски кът. За анимацията не мога много да се изкажа, защото моето дете е на година и половина и ние просто се занимавахме сами около басейна,по играчките и люлките.
Специално детско меню нямаше, но тя ядеше супите и накои други неща като хляб, краставчики, кисело мляко и т.н
Имаше детски столчета на колелца със поднос с лигавник за еднократна употреба, лъжичка, салфетка. За съжаление мойта щерка се изправяше и катереше по стола, та спряхме да го използваме и тя се мотаеше около масата.
Времето беше хубаво и топло без да е непоносимо горещо. Разстоянието от летището не прекалено голямо (около час)
Въобще за мен варианта беше идеален за почивка с дете на година и половина.


здравей,

в сайта хотела изглежда доста добър.
бих искала да попитам с коя агенция ходихте и какви са цените за този хотел?

# 23
  • Мнения: 151
Привет момичета,
Това слънчево време навън няма как да не ни настройва морски.

Моето чудене за  избор на хотел продължава, и колкото повече оферти гледам, толкова повече се обърквам. Поне за Кемер се колебая само между Pine House (425 евро), Астория (489 евро) и Sultans Beach Hotel (466 евро). От агенцията ни предложиха и 6% намаление, заради това, че сме младоженци.
Моля ви, ако някой има преки впечатление и може да сравни между трите, да ми даде съвет. Четох много коментари за тях в руски сайтове и форуми, защото руснаците, както си знаем, са много активни туристи там. Като цяло коментарите са все положителни, но за всеки има и някакви минуси - дребни рибки във водата, които хапели, натровени хора от гроздето, открадната дреха от стаята....
Всъщност гмурканията по плажовете с местни тур агенции ли се организират? И имате ли представа до кой хотел има места, подходящи за това?
Почнах да поглеждам и предложенията за Мармарис, с което май съвсем ще се объркам.

# 24
  • София
  • Мнения: 672
Ние се прибрахме вчера и ще разказвам довечера като имам време! Много сме доволни!

# 25
  • София
  • Мнения: 4 294
Ние се прибрахме вчера и ще разказвам довечера като имам време! Много сме доволни!

чакаме  Wink

# 26
  • Мнения: 7 605
Галактик благодарности и от мен за темата  bouquet (Нещо Татянка се изгуби напоследък newsm78)

И аз благодаря за новата тема - аз бях за малко в България  Wink

# 27
  • Мнения: 1 710
И аз с благодарности за темата.
Ние заминаваме на 04.06., ще бъдем в "Silence Beach Resort". Досега никой не се е включил с мнение за този хотел, така че отзиви - в средата на месеца.
Отказахме се от застраховката, да се надяваме че за една седмица няма да има неприятни изненади (пък и малкия вече изкара летния вирус).
На всички много слънце и приятни емоции в Турция.

Аз съм с добри впечатления от този хотел, без да съм почивала в него. Хубава територия, добре озеленена, разнообразна и вкусна храна, чудесен плаж. Пожелавам ви прекрасна почивка!

# 28
  • Мнения: 155
vaflichka, пътувахме с Акватур. На сайта им има цени на хотела, за различните периоди. Ние се възползвахме от една ласт минит оферта - беше 295е на човек без летищните такси, с тях ни излезна към 380е  (1500лв за двама възрастни (детето е под 2 години и е безплатно)).

# 29
  • Мнения: 7 605
Една потребителка, която няма право да пише тук, ме помоли да публикувам следното:

От 25. юни имаме резервация в Пайн бей, Кушадасъ - с Ориент 99 , с наш транспорт.Миналата седмица в четвъртък им преведох последната част от сумата и пробах да се свържа с тях , за да разбера кога ще ми изпратят ваучера и застраховката.Но от тогава до днес никой не отговаря на телефоните им публикувани на сайта има/нито в София ,нито в Пловдив/, а преди това съм говорила много пъти с тях на тези телефони.Писах им и мейл , но и от там - нищо.Много ми е притеснено да няма проблеми с фирмата нещо.Моля , ако някой ще пътува скоро с тях и знае нещо или се е свързвал с тях, да сподели как и какъв е проблема!
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт