Индукционни котлони - убедете ме, че са ми нужни!

  • 133 153
  • 772
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 953
Аз съм с индукционен плот на Бош.
Честно казано, ако сега купувам - бих казала, че е скъпо удоволствие и една индукция на Уърпул би ми свършила същата работа..

Иначе наскоро ползвах керамичните на свеки, еми индукционните котлони са в пъти по добро.
Моя плот се увеличава/намаля с +/-. Да, предимство е да достигнеш нуцната степен с едно натискане на 7 например, но не е болка за умиране, че трябва да натискам продължително + за да стигна до нужната степен.

Моя котлон като нагрее много не съм забелязала да спира..

# 316
  • Карлово
  • Мнения: 410
Дааа. Бош си е бош. От 3 години го ползвам комбиниран индукция с керамика. Единственият минус е че за да важи гаранцията, трябва да го инсталира техник на специализиран сервиз и ако не си от големите областни градове (както аз) ще платиш разходката на техника с такси в моя случай 40лв.

# 317
  • Мнения: 18 037
Аз съм с индукционен плот на Бош.
Честно казано, ако сега купувам - бих казала, че е скъпо удоволствие и една индукция на Уърпул би ми свършила същата работа..


Какво повече има твоя като екстри от Уирлпула?

Моя не се изключва, но се намалява сам след определено време, ако е бил пуснат на най- силната степен. Ако има нужда го усилвам пак.

Един път обаче ми се разпищя без никаква причина  newsm78 Изключвахме го от бушоните /бях готвила и оставила тенджерата отгоре...ама какво му пречи, нали има функция сам да се изключва, ами ако ме няма.... Rolling Eyes/

# 318
  • Мнения: 177
Много благодаря за информацията. В момента разликата от към цена на комбинираните с намаляне/увеличаване с + и - и този с директно превключване е малка и затова клоня към втория.
 Но иначе да, едва ли това е най важното.
Започвам обаче да се двоумя дали въобще да не взема само индукция. Възможно е този свободно стоящ, който ми изключва просто да си дава някакъв дефект при достигане на по-висока  температура. ALASKA e марката. В началото на темата срещнах постове за него, че и други се оплакват.
тихерула....определено ще взема пред вид това за гаранцията. Ако не се признава има ли смисъл, тогава и един втора употреба ще си е същата работа.

Последна редакция: пн, 12 окт 2015, 10:58 от emocija

# 319
  • Мнения: 953
Дааа. Бош си е бош. От 3 години го ползвам комбиниран индукция с керамика. Единственият минус е че за да важи гаранцията, трябва да го инсталира техник на специализиран сервиз и ако не си от големите областни градове (както аз) ще платиш разходката на техника с такси в моя случай 40лв.

Никой в нито един от магазините, които разглеждахме не ни каза подобно нещо. Но може и да е истина.. Надявам се пък да не се разваля скоро...Твоя бош в рамките на гаранцията ли се е развалил?

Аз съм с индукционен плот на Бош.
Честно казано, ако сега купувам - бих казала, че е скъпо удоволствие и една индукция на Уърпул би ми свършила същата работа..


Какво повече има твоя като екстри от Уирлпула?


Не мисля, че има кой знае каква разлика с Уърпула? Не съм му разглеждала характеристиките, за да сравнявам де... но по-скоро при Бош плащаш повече за марка.

emocija, аз също бях преди дилемата дали да взема комбиниран плот или само индукция.
Сега след като имам само индукция, мога смело да кажа, че ако бях взела комбиниран, щях да ползвам само индукцията. Всеобщото мнение е че няма смисъл от комбиниран плот.. но аз имах налични подходящи тенджери за индукционен плот.

# 320
  • Мнения: 18 037
Мерси, Каая   Peace Отдавна съм на това мнение за техниката  Confused

И аз ако бях взела комбиниран щеше да си стои неизползваем керамиката, разликата е огромна в бързината на загряване...няма база за сравнение. Жал ми е за старите тенджери   Cry

# 321
  • Карлово
  • Мнения: 410
Дааа. Бош си е бош. От 3 години го ползвам комбиниран индукция с керамика. Единственият минус е че за да важи гаранцията, трябва да го инсталира техник на специализиран сервиз и ако не си от големите областни градове (както аз) ще платиш разходката на техника с такси в моя случай 40лв.

Никой в нито един от магазините, които разглеждахме не ни каза подобно нещо. Но може и да е истина.. Надявам се пък да не се разваля скоро...Твоя бош в рамките на гаранцията ли се е развалил?
Аз съм с индукционен плот на Бош.
Честно казано, ако сега купувам - бих казала, че е скъпо удоволствие и една индукция на Уърпул би ми свършила същата работа..


Не се е развалял, но за да ми важи гаранцията предпочетох да си платя на техника от оторизирания сервиз в Пловдив пътя до Карлово, отколкото да остана без гаранция. На гърба на гаранционната книжка той трябва да се подпише и да сложи печат. После ако има проблем идват за тяхна сметка.

# 322
  • Мнения: 1
Чак сега се зачетох внимателно в заглавието на темата "убедете ме, че са ми нужни...".
Гарантирам, че индукционният котлон не Ви е нужен, както на никого не са нужни Бентли, Ролекс, Армани и пр...
Това не е "нужда", а въпрос на личен избор с цел удобство и персонално удоволствие от употребата...
Поздрави! 

# 323
  • Мнения: 18 037
Аз пък взех, че набързо се убедих, че ми е нужен и вече 3-ти месец му се радвам  Heart Eyes

Толкова много мъки ми спести- газ, разрешителни, майстори....

# 324
  • Мнения: 1 597
Мисля, че темата е за закриване. Няма нужда да се убеждаваме защо точно индукция НИ е нужна. - Просто е най-доброто - чисто, бързо и евтино като ел. консумация.

# 325
  • Мнения: 953
Уф, сега забелязах че един от котлоните ми е надран... Пречи ли това на работата на индукцията?
Sad

# 326
  • Мнения: X
Не пречи. Но как успя да го надереш?

# 327
  • Мнения: 2
    Не изчетох всички страници, може и някой да е споменал, но аз лично се замислих за безопасността на технологията за хората и приготвената храна.
   Попаднах на тази кратка и ясна инструкция за работа от Швейцарската федерална администрация за обществено здраве http://www.bag.admin.ch/themen/strahlung/00053/00673/03156/index.html?lang=en.
   С две думи за незнаещите английски - няма доказан отрицателен ефект, но тъй като няма достатъчно наблюдения препоръчително е: Да се използват подходящи (феромагнетични и с точен размер за съответния котлон) съдове и заради безопасността, т.е. така създаденото магнетично поле да не попада върху нас. Безопасната дистанция от печката е 5-10см. Да не се използват метални прибори за разбъркване. Хора с пейсмейкър или дефибрилатор на сърцето е добре да се консултират с техния лекар.
 Със сигурност за някой ще съм крайна, но предпочитам да споделя прочетеното.

Последна редакция: сб, 16 яну 2016, 00:20 от botha

# 328
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Счита се за доста безопасна технология. Едно на ръка, че магнитното поле се затваря през най-малкото съпротивление, което в случая е съда и няма причина да ходи на друго място. Второ през 2009 НАСА правеше експерименти с изключително силно магнитно поле, толкова силно, че с него карат мишките (в експеримента) да левитират! Експеримента се провежда с часове и мишките изглеждат съвсем ОК по време на експеримента. Така, че индукцията *би* следвало да е безопасна.

Имай предвид, че в страни като Швеция, Германия това е основния тип плотове които има от не малко години. При шведите процента на индукционните плотове е 75% от всички видове. Тук просто запада си продава остарялите керамични плотове, третирайки ни като страна от третия свят, не заради това че е по-евтино (индукцията е по-лесна и евтина за изработка), а защото керамичните плотове (заради голямото отделяне на топлина) се повреждат много по-често от индукцията и съответно те набутват втори път за резервни части (или направо нов плот), след като изтечат смешните 2 години гаранция. За добре направена индукция може спокойно да изкара 10-15 години. Конкуренцията на запад е много по-голяма и за това керамичните масово са заменени с индукционни. Другата заблуда е готвенето на газ - докато при индукцията ефективността е близо 90% (т.е. близо 90% от енергията отива в храната за готвене), то при готвене на газ е около 38%. Просто огромно разхищение на енергия.

# 329
  • Мнения: 289
Искам да ви попитам, знае ли някой какво влияние имат индукционните котлони върху храната, която е в непосредствена блозост с електро-магнитното поле?
Струва ми се, че би могло да оказва влияние. Например както микровълновите печки.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт