Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 16

  • 63 937
  • 730
  •   1
Отговори
# 390
  • Варна
  • Мнения: 1 826
Заповядайте:

от megaupload - Великолепният век еп.21 BG

като торент - Великолепният век еп.21 BG

# 391
  • Мнения: 3
НА ЦЕЛИЯТ ВЕЛИКОЛЕПЕН ЕКИП ПО ПРЕВОДИТЕ

ОГРОМНО И СЪРДЕЧНО БЛАГОДАРЯ


# 392
  • Мнения: 28
НА ЦЕЛИЯТ ВЕЛИКОЛЕПЕН ЕКИП ПО ПРЕВОДИТЕ

ОГРОМНО И СЪРДЕЧНО БЛАГОДАРЯ





И от мен !  Hug     Hug    Hug    newsm51 newsm51 newsm51

# 393
  • Мнения: 31
благодарности на Mistik  за превода   newsm51

Muhteşem Yüzyıl 23.Bölüm 2.Fragmanı

май все пак наръганата е Хюррем  ooooh!

Ибрахим хвана и Сюмбюля за гушата, сега ако и той почне да го сънува  Crazy, на Великия везир ще му отеснее сарая  Mr. Green

# 394
  • Мнения: 9 739
Ибрахим хвана и Сюмбюля за гушата, сега ако и той почне да го сънува  Crazy, на Великия везир ще му отеснее сарая  Mr. Green
Joy
Ибрахим отново е в опасна близост с Нигяр Mr. Green Heart Eyes
А ранената ще се окаже наистина Хюррем newsm78 как е оцеляла след няколко наръгвания Shocked
този път дори и да не е виновна,сигурно ще пратят Махито в изгнание Crossing Arms

Не разбирам,защо не заключат вратата с резе или newsm78 не разбирам защо няма охрана пред покоите на принцовете и тяхната майка Praynig
Опит за отравяне, побой,кражби на бижута...и въпреки всичко спят незащитени Naughty

# 395
  • Мнения: 0

епизод 23 резюме

Elinde tuttuğu kanlı bıçakla, Hürrem’in dairesinin önünde duran Gülşah şok içindedir. İçeride, Hürrem’in yatağında ise bir kadın kanlar içinde hareketsiz yatmaktadır. Gülşah sonunda Hürrem’i öldürmeyi başardı mı ?   

Hürrem’in dairesine gelen Esma Hatun, içeri girdiğinde dehşet verici bir manzarayla karşılaşır. Yatağın kanlar içinde olduğunu gören Esma Hatun, Harem’i ayağa kaldırır. Esma Hatun’un çığlıklarıyla uykularından uyanan Sümbül ve cariyeler hemen Esma Hatun’un yanına koşar…   

Haremdeki olağan dışı hareketlilik üzerine olaydan hemen haberdar olan Mahidevran, Gülşah’ı katil olmakla suçlayacaktır. Gülşah olan bitenle hiçbir ilgisi olmadığını söylese de, Mahidevran ikna olmaz.  Sözünü dinlemediği için hırslanan Mahidevran, Gülşah’a saldırır...

Mahidevran’ın hışmıyla yaralanan Gülşah, şifahaneye kaldırılır. Harem’de bir katilin kol gezdiği haberi Süleyman’a ulaşmıştır. Katilin Hürrem’in odasına kadar girmeye cesaret etmesi, Süleyman’ı çok öfkelendirir. Süleyman İbrahim’e sert çıkacak, gerekeni yapması emrini verecektir…   

Bu arada Nakkaşhane’de Süleyman’ın portresini bitirmek üzere olan Leo, Hürrem’in saldırıya uğradığını öğrenir. Leo Hürrem’in durumu hakkında büyük endişe duymaktadır…   

Valide Mahidevran’a, Hürrem’e saldırılmasıyla ilgisi olup olmadığını sorar. Mahidevran, Gülşah’ın Hürrem’i öldürmeye cesaret etmesi yüzünden, oldukça sıkıntılı bir durumun içine düşmüştür…

Gülşah’ın olay gecesi şifahaneye kaldırılması, Nigar’ı şüphelendirir. Nigar şifahaneye gidip, Gülşah’ı suçunu itiraf etmesi için sıkıştıracaktır.   

Hürrem yaşıyor mu ? Nigar katilin Gülşah olduğunu öğrenecek mi ? Mahidevran üstündeki şüphelerden kurtulabilecek mi ?

# 396
  • Мнения: 683
Thank you, Miki   bouquet

Хюррем е като котките  Mr. Green Има 9 живота. Само дето не са я гърмели още  Laughing А Сюмбюла колко му е да удари една целувка и той на Ибрахим... hahaha няма да е шок, шок, шок.

# 397
  • Мнения: 683
Гюлшах е приготвила и отровната ябълка за Хюррем  Laughing

# 398
  • Мнения: 0

      13 Haziran 2011 Pazartesi

       ‘Süleyman’ın Hürrem’i olmak isterdim

       

Yunan oyuncu Vana Barba, Muhteşem Süleyman’a âşık !

1991 yılında rol aldığı ‘Mediterraneo’ filmi ‘En İyi Yabancı Film’ dalında Oscar kazanınca tüm dikkatleri üzerine çeken Barba, Halit Ergenç’e âşık olduğunu açıkladı. Yunanlı seksi oyuncu Vana Barba, yapımcılığını Maria Ekmekçioğlu’nun, yönetmenliğini Erdal Murat Aktaş’ın yapacağı televizyon programının ön hazırlıkları için İstanbul’a geldi. Barba, Türkiye ile Yunanistan’da eylülden itibaren eş zamanlı olarak yayınlanacak olan ve iki ülkenin ortak kültürel özelliklerini konu alacak programda sunuculuk yapacak. Barba ile programı ve Türkiye hakkındaki düşüncelerini konuştuk.

*** Rol aldığı film Oscar kazanmış, dünyanın en seksi kadınlarından biri neden Türkiye ile Yunanistan’ın ortak kültürel özelliklerini içeren bir programda sunuculuk yapmak ister ?
Kariyerimde belli bir noktaya geldim. Artık özellikle keyif alacağım, eğleneceğim işler yapmak istiyorum. Maria Ekmekçi ile Erdal Murat Aktaş’ın televizyon programı tam benlikti. Ayrıca ben oldum olası Türkleri çok sevmişimdir. Vakti zamanında Yunanistan ile Türkiye arasındaki sorunlardan dolayı iki ülkenin insanları birbirlerini yanlış anladılar. Bu program sayesinde ortak kültürel özellikleri olan iki ülke insanlarının birbirlerine daha da yakınlaşacağını düşünüyorum.

*** Tanıdığınız Türkler kimlerdir ?
En yakından tanıdığım Türk, Zülfü Livaneli’dir. Kendisini tanıyor olmak beni oldukça mutlu ediyor. Her yıl Bodrum’a tatile geliyorum ve orada tanıdığım birçok Türk var. Bunun yanı sıra Türkiye’nin dünyada hem kültürel hem de ekonomik olarak üçüncü güçlü ülke olduğuna inanıyorum. Başbakanınız Recep Tayyip Erdoğan’ı da oldukça beğeniyorum. Kanımca Türkiye için çok olumlu işler yapıyor. Zaman zaman yanlış işler yapıyor olsa da en azından yalancı değil. Olduğu gibi davranan biri.

*** Tanıdığınız Türk oyuncu var mı ?
Halit Ergenç’i tanıyorum. Halit’in koyu bir hayranıyım. Halit’e âşığım. Ah Halit ile yaşıt olacaktım ki... Halit, Türk gibi Türk bir adam. Muhteşem Yüzyıl’da rol almayı ve Sultan Süleyman’ın Hürrem’ini oynamayı çok isterdim. Ben Süleyman’ın Hürrem’i olsaydım Halit’e olan aşkımdan dolayı haremdeki bütün kadınları öldürmek isterdim. Böylelikle Süleyman bir tek benim olurdu.

*** Halit Ergenç’e olan bu hayranlığın alt yapısında neler var ?
Halit, çok yakışıklı ve karizmatik. Ne yazık ki Türk olduğu için Hollywood tarafından keşfedilmesi mümkün değil. Amerikalılar Türk ve Yunan oyunculara uzak duruyorlar.

*** Halit Ergenç ile birlikte rol almak ister miydiniz ?
Elbette isterim. Türkiye-Yunanistan ortak yapımı bir sinema filmi çekeceğiz. Dilerim Halit’e teklif götürülür, dilerim Halit o filmde rol almayı kabul eder. Bu arada Halit’in eşi Bergüzar Korel de çok güzel bir kadın. Sizin dediğiniz gibi ‘Allah sahibine bağışlasın’. Bergüzar da Türk gibi Türk. Songül Öden de öyle. Bergüzar da Songül de dünyaca ünlü olabilecek simalara sahipler ama sonuçta Türk oldukları için Halit gibi Amerikalılar tarafından keşfedilemezler.

# 399
  • Мнения: 459
Благодаря на Mistik за превода и на 
Пенда, Ани и Keii за  субките!


ЗЛАТНИ СТЕ! 

# 400
  • Варна
  • Мнения: 2 313
Искам да ви питам нещо ако не е нахално  Rolling Eyes Сериала ще почива ли лятото или ще продължи да се снима  Thinking

# 401
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ето около 2/3 от интервюто с Мерием



Ние те наблюдаваме всяка седмица във „Великолепния век”, но всъщност не те познаваме много. Къде започва историята ти?

Родена съм в Германия. Майка ми е германка, казва се Урсула, баща ми е турчин, казва се Хюсеин. Баща ми е роден във Фатих- Истанбул и цялата му фамилия са от тук.

Добре, а каква е връзката с Германия?

Защото бащата на баща ми, т.е. дядо ми отива в Германия, за да работи. Има  4 деца, от които най-голям е баща ми. И баща ми след казармата отива при него, за да учи в университет.

Къде се е случило събитието?


Касел, малко градче с 300 хил. души, в средата на Германия, близо до Франкфурт. Харесва му и решава да остане. Учи социални науки и философия. И чичо ми Ялчън дошъл там да си търси късмета. Майка ми първо се запознала с чичо ми, после с баща ми и се влюбила в него.

Стой, не става! Разкажи ни хубаво историята на това запознанство, не го претупвай набързо...


Добре. Било 1970 година. В каселския университет. Има един дълъг коридор в университета. Точно по този коридор върви изучаващата теология и английска филология Урсула., а срещу нея идва Хюсеин. В погледите, които си разменили проблеснали светкавици. Боже мой..., като силно електричество..Е не е било точно така, в действителност е било голямата любов,

После..?

Оженили се и двамата завършили университета. Баща ми е много толерантен. Много обичам баща си, много се разбираме, никога не ни е ограничавал, не е забранявал.. „Това е забранено, онова е забранено”.

Сигурно не е било лесно един турчин да е женен за германка!?

Те са си говорели откровено за всичко още в самото начало.Разбира се ,са имали и противоречия при нашето възпитание ,но винаги са стигали до разумно решение. Все още са увлечени един в друг.

Общо колко деца сте?

Във вкъщи ли? Четири. Имам двама братя Данни и Кристъфър. От първия брак на майка ми. Майка ми, когато е била много млада се е омъжила за един от войниците от американска база в Германия. От него има двама сина. Но после човека си заминал. Когато майка се влюбила в баща ми  е имала двама сина, от баща ми има две дъщери. И така моето детство премина весело,   в една шумна  къща с двор . Заедно с едно коте, малко прасе и заек.

Братята ти сега на колко години са?

На 40 и 41. Живеят в Хамбург. Майка ми е една от най-силните жени, които може да видиш. Беше добра майка и на четирите си деца. И баща ми не е бил като класическия турски мъж, защото никога не е казвал – „Имаш деца от предишния си брак”, беше баща на всички ни.

Сестра ти?

Тя е една година по-голяма от мен. Казва се Джанан. На 28 години е. Най-добрата приятелка в живота ми. Но сега... преди не се разбирахме .  Джаз певица е. И тя живее в Хамбург. Учителка по музика е в едно училище, работи и по проекти.

Майка ти какво работи?

Майка беше учителка по английски и теология. След това всяка година се издигаше , стана директор на училище, после приключи с учителстването и се зае с административна работа. За 20 години направи една добра кариера. Сега работи съвместно с Европейския съюз /по някое направление/ и често пътува до Брюксел.

Баща ти?

Остана в университета. На административна длъжност и консултации. И той е доволен от живота си. Моите черти на лицето са точно като на баща ми, ръцете също. Сложи ни един до друг и няма да повярваш. С баща ми винаги говорихме на немски, но от този сериал нататък вече говорим на турски. Става му приятно, понякога ми се смее.

Какво дете беше?


Срамежливо, затворено, живеещо в собствен свят дете. Пълна противоположност на сестра си. Тя е много социален тип. Дори един приятел/ка  ако дойде, един час след това казвах на майка – „Как мога да му кажа да си тръгва. \искам отново да остана сама.” После един ден разбрах, че не е добре да съм толкова затворена в себе си, не можеща да се сприятелява, взех решение да съм по-отворена /към хората/. Но все още съм срамежлива.

Какви мечти градеше, когато беше малка?

Свързани с професията ли? Мен ме привличаха три неща: полицейската работа,  терапевтиката и актьорството. После си казах, ако стана актриса и трите може да ги практикувам.

Чувствала ли си се притеснена въобще от това, че си поставена между две култури?

Не, въобще. Аз винаги съм се чувствала като германка. През лятото идвахме за две седмици в Турция и толкова. Немска възпитаничка съм, а и без това не приличам особено на туркиня. Но когато и да чуех  турска музика или турска реч близо до мен, когато видех   джамия, или чуех молитвения глас, вътрешно се чувствах добре /ставаше ми приятно/. И не разбирах каква е причината за това. Значи това е била моята турска страна/част.

Какво означава за теб майка ти?

ОООоо, тя е моят живот. За всеки майка му е специална и при мен е така. Майка ми сега е на 62 години. И кариера направи, и удивителна майка беше, всички ни отгледа.
Въобще не избухваше, не беше агресивна. Жена, която казва –„ Всичко е за вас”. Но когато бях на 12 се разболя тежко. Малко остана да почине.

Така ли? От какво се разболя?

Начален стадий на рак. Няколко месеца беше в болница. Остана  38 килограма. Нямаше надежда. Лекарите и даваха най-много 2 месеца живот. Аз започнах да живея с майка си в болницата, сложиха ми легло до това на майка ми. Ходих на училището и след това бях неотлъчно до нея. За да не си отиде майка я задържах. И стана чудо, майка ми се върна към живота.

Защо ти, защо не кака ти?


И тя беше с мен, заедно бяхме. Но тя не ходеше в болницата като мен постояно. Всеки, когато се срещне с болката и страха реагира различно. Някои не могат да се изправят очи в очи с любимия човек, защото много го обичат, но не могат да го гледат в това състояние и бягат. Аз обаче го направих. Майка ми по това  време, за да се излекува четеше много книги. Откри силата в себе си.  Като жена бе много изморена и разпаднала. После отново се стабилизира и се вкопчи във живота. След това толкова много се заинтересовах от тази болест  ,че след като майка ми оздравя, поисках  една година разрешение от училище и работих с деца болни от левкемия.

Олее! Колко ужасно...

Да. Много научава човек от опит подобен на моя. След това учих актьорство.От 17-годишна възраст насам се занимавам с актьорство. 10 години живях в Хамбург. След това се появи  това предложение и дойдох тука.

Как стана това с  „Великолепния век”?


Участвах в един телевизионен филм в Германия, той свърши, бях свободна и се оглеждах за нови проекти. Имам една приятелка Хюлия, В Хамбург играхме заедно в театъра. Тя ме е препоръчала, когато е дошла в Истанбул. Казаха ми „Ще дойдете ли на пробни снимки?” и отидох. Но все още не бях запозната с проекта. Нямах чак такива надежди, защото когато и да съм се опитвала да работя с турци ми казваха : ''името ти е турско , но ти въобще не приличаш на туркиня. Отделно от това не знаеш и езика...''
И пробвах отново късмета си.

Е добре, а след това?

„Може няколко години да останеш тук” ми казаха. Признавам си, този ден си мислех, как мога да избягам.

Баща ти, майка ти ?

Те не знаеха нищо. Не им казах, за да не ги обнадеждавам напразно. После казаха „Добре, искаме /те/”. Говорих със всички от екипа – Тимур Савджъ, Мерал Окай, с Дурул и Ямур Тайлан, с Нермин Ерол. Разказаха ми за Хюррем, влюбих се в нея.

# 402
  • Мнения: 1
Огромни благодарности на всички който преведоха поредната интересна серия:)

# 403
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Големи благодарности на екипа преводачи за удоволствието от филма   bouquet  bouquet  bouquet

# 404

Общи условия

Активация на акаунт