Юлчета, стойте по местата, с тате още бистрим имената!

  • 25 263
  • 733
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 356
Анелита, честита ви двойна радост! Нека децата растат здрави, обичани и много щастливи! Избрали сте им страхотни имена - нека с гордост да си ги носят.

На теб бързо възстановяване!

# 616
  • Мнения: 206
Ади, мъжът ти в Слънчев бряг ли работи? Ако да, може лятото да се видим там и задружно да бутаме колички  Laughing

Не Bo4inka, моят замина за Гърция за два месеца. Другата неделя го чакам да си дойде. Щеше ми се да съм на морето това лято, но...няма да ме огрее тази година. Догодина дано да можем да отидем с бебчо.

# 617
  • Мнения: 8
Кратуни, съгласна съм с постингите ти! Мен най ме е яд, че ОСНОВИТЕ на едно общество (образование, здравеопазване,) са така подкопавани- свеки е учителка, боже, това е мизерно съществуване! Учениците я обичат, такива като нея не са много и повечето са на нейна въраст (50г плюс минус 10 години), те работят заради децата, а за тях говорят, че са  "лош човешки материал.".Младите нямат никакво намерение да работят в подобни условия, а най- ми е гадно, че ние, родителите, учим децата си  да имат пренебрежително отношение, неуважение към тях, защото смятаме, че щом някой е навит да работи за чисти 450лв значи, че не може нищо друго да прави.
Другото гадно е, че явно идеята на управляващите е ние да умираме п работните си места, за да не се налага да изплащат и без това мизерни пенсийки. Така че, БОЧИНКА, даже да те осигуряват на реалната ти заплата не е факт, че ще успееш да се насладиш да хубави старини. Защото , връщам се към темата за здравеопазването, при това здравеопазване няма как да живееш повече от 65 години, то, братче, няма профилактика, няма нищо...Ние самите имаме ниска здравна култура, нямаме навика да пускаме елементарни кръвни изследвания, урина поне 2 пъти годишно, много жени не ходят на профилактични АГ прегледи...Получава се някакъв порочен кръг, от който губещите сме ние, защото никой няма да ни издирва, за да пуснем уринка за изследване.
За циганите не искам да коментирам, то е очевадно. Те не само точат хазната, но и се размножават като луди, и докъде ще стигнем след някое и друго десетилетие? Просто ние ще сме малцинството, което ще се бори за оцеляването си. ooooh! ooooh!

# 618
  • Мнения: 21
snow_79 , на една от лекциите на "9 месеца" ни презентираха Себамед. Та съм записала следното:
 - миещо блокче - за дупето;
 - бебе лосион - лятото на първата година;
 - бебе мляко - в жегите;
 - бебе нежен крем - за новородени през есента и пролетта
 - олиото е само за момичета и не се препоръчва за ползване през лятото.

Аз лично съм купила бебеизмивен гел, миещо блокче, бебе мляко и мокри кърпички.

Мецани благодаря много за експедитивния отговор и от утре сигурно ще си имаме и козметика с бебока  Hug Hug Hug

# 619
  • Мнения: 0
здравейте коремчета  Hug в това дъждовно време се излежавахме до 11,рядко се случва последно време  Mr. Green после ходихме да обядваме в наще и така до 17
досега ви четох,много сте активни
за козметиката умувам чудя се между себамед и бюбхен и дали да ползвам олио или мляко за мазане,който е купил или е имал лятно бебе моля да сподели  newsm78
шишета мисля да взема две едно малко и едно по голямо на авент,надявам се да се кърмим и да нямам нужда от повече
стерилизатор ще ми даде приятелка
памперсите мисля да са на памперс,но има различни видове-актив бейби,премиум сенситив и т.н. как избирате кои да са,мисля да се доверя на приятелки които са ползвали
за готвенето готвя си,нямам проблем с това,обичам,но има моменти и в които не ми се занимава излизаме и хапваме навън  :mrgreen
rakkaus да ти е здрав рожденника и да те радва много и ти него също! Mr. Green как си,очичките надявам се ,че са ок вече,аз понеделник съм на очен/късогледа съм с лещи ходя,малък диоптър,но го има/,после ще ви кажа кво е положението с мен
Здравейте момичета  Hug

Подписка срещу промяната в цените за избор на екип! alert

http://www.facebook.com/home.php?sk=group_223044137720786&ap=1

МОМИЧЕТА НЕКА НАПРАВИМ ЕДНА ПОДПИСКА СРЕЩУ ТОВА БЕЗУМИЕ И НАХАЛСТВО НА БЕЛИТЕ ПРЕСТИЛКИ!!!

И НЕКА ВСИЧКИ СЕ ВКЛЮЧАТ !

Този пост е за модератор, няма място в отчетна тема Naughty
абсолътно съм съгласна с джен Peace

# 620
  • Мнения: 8
Джен, Юлско бебе, аз също не бързам, чакам бебето да узрее. Знам, че моментът наближава и не съм много нетърпелива. На всичко отгоре , ако всичко е наред, живот и здраве надали ще имам щастието да бременея отново...
Аз все пак смятам, че олио в 40 градусова жега е твърде хард!
Вчера в ДМ бая се чудех тяхната марка дали е добра(бейбилов ли беше)  newsm78
Оставих мъжете да сортират играчките на баткото, че да ми освободят детската и почвам...другата седмица ще мина да видя какво ще ми даде кумата и какво ще набавям сама...
Относно ценитев България...Писала съм, че миналата седмица получих пратката от Mothercare. Поръчах 3 пижамки чисто бели, 7 бодита с къс ръкав и един сет кремав. http://www.mothercare.com/Mothercare-Cream-8-Piece-Gift-Set/dp/B … ;pf_rd_s=bottom-1 и общо съм платила 75 лв с доставката.
Онзи ден реших от любопитство да влезна в магазина на MOTHERCARE в Мола. Еми какво да ви кажа, 3-те пижамки струваха 59 лв! NO COMMENT!

# 621
  • Мнения: 8
Раккаус- честит ти рожденик! Да ти е жив и здрав!

# 622
  • Мнения: 3 248
Привет отново!

Ракаус, честит ти рожденик!!!  Tada

Минесота, честита ви годишнина, още безброй по толкова!  Two Hearts

Ух, ама каква тема сте подхванали!!! То да беше само здравеопазване, майчински, ами то цялата ни държава е такава. И що? Щото от 6-7 века насам в милата ни родина се е почитало това да изтарикатиш властта, да не спазваш закони, да шментиш, да прецакаш другите. И за съжаление този манталитет е останал и до днес в народното съзнание. Затова не можем да имаме правилно законодателство, правилно управление, правилно поведение на народа. Пълен хаос, няма друга такава "държава" като нашата...  Tired И не може цените да са като в ЕС, даже за някои стоки и по-високи, а заплатите и обезщетенията от 10 до 100 пъти по-малки.
Пък относно лекарите: както във всяка друга професия има лекари и Лекари. Евала на тези вторите!
Ама много песимистично така... За хубави работи трябва да си приказваме!  Naughty

Олиото за мазане, ми се струва доста неподходящо, особено за лятото (лично мнение). Първо, много загрява; второ, запушва порите; трето, не овлажнява, а омазнява...  Blush

Аз днес с майка ми доста хубаво се поразходих, въпреки не дотам хубавото време. Сега ми е време за почивчица, май някоя книжка ще подхвана.

Много  Hug Hug Hug за всички!!!

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 20:17 от Епона

# 623
  • София
  • Мнения: 107
И аз за олиото за мазане мисля, че е неподходящо. Някой беше споменал като съображение, че по-лесно се прави масаж с него. До колкото разбрах масаж на бебето се препоръчва след трети-четвърти месец май. А то тогава вече ще е по-хладно.
И аз едно въпросче. Като споменахте колко бързо вървят памперсите и се замислих. За след раждане със секцио и вероятен престой от пет дни колко памперса трябва да нося в болницата. Четох, че на ден май вървят по 5-6. Това значи ли, че трябва да взема към 30? newsm78

# 624
  • Мнения: 1 177
Добър вечер тумбачета  Hug

Аз преди малко се прибрах цял ден обикалях е остана и време да подремна малко  Blush Моето момче ме изненада приятно с новината, че утре ще се прибира  Heart Eyes взел си почивен ден  Heart Eyes

За пелените да попитам кои бяха българските? Ние с моето мъжле ще пробваме с тях за начало и на pampers  Rolling Eyes И вече ще преценим кои са по-добри.

За олиото и аз съм чувала, че лятото не е желателно да мажем бебчетата  Peace Акушерката от ЖК ми каза, че лосион е достатъчно. В сряда съм на лекция - грижи за новороденото и предполагам тогава ще ми стане ясно кое, как и защо.

За шишенцата - смятам да се сдобия с 1, макс 2 на Нук стъклените  Peace
Стерилизатор не смятам да купувам ще си действам по старият и познат начин с преваряването.  
За козметиката - Бочко и судокрем за подсичане, а Себамед за къпане и масажчета   newsm78

Юлка и аз съм  Shocked от тукашните цени в Mothercare. Заради това ще се пазари предимно от интернет.

Честито на всички, които празнуват   Party Time

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 23:28 от besyto

# 625
  • Мнения: 132
Здравейте сладурки  Hug
Един ден не ви следях и много страници много нещо сте изписали.
Анелита ЧЕСТИТА ВИ РАДОСТА newsm51 НЕКА МАЛКИТЕ АНГЕЛЧЕТА БЪДАТ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ДА ВИ РАДВАТ! newsm04

Аз вчера ходих да давам кръв и урина за изследванията преди раждане и си взех резултата от микробиологията-чиста е newsm44 и после цял ден обикаляхме с таткото напред назад и вечерта бях труп и затова нямах никакви силички да ви чета.Естествено преди да си легна се натъпках с много череши и после ми беше много,ама много тежко момичета,цяла нощ спах в полулегнало състояние за да не се Sick та чак днес ме държи цял ден.Еми то лакомия ама аз пък спирка нямах  261uu Няколко дена череши неискам и да виждам.Днес пък цял ден си доподреждахме шкафовете в кухнята и столовете само чакаме и е почти готова.
Момичета вечер ми е много трудно вече да спя в удобна позиция.По гръб немога защото много ми тежи,лягам на ляво или дясно,но бебо тогава започва да се бута и рита и се притеснявам да не би да му е много неудобно,а дясната ми страна е най изпъкнала отстрани,и на нея почти немога да лежа защото ми тежи и боли.Как е при вас положението?Вече се чудя как да застана newsm78
минесота Честита годишнина 1dating много любов и щастие  bouquet
Ракаус честит ти рожденник newsm38
Кратунка  202uu

за козметиката смятам да взема на Себамед или Веледа
за памперсите на Памперс
за шишетата Нук или Авент стъклени

Лелеее много чаршафосах
Лека вечер от мен сладурки  Hug  love001 Hug

# 626
  • Мнения: 283
Аз само минавам да кажа "Здрасти!" Hug

Тук съм си, но съм в някакво кофти настроение и не ми се пише Tired

Утре отивам при наще, че на Коско му било домъчняло, та ще си го прибирам, че още малко да си се погледаме тримката, че после няма - все ще сме комплект 4 броя Hug

Пожелавам ви спокойна, прията и поспалива нощ!!! Hug


# 627
  • Варна
  • Мнения: 4
Другото гадно е, че явно идеята на управляващите е ние да умираме п работните си места, за да не се налага да изплащат и без това мизерни пенсийки. Така че, БОЧИНКА, даже да те осигуряват на реалната ти заплата не е факт, че ще успееш да се насладиш да хубави старини...  
Юлка, съгласна съм мила, че пълните осигуровки не ти гарантират хубави старини, но поне морално си удовлетворен. И как да не съм бясна, при положение че сега ме ощетяват с близо 1000лв. месечно за майчински  #Cussing out Както и да е, примирила съм се с този факт, да ми е живо и здраво детето и ние да сме живи и здрави, ще се справим!
Аз мисля да си лягам, че нещо взех да мигам на парцали. Лека вечер на всички мами и порадвайте се още малко на бременността си, че краят се вижда  Hug

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 01:41 от Bo4inka

# 628
  • Мнения: 75
Привет Simple Smile

Ние днес хубаво си се разходихме до Пловдив и си взехме мивка и плочки за кухнята Simple Smile Мъжо сега сглобява от мерак още един от шкафовете, че да може утре да сложи плочките ( на стената де ) и тези дни да си я пуснем в употреба най-накрая Simple Smile

Раккаус, честит ти рожденик, да ти е виж и здрав и много да те слуша ! Wink

Минесота, честита годишнина! Пожелавам ви още 10 пъти по толкова да празнувате ! Simple Smile

Бочинка, аз подкрепям изцяло мнението ти за циганките, пък ако ще някой да ме вини за това!

Пожелавам ви лека и спокойна нощ Hug

# 629
  • Мнения: 1 177
Добро утро  kaffeetrmker_2 Днес май е мой ред да черпя с кафенце  Rolling Eyes
 ooooh!  Аз почти не съм спала  Confused Най-вероятно съм превъзбудена от срещата ми с мъжо   Heart Eyes




Приятен ден  Hug

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 08:34 от besyto

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт