МАШИНА ЗА ХЛЯБ -42 ТЕМА

  • 67 814
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
tinta, според мен маята е повечкоза толкова брашно

# 676
  • Мнения: 3 743
tinta, според мен маята е повечкоза толкова брашно

според мен може и малко повече вода да иска. Става ли хубава плътна топка?

Аз пък пробвах експресната програма, но нещо не ми хареса хляба, много сбит стана. По рецептата дето беше дадена преди няколко стр. в темата. Само бяло брашно сложих Rolling Eyes

# 677
  • Мнения: 2 126
И на мен така ми става с експресната затова вече не я пробвам Peace

Искам да попитам,незнам разисквано ли е или не вече,напоследък хляба все ми става един ронлив и сух на следващия ден след приготвянето.Едва се изяжда и аз се усещам напоследък,че все повече посягам към магазинския и го предпочитам Embarassed(не ядем много хляб 2 в седмицата някъде) Дали има някаква причина да стои така?

П.П. Чак сега видях,че има подоен проблем описан на предната страница и като се замисля май го бях чела:).Нищо де дано все пак някой се включи с мнения:)

# 678
  • Мнения: 7 779
правете малки дози и ги изяждайте за 1 ден  Joy

# 679
  • Мнения: 2 126
Е малки,малки,колко да са малки - 1кг Thinking

# 680
  • Мнения: 7 779
Е малки,малки,колко да са малки - 1кг Thinking
колкото изяждате за 1 ден. предполагам, че знаеш колко  hahaha

# 681
  • Мнения: 353
аз с удоволствие бих правила всеки ден, но времето за приготвяне ме притеснява, като си дойда към 19 часа от работа, докато се натуткам да го сложа да се върти, тъкмо става за 22 часа, а тогава детето вече му е минал мерака да ме чака, та винаги гледам на 2 дни да правя по една доза. Днес сложих хляба с айран и добавих от мен сусам, пък да видим какво ще се получи...
bongo_2007 ще пробвам и по начина, по който ти казваш, ама днес вече се бъркаше айранения хляб и не можех да импровизирам ама хич. Аз се прибрах въоръжена с тая рецепта, очакваща съветите Ви, но трудно се докопах до компа...
Дес точно за същото нещо ми е въпроса на мен  Thinking
Галче Става хубава топка, съвсем оформена, нито суха, нито лепкава...
като за начало започваме опити с маята, маслото, пък дано уцеля и аз рецептата, че моите хора нямат нищо против да ядат питки, ама се товаря, а през седмицата ми е адски трудно, обикновено им правя питка на балончета, която винаги ми е ставала  Whistling

Последна редакция: сб, 03 сеп 2011, 20:09 от tinta

# 682
  • Мнения: 3 410
Тинта, ама как на 450 гр брашно ще сложиш 20 гр жива мая?????????? Понамали малко - той Бонго сигурно на лични те е инструктирал какво да правиш, ама и аз да кажа - маята е 1-1,5% от теглото на брашното, а водата - около 60-70% Peace

# 683
  • Мнения: X
tinta, половин кубче трябва да ти стигне за около 3-4 хляба, щом брашното е 450 г, мама Тин вече ти е казала. Simple Smile
И друго - малко е рисковано, защото понякога спират тока и може да обърка плановете, но пека хляб почти винаги с отложен старт. Нагласявам си машинката за часа, когато ще ядем или малко по-рано (за всеки случай). И дума да не става някой да ме чака да правя хляб след 18 часа вечер. Та ние тогава вечеряме Simple Smile (е, понякога е доста по-късно, но не заради хляба).

Да кажа за моята Ромова бабка. Това е сиропиран козунак, писах вече. Направих двойна доза сироп, но пак беше сухо за моя вкус. Синът също нещо промърмори, че и по-хубави неща съм правила и тогава направих един крем (любимия ни) и направих торта. Е, стана божествено! И това е един изход от ситуация, когато ме мързи да правя блатове (не купувам готови), ще тормозя машинката. Simple Smile

Последна редакция: пн, 05 сеп 2011, 00:08 от Анонимен

# 684
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
Здравейте,
извинете ме,ако въпроса ми не е за тази тема,но имам нужда от помощта ви.
Знае ли някой дали и къде в София бих могла да намеря контейнер зa тази машина



Машината си работи перфектно,но за съжаление бъркалката и се развали.
Благодаря ви предварително!

# 685
  • Мнения: X

Знае ли някой дали и къде в София бих могла да намеря контейнер зa тази машина


В сервизите за хлебопекарни. Не успях да разчета марката  Confused. Има машини, за които не си заслужава да си даде човек парите, по-добре направо нова машина.

# 686
  • Мнения: 20
Здравейте, нахлувам в темата направо с въпрос някой може ли да изкаже мнение за хлебопекарни SAPIR  имам мулинекс5000 ,но за три години е пети път на ремонт и реших да я сменя вече. Благодаря Ви предварително.

# 687
  • Мнения: 7 779

Знае ли някой дали и къде в София бих могла да намеря контейнер зa тази машина


В сервизите за хлебопекарни. Не успях да разчета марката  Клатроник  Naughty. Има машини, за които не си заслужава да си даде човек парите, по-добре направо нова машина.

# 688
  • Мнения: 353
Здравейте, хляба с айран стана божествен, за пръв път такъв хубав хляб правя - днес трети ден имаме 2 филии и не се ронят Simple Smile е имаше една издънка, но поправима, докато си пишех и четех в темата да се образовам беше тръгнал извън контейнера, в крайна сметка като опря в стъклото - сам спря да се разхожда. Аз както писах добавих и сусам в тестото, и вкуса много допадна на всички. Вчера купихме от Метро суха мая по 7 грама - пише че е за 500 гр. брашно, но аз смятам някак си 2 грама да махна...
Отложен старт не съм пробвала, в мое присъствие стават издънки представям си на отложен старт какво ще се случи Naughty
Благодаря на всички за съветите   bouquet

# 689
  • Мнения: X
Вчера купихме от Метро суха мая по 7 грама - пише че е за 500 гр. брашно, но аз смятам някак си 2 грама да махна...
Отложен старт не съм пробвала, в мое присъствие стават издънки представям си на отложен старт какво ще се случи Naughty


Ако нямаш мерителна лъжичка към машината, си купи. Слагаш една чаена лъжичка суха мая и така няма да се чудиш как да махнеш някой и друг грам. Чаената лъжичка отмерва около 2-3 (?) г суха мая, което за 450 г брашно е достатъчно, нищо, че на пакетчето пише друго.
Като направиш хубав хляб с някоя рецепта, можеш да се престрашиш да ползваш отложен старт. Затова съм привърженик на ползването на везна, защото през нощта няма кой да гледа дали топката е хубава и т.н. (аз и през деня не гледам Sunglasses). Гледам какво тесто се получава, когато слагам нещо ново в тестото, например извара и кисело мляко (но пак си отмервам какво добавям и следващия път вече не се тормозя да следя тестото).

Последна редакция: пн, 05 сеп 2011, 11:25 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт