SLED EPIDURALNA...

  • 1 924
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 289
Цитат на: Mery
При ниско кръвно не се поставя такава упойка. Но все пак зависи колко е ниско. Това го преценява анестезиолога и гинеколога.  Ако се наложи секцио - няма как без упойка.


Да, аз знам, че един от страничните ефекти на епидурала е падането на кръвното, но това е известно и срещу това се вземат навременни мерки, мисля, че се слага система с нещо за кръвното още преди епидурала, но не съм съвсем сигурна, аз не съм раждала така...

# 16
  • Мнения: 1 793
men vuobshte ne me bolia kato slagaha epiduralnata. daje sled 20 minuti ve4e se 4uvstvah ekstra i zapo4nahme da si govorim i maitapim s akusherkite. ina4e i na men mi biaha kazali da se svia kato embrion i hi4, ama vuobshte da ne murdam. ama az takiva zverski kontrakcii imah togava, 4e edvam me udyrjaha da ne shavam. akusherkata me durji za krakata , mujo za rucete.......abe kartinka biah. slojiha mi ia na 7 sm i se naloji da ia doleiat /ili kakto tam se kazva/ oshte edin put predi da stigna do pulnoto razkritie, ama az mnogo bavno napredvah sus santimetrite. ina4e kato zapo4naha napunite malko me beshe otpusnala i togava ve4e ne iskah da ia dolivat, za da moga vse pak da usehstam koga da napuvam, zashtoto hi4 ne mi se nraveshe ideiata da durpat bebeto s razni instrumenti - forcepsi i it.n. sled tova niamah nikakvo glavobolie, ne me e bolial gurba. ta s dve dumi sum mnogo dovolna ot epiduralnata.

# 17
  • Мнения: 1 517
боля ме и мен но не ободеното място а до него от ляво или дясно различно всеки път,не си спомням до кога ама вече одавна не се е обаждало

# 18
  • София
  • Мнения: 2 190
Цитат на: biliana333
И се чудя дали в краен случай да не поискам мускулна, въпреки че не зная какъв ефект има.

Доколкото знам най-безопасна за бебето е епидуралната упойка. При мускулната част от упойката преминава в бебето и може да има за него някакви странични ефекти / например - първите дни е сънливо/.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 190
Цитат на: stpetrova
И има ли значение  кръвното налягане ,
защото аз съм с ниско ...

И аз съм с ниско, но при раждането от вълнение го бях вдигнала.
А иначе, ако навреме си казала, че искаш епидурална упойка, ти вливат много течности със система и няма проблеми.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
някой може ли да обясни от какво риска при спиналната упойка се увеличава. Аз винаги съм си мислила, че тя се поставя на същото място като епидуралната, само че е по силна. До този момент винаги съм мислила за упойките с облекчение. Сега започнах вече да се по-претеснявам. Надявам се да ми премине уплахата, все пак доста време ми остава Simple Smile
между другото мисля да посетя една лекция на д-р Валентина Григорова за обезболяването при раждането на 23 септември
http://bulgarianbaby.tripod.com/uchilishte.htm

Общи условия

Активация на акаунт