Как тренирах-15

  • 31 440
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4


Здравото,силно сърце е от голямо значение за високия стандарт на живот и продължителноста му.В края на краищата,сърцето като" мотор"на живота е най-важният мускул на човека.Представете си само,какви неимоверни усилия прави сърцето:то бие 60-80 пъти в минута,тоест на ден около 100 000 пъти .В един седемдесет годишен живот това са около 3 милярда удара(да не говорим за такива като мен, които се стремят към безсмъртие) .На ден сърцето принася по тялото повече от 7000 литра кръв.За 70 години това прави 350 милиона литра!Наистина гигантско постижение!!!
Спортуването,особено кардио тренировката,допринасят за здравето на сърцето.Сърцето е големия печеливш при тези тренировки.Редовната и дългогодишна тренировка води до неговото уголемяване.Обикновено сърцето тежи между 250-300 грама.За сравнение,трениращите усилено спортисти имат сърце,което тежи до 500 грама. С увеличаване на сърцето работата му става по-икономична,което значи по-голям обем на ударите и с тва се понижава чистотата на пулса в покой.За средна чистота на ударите на сърцето се приемат 60 до 80 удара в минута.Сърцето на добре трениращите спортисти пулсира около 40 пъти в минута.Голямото сърце на спортиста е в състояние с един удар да изпомпва в тялото по-голямо количество кръв,отколкото по-малкото на неспортистите.Нормалното изпомпване на кръв е около 70 мл на удар.Сърцето на спортистите работи в икономичен режим.Пример:
Ако успеете,като следствие на нагаждане към кардиото,да намалите чистотата на пулса в покой с 10 удара/мин.,напр.от 75 на 65 удара/мин.работата на сърцето намалява с 600 удара на час ,14400 на ден и 5 256 000 на година.От тва трябва да се приспадне повишената сърдечна активност по време на тренировка,което става примерно,3 пъти седмично,30 минути с чистота на пулса около 150 удара/мин.За сърцето тва прави наднормена употреба на сила за около 350 000 удара.Общо сърцето ще бие почти "само"5 милиона пъти по-малко за година

И не гладувайте!В противен случай страдат клетките,а заедно с тях и генетичният код.Нарушението на генетичният код във времето означава сагиване на вида.Става така,че когато искате да намалите телесното си тегло вие влизате в битка с природните сили на еволюцията.Именно те милиони години са учили организма да натрупва мазнини в случай,че настъпят затруднения в изхранвамето.Предварително трябва да кажа,че битката няма да бъде лека.Нашият организъм е трениран от природата за всички неочаквани ситуации.Такава елементарна мярка като намаление на калориите изобщо не го трогва.Ако разбере,че го очаква дълъг глад,той ще заеме такава позиция,която е непробиваема.  
Повярвайте,тук няма никакво преувеличение.Само няколко часа глад и организма започва да изважда на позиция тежката артилерия.Първата реакция е неочаквана:блокират се всички процеси в организма свързани с разход на мазнини.На езика на науката това се нарича свърхадаптация.Забавят се всички процеси вътре в организма.Настъпва нещо като летаргия.Целта е разход на енергия да се сведе до минимум.Разбира се това е разумно.Празничните илюминации са несъвместими с логиката на икономии.При това организма предпочита да се презстрахова.Например,вие намалявате калориите приети с храната с 25%,организма намалява обмяната с 35-40%.Това означава,че с толкова намалява и темпа на изгарене на мазнини.Може да въртите педалите на велоергометъра до посиняване,а резултат все пак няма,а всички си мислите ,че с малко тренировка и всички ще бъде наред.

Ако имате излишни килограми, най-често проблемът всъщност е в отношението ви към храната, съветват диетолози.
Каква е “най-добрата” диета? Това без съмнение е често задаван въпрос. За най-добра някои считат най-нискокалоричната диета, чийто “връх” несъмнено е лечебното гладуване. Други - нискокалоричната диета, но с пълноценно съдържание на белтъчини, витамини, микроелементи и намаляване на количеството мазнини и въглехидрати.
Съществуват диети, които съдържат пълноценно количество мазнини и белтъчини, изключвайки въобще въглехидратите. В други диети белтъчините са над нормата, но пък няма мазнини, а въглехидратите са почти в норма. Към тях се придържат най-често хора, които се занимават със спорт или фитнес.
Вегетарианските диети не са добре съвместими с интензивните занимания, но с успех могат да се използват вместо гладуване. Тези, които не могат или не искат да губят време за занимания със спорт, могат да се заинтересуват от ниско въглехидратните диети и диетите без въглехидрати.
Разделното хранене също не е съвместимо със сериозните занимания, но тази диета често се съчетава с басейна, комплекса от домашни упражнения, масажа и банята. Не се надявайте обаче че ще отслабнете. Разделното хранене е само опит да се излъже организма – вие ядете храна, чийто обем просто е достатъчен, за да не чувствате глад.
В последните години все повече диетолози смятат, че диетите ограничаващи приемът на един или друг тип необходими на организма вещества, всъщност са с много спорен ефект.
Диетите за хората с голямо физическо натоварване се отличават с повишеното съдържание на белтъчини. Те са с минимално количество мазнини, а въглехидратите са в норма.
Известни са и диети, при които ефектът от отслабването е свързан с изменението на водно-солевия баланс. Тези диети не са перспективни и дори са вредни, но се ползват с голям успех поради мнимото бързо отслабване, в действителност обезводняване на организма, което може да има опасни последствия.
Не забравяйте, че към употребата на различни диети трябва да се подхожда най-вече при необходимост, продиктувана от здравословен проблем, защото... прекаленото увлечение по тях може да доведе до нарушения в обмяната на веществата, а при по-тежки случаи – до дистрофия, предуперждават специалистите.
В стремежа си да отслабнете не трябва да доведете организма си до критично състояние, когато наистина да имате нужда от помощ.
Все по-чести стават случаите и на хора, спазващи диета, с тежки разстройства на психиката и обмяната на веществата.
Това са най-често последствия от булимията – заболяване с доказано психогенен произход. То възниква, когато отслабването се превръща в идея-фикс. Паническият страх да не се напълнее води до развитието на това сериозно психосоматично заболяване, при което организмът отказва да приема и преработва всякаква храна. Подсъзнанието е категорично срещу всякаква храна – в мозъка трайно се формира отвращение към храната. Лечението на това заболяване е много трудно. Лекарите прибягват до хипноза, принудително вътрешно венозно хранене и постепенно създаване на умения за хранене.
Всъщност правилният подход е не да изберете някаква диета, която ви допада, съветват диетолозите: “Вашият враг не е храната, а неправилното отношение към нея. Ако се научите от какво всъщност има нужда организмът ви и започнете да се храните рационално, а не емоционално, всичко ще бъде наред”.

ТРЕНИРАЙТЕ И СЕ ХРАНЕТЕ,ЗА ДА НЯМАТЕ НУЖДА ОТ ДИЕТА!



Сайтове които могат да ви бъдат полезни:

http://www.bb-team.org/
http://www.onlinefitnes.com/
http://www.zdrave.bg/?c=n&id=677
http://www.silabg.com/
http://www.pro.sportdepot.bg/
http://www.muskulibg.com/razdeli/-mainmenu-103/39---/170-------

Стара тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=544867.720

Последна редакция: чт, 02 юни 2011, 06:45 от theblackarrow

# 1
  • Мнения: 45
Страхотно оформление, браво Simple Smile

Аз да споделя р-тати - откакто започнах скромните си занимания с фитнес (средата на март) досега: ръст 1, 72 м, начало 60 кг, сега 54 кг, по-плосък корем с леко забелязващи се плочки (може да ви е смешно, ама аз съм горда  Mr. Green), по-малки крака, за жалост и поизчезнали гърди и дупе, но пък и по-мускулести ръце. Не е кой знае какво, но все пак е нещо Simple Smile

Та искам да ви питам какво мислите за съвета, който ми даде приятел - фитнес-любител: каза ми, че понеже съм слаба според него трябва силно да огранича кардиото (от доскоро 1 ч на 15 мин) или съвсем да спра и да наблегна на тренировки с тежести, като съответно очаквам леко покачване на теглото в мускулна маса. Дали е разумно? Не съм много склонна да качвам кг, по-скоро само да се оформя, в крайна сметка ще реша аз, но просто искам вашето мнение Simple Smile

# 2
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 839
theblackarrow,  Simple Smile

запис  Simple Smile

Последните 2 седмици не съм била в залата  Confused Имам доста работа и нямам никакво време за спорт.
Чета ви с огромен инетрес и се надявам в най-скоро време и аз да се включа активно в темата  Simple Smile

поздрави на всички  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 349
theblackarrow   bouquet благодаря за страхотното оформяне на темата.
 wackamotto ти как тренираш, че си отслабнала толкова много(искам и аз така)?

# 4
  • Мнения: 4
wackamotto не спирай кардиото,но 1 час наистина е много.
При интензивна силова се получава също кардио ефект.Аз наблягам на това.А в отделна тренировка правя кардио само.

# 5
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
wackamotto, когато започвах с кардио - преди години - първите 2 седмици имаше стратотен ефект за вталяване  Peace обаче после не и недоумявах къде е грешката  newsm78 правех си по 1 час кардио всяка сутрин у дома и после през ден по 1 час след 1 час анаеробна

наскоро четох, че

1.) продължителните тренировки стресират организма и той отделя кортизол, който помага на тялото да се запаси с мазнинки
2.) тялото привиква към монотонното кардио и няма ефект, като в началото и е по-добре 40 мин интервално кардио отделно от анаеробната тренировка в 2 части – първите 15 мин – всяка минута редуваш 15 сек бързо и 45 сек нормално; а другите 25 мин обикновено кардио

в резултат на което - от 51 кг свалих на 49.... а тези 2 кг от 49 кг до 51 кг - качих много бързо, като започнах продължителните тренировки

това е моят опит за сега - ще видим напред  Peace

виж този линк - по-долу има за кардиото -  - аз от там си взех ноу хау-то Wink)) Heart Eyes

и за гърдите  newsm78 така е за съжаление  newsm78 дори при 1-2 кг промяна се усеща леко  newsm78 но едно стегнато и хармночно тяло е предимство - само пред тях, като опция  Peace

гърдите сигурно са единственото успокоение, като качваме  Joy hahaha

ако разликата е голяма (едва ли  newsm78) - можеш да помогнеш на кожата със стягащи продукти  Peace

също, имай предвид, че размерът им варира и от хормоните  Peace theblackarrow   Peace Peace Peace браво  страхотен старт в темата  Peace точно си мислех, че има нужда от библиотека и снимки за надъхване  Hug не изчетох пълния текст, че бързам, но после ще го направя и ....ще има въпроси  Hug

# 6
  • Мнения: 4
...
 theblackarrow [/b]  Peace Peace Peace браво  страхотен старт в темата  Peace точно си мислех, че има нужда от библиотека и снимки за надъхване  Hug не изчетох пълния текст, че бързам, но после ще го направя и ....ще има въпроси  Hug

...

От това ме е страх..ха ха ха Wink Wink Не чети Joy

# 7
  • Мнения: 45
lubam, не е нищо особено тренировката ми, почвам с кардио (тичане на пътека) 60 мин без почивка (вече ще ги намаля на 40 например) или интервално кардио 20 мин редуване на спринт с ходене: 1 мин спринт - 1 ходене, 2 спринт - 2 ходене, 4 с - 4 х, 2 с - 2 х, 1 с - 1 х, след това тренировки с тежести, преди правех крака, корем, ръце наведнъж с по-леки, сега увеличих тежестите и в един ден правя корем + ръце, в друг корем + крака. Не съм свалила кой знае колко много, все пак това е 2 мес и половина, нормално е Simple Smile И разбира се, лек хранителен режим Simple Smile

a.l.e.n.a, благодаря както винаги за изчерпателния отговор   bouquet Аз от време на време редувам 2 седм интервално, после пак монотонно и така, да има малко разнообразие Simple Smile
Гърдите - какво да кажа, преди имах малки, сега нямам хич  ooooh! Но може да е и защото спрях противозачатъчните  newsm78

# 8
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
theblackarrow - имаш късмет, че откриваме водолазния сезон и ще съм морска няколко дни  Joy hahaha

Последна редакция: чт, 02 юни 2011, 18:53 от a.l.e.n.a

# 9
  • Мнения: 4
theblackarrow - имаш късмет, че откриваме водолазния сезон и ще съм морска няколко дни  Joy hahaha
По е важно в случая да го закриеш според мен,откриването е лесно WinkИма един самолет за вадене..ама тва е друга тема Simple Smile
Къде си на море?
Сега-гръб+30 мин крос

# 10
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
нашето "на море", поне до сега не е било на 1 място, някъде отсядаме, но обикаляме или южното или северното черноморие, сега на южното  Peace

закриването е малко тъжно и си го удължаваме, каот ходим до Гърция  Hug

дано е спокойно, да отидем и до Египет ноември  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 4
нашето "на море", поне до сега не е било на 1 място, някъде отсядаме, но обикаляме или южното или северното черноморие, сега на южното  Peace

закриването е малко тъжно и си го удължаваме, каот ходим до Гърция  Hug

дано е спокойно, да отидем и до Египет ноември  Heart Eyes
Аз съм на Варна целия август..ама то така всяка година Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4
Сега -ръце/супер серии/+бягане, интервално-2 км

# 13
  • Мнения: 4
Рамо+трапец-10 мин пътека

# 14

Общи условия

Активация на акаунт