Индукционни котлони - убедете ме, че са ми нужни!

  • 132 862
  • 772
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 11 747
Яйцата на слабо ги вари. На силното ще ти се напукат.

Нашите индукционни котлони са по друг начин , на степени са от 1 до 9 и накрая има P, което е пълна мощност.

# 151
  • Мнения: 1 110
Има съдове, които са подходящи за индукционни котлони и не струват много. В Кауфланд се намират и за 10, 15, 20 лв. Peace
Когато обръщаш палачинките котлона не се изключва веднага, има определено време, за да се включи тази функция Simple Smile
Имам такива котлони и си ги ползвам с удоволствие. Simple Smile

# 152
  • Мнения: 1 099
Благодаря ви много за съветите.
Наистина яйцата на слабо ще ги варя, да видим какво ще стане. Днес пробвах да стопля яденето на 800 W пак много бързо стана, но като че ли по като стоплено от котлон ми се стори. Засега тенджерите, които пробвах стават.

# 153
  • Мнения: 1 597
Ами няма разлика, защото и мощността загрява яденето до определена темература, на която то се готви. Просто в началото котлоните бяха само със степени мощност, а не температура. И много домакини, като мен например са свикнали да си готвят на мощност, така са си програмирали рецептите. Нещо като старите фурни имаше степени 1,2,3, 4 а не градуси. Нещо което в днешните фурни е задължителна функция - готвене по температура.

# 154
  • Мнения: 1 099
Ясно, явно трябва да пробвам отделните степени, за да намеря тази, която ме устройва спрямо яденето.

# 155
  • Мнения: 33
Котлоните са невероятни. Повече никога няма да ползвам други.Най-ми харесва,че когато изкипи вдигам тенджерата и забърсмам още докато готвя. Няма загоряло, миризми и търкане. newsm44

# 156
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
На котлона, който ползвам можеш да настройваш както температурата, така и мощността - като двете настройки работят в синергия.

Най-лесно се проверява дали двете настройки са индивидуални и настройвайки едната деактивираш другата е със следния експеримент:

Настройваш мощността на максимум и слагаш вода да заври. В момента в който заври водата, отиваш и настройваш температурата на 60 градуса. Веднага се връщаш на настройката за мощност, като оставяш степента на максимум (10 при мен). Ако водата продължи да ври агресивно, то очевидно при вашият котлон се взима предвид само последната настройка (мощност). Ако водата спре да ври, то очевидно се взима предвид освен мощността и зададената температура.

Аз лично слагам температурата на желаната стойност и след това финно настройвам мощността до такава, която ми е удобна. Най-често като заври водата и трябва да поддържам около 100градуса - за да не изври бързо, нагласям мощността на 1 и така гозбата продължава да църцори бавно Simple Smile

# 157
  • Мнения: 2 140
Търся плот, който е 2 индукционни и 2 керамични котлона, да е от по-хубавите марки и да се продава в техномаркет - моля да ме ориентирате, че всички, които отворих бяха или керамични или индукционни, или аз въобще не се ориентирам.  Embarassed

# 158
  • Мнения: 11 747
Точно моя плот е такъв, Електролукс, с два индукционни отпред и два обикновени стъклокерамични отзад. Обаче тогава всички ми казваха да вземем с 4-ри индукция, аз не та не, но сега категорично бих взела 4 индукция. Не ползвам почти никакви, клонящо към съвсем никакви съдове, които не стават за индукция (само един грил тиган и то много рядко и спокойно мога да не го ползвам). И когато ми се наложи да включа трети котлон и съответно той е от обикновените, се отчайвам!  Tired  Все ми се струва, че се е повредил, толкова бавно загрява на фона на индукцията, с която съм свикнала. И много бавно изстива, което води до загаряне, като свикнеш, че индукцията не задържа топлина. Освен това те бави да го почистиш, щото е горещ. Звучи като дреболии, но сега наистина само им се дразня на обикновените котлони.

# 159
  • Мнения: 2 241
Подкрепям казаното от Пина, въпреки че аз купих 4 индукция (Whirlpool).
В началото ми беше леко притеснено, но от близо година вече, не ми се е случило да съжалявам, че нямам обикновена стъклокерамика.
Толкова бързо се свиква с тези котлони... Нищо не залепва, лесно се чистят, бързо се готви, бързо се регулира мощността...
Освен това, откакто сложихме индукцията не сме ползвали микровълновата (и в момента отлежава в кашон)  Laughing

# 160
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Явно само аз не можах да се разбера с моя индукционен котлон. Преди време си купих свободностоящ единичен такъв, куча марка, Budget май беше! За конкретната ситуация, в която ми се налагаше да го ползвам, смятах, че ще ми върши страхотна работа! Имаше степени за мощност (до 2000, ако помня правилно) и градуси за настройване (май до 200)! Ами аз едни макарони не можех да сваря на детето за закуска! На 100 и повече градуса кипи, на по-малко нищо не става, не ври, не къкри, нищо! Единствено вода можех да кипна на него! Зарязах го и до ден днешен се чудя, котлонът ли беше смотан, аз ли не разбрах как се работи с него (т.е. смотаната съм аз)Embarassed ?!

# 161
  • Мнения: 2 241
Моят има само степени от 1 до 9 и единия от котлоните е с booster.
Като пусна на 9 за няколко минути завира водата и то доста мощно  Laughing После намалявам на 6-7, за да къкри.
Иначе обикновено готвя на степените между 5 и 7.
Предполагам, че тези преносимите са по-специфични  Thinking

# 162
  • Мнения: 2 140
Може ли линк или точен модел на тези 2 по 2 котлони

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Само от любопитство - каква е причината да търсиш 2 керамични + 2 индукционни, вместо да речем директно 4 индукционни? Заради цената или?

Аз също ползвам отделен индукционнен котлон и сравнен с керамичните е направо невероятен. Всеки, който познавам и е ползвал до сега керамични - ги е зарязал напълно и ползва само индукционните!

# 164
  • Мнения: 11 747
Съпружка, ако мен питаш, линк не мога да дам, защото не помня модела, минаха 3 години. Освен ако съм писала нещо конкретно в началото на темата.

Общи условия

Активация на акаунт