Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 16

  • 63 929
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 296
Ибрахим, асланъм, не ти ли се зави свят от толкоз връткане на люлките Joy?

# 721
  • Varna
  • Мнения: 2 594
ИБРАХИМ,
Ти сериозно ли Shocked Че аз като ходих навремето да разгладам музеят на Ислямското изкуство...демек сарая на Ибрахим Паша, там бяха изложени много, ама много стари килими.  От 15 век си имаше със сигурност....е поокъсани но те са антични, така ги водят. Пък там за посудатаааа #Crazy аааа сус де Джанъм, ти як майтап си праЙш. Там за посудата, пък нещо не ми се вярва. Османците завземат толкова богата на история територия, толкова народи са живели и са оставили толкова паметници. И са оставили не само паметници, ами и моженето си. Направата на прекрасни съдове...във момента се сещам за хетите. Ами от персите какво наследство също имат. Вече, за Изник ти ще ни кажеш, за техния порцелан и прекрасни плочки, от кога датират, ако имаш информация де.
За останалите неща може и да си прав, не видях прозорци за които са нужни  и пердета за които споменаваш
Турчина е табиетлия човек, харесва красивото, така, че нЯщУ не ми се вярва, че по рогозките и по палмовите листа ще се нахвърлят рЪнЪтЪ #Crazy
Сега се сещам за Зелената джамия във Бурса...окъпана от синьозелените плочки изработени във Изник. Няма да забравя за УлУ Джами, пред която Делтов каза, че такова нещо не може да сътвори народ от номади, тези хора са имали традиции във каменоделство и какво ли не още за да сътворят такава красота А тези две прекрасни сгради са построени, преди да бъдат покорени Балканите....сори за оФФа Embarassed  
А колкото за западняците всички знаем, какво мислят те за нас. Да нЪ ожалиш как мислим, че земята е още плоска. И колко сме първобитни ние тука на Балканите

# 722
  • Мнения: 0
Ибрахим Hug Hug Hug
Аз доколкото си спомням, след смъртта на Хюррем Сюлейман се отказва да се храни в ЗЛАТНИ СЪДОВЕ newsm78 ОСВЕН ТОВА ,МИСЛЯ,ЧЕ АША РАЗКАЗВАШЕ,ЧЕ  Е ИМАЛ ПОСУДА ОТ СПЕЦИАЛНА СПЛАВ, КОЯТО СЕ ОЦВЕТЯВА,АКО ХРАНАТА ИМА ОТРОВА...
И къде е истината...имало ли е посуда или не Joy Joy Joy Joy Joy
Aма той в златни съдове ли се хранел?...Странно  newsm78. Joy Joy

# 723
  • Мнения: 9 737
Такава информация имаше в темата.И за това се чудя newsm78
Няма значение- аз много пъти съм писала ,че се наслаждавам на самия филм- а историците да спорят кое е истина и кое не Heart Eyes Grinning

# 724
  • Мнения: 0
Ибрахим, асланъм, не ти ли се зави свят от толкоз връткане на люлките Joy?
Зави ми се ,и то как...не виждаш ли какви ги пиша  Rolling Eyes

# 725
  • Мнения: 1 296
Моля те, пази си силите, за превод в ефир другата седмица Praynig Hug

# 726
  • Мнения: 0
Тези експерти определено са западни.
Doç. Dr. Hülya Tezcan - 1978-2006 yılları arasında Topkapı Sarayı Padişah Elbiseleri Bölümü'nde çalıştı-Tılsımlı Gömlekler kitabının yazarı
Prof.Dr. Hakkı Önkal - Dokuz Eylül Üniversitesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü öğretim üyesi
Prof. Dr. Günsel Renda - Sanat tarihçisi-Osmanlı minyatür uzmanı
Prof.Dr. Osman Gümüşçü - Çankırı Karatekin Üniversitesi Coğrafya Bölüm Başkanı

# 727
  • Varna
  • Мнения: 2 594
ИБРАХИМ,
Стига сЪ мятка по тия люлки бе човек, че ми се зави свят и на мене...а трябва да излизам Joy

# 728
  • Мнения: 1
Mерал Окай наистина прекалява с измишльотините си.Според историческите източници,особено сред тези от Западна Европа,в Османските сараи хората са се хранели върху рогозки и понеже не е имало и посуда, храната се нахвърляла върху тази рогозка ,а султанът и семейството му са се нахвърляли върху храната с ръце ,и от време на време с крака.Поради липсата на килими подът бил застлан с палмови листа донесени от Египет ( лично Ахмет паша ги изпращал ,като Валия на Египет).За пердета да не говорим,всъщност като се замисля ,май никъде в историческите документи не съм срещал в Османските сараи да е имало прозорци…За свещници и дума не може да става,сараите се осветявали с факли ,като те се придържали от цялото Султанско семейство, редувайки се.Най-много са осветявали Ибрахим и Хюррем,от там и тръгва омразата им един към друг.До разпадането на Османската Империя ,нейните владетели са смятали че земята е плоска като рогозка (щях да напиша тепсия,но те не са познавали тази посуда) ,да не говорим че не са чували за Птоломей,въпреки факта ,че са превзели земите му.Останките от Александрийската библиотека са смятали за тоалетна хартия ( пак се обърках, всъщност са нямали и тоалетни ,ама за какво са им ,те не ходели и по нужда човешка)…Та, в такива времена и от такива владетели са искали помощ изтънчените френски крале и кралици.

Ibrahim, да ти имам чувството за хумор.   newsm48 smile3533
 Ей, и как пък го измислиха тоя великолепен век, какво му е великолепното. Сигурно палмовите листа от Египет, дето са ядяли в/у тях.  Ама то в Египет всъщност имало ли  е палми, бе човек, да не бъркаш и ти нещо?  newsm78 Хамамите и те май са измислица. Виж, западняците, благородниците де, хигиената им е била на ниво. Чак са имали златни пръчици, с които са си чешели главите, като ги хапят въшките, дето си живеели спокойно под перуките им. С водата по-рядко са имали среща, май само като пресичат някоя река.  hahaha hahaha
И спри вече люлката, стига си ни люшкал и нас с твоите шеги.  newsm62 smile3532

# 729
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 5
Привет на великолепната компания !
Темата е на 49 стр. и за това пуснах новата.  Grinning
Като приключим с тази,  заповядайте в  новата
В момента бързам много и по късно ще разкрася първа стр. на новата тема, все пак имам 24 часа от пускането.  Grinning

Ibrahim тенкс за превода и за водната пързалка !  Hug
Ролбата е супер за жегите !  Joy Joy Joy

# 730
  • Мнения: 9 737
Лелееее ,Ибрахимчо newsm78 как се хванах на въдицата ти ooooh! ooooh! ooooh!
Всъщност проблема си е мой- не съм дочела,че е според западни изсточници Mr. Green

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт