Отново за цигарите

  • 2 386
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 581
Да се изкажа и аз като непушачка  Laughing
Ние и двамата с мъжа ми сме върли НЕпушачи, аз бивша пушачка, сега изпушваме по 1-2 цигари годишно и съм особен противник на майки пушачки, най-вече бременни и кърмачки, които твърдят, че не могат да откажат.
Обаче лятото и Виктор пропуши солети  Rolling Eyes Покрай баба си и дядо си ли, не знам, обаче аз като непушачка нямах угризения и това не ме изнерви, а само ме забавляваше. Не мисля, че като пуши солети, после ще пропуши, не виждам никаква връзка. Интерес към цигарите имат абсолютно всички деца, независимо дали техните пушат или не. И може би 99% от децата опитват цигарите в тийн-възраст.
Така че аз не го мисля от сега, по-натам ще видим  Confused

# 16
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Макар да съм пушачка още от първия ден на бременността ми от цигарите взе да ми прилошава. То така и разбрах, че съм бременна.

Вярно е обаче, че щом родих и отново ги  пропуших. Спазвах правилото - цигара в първите 15 мин след кърмене, защото кърмата не слиза веднага отново. През втората година вече не се съобразявах така просто защото и самите кърмения значително се разредиха.

# 17
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Докато бях бременна и кърмех - не пушех, а имаше един период тогава така зверски ми се беше допушило, направо сънувах цигари  Crazy, ама не се изкуших  Wink

# 18
  • Мнения: 400
След 13 години пушене, като забременях спрях цигарите.Още не пуша. И не искам! Абе, и нашта баба пуши в стаята С ДЕТЕТО като и го водим #2gunfire после горкия вони на цигари, а ДА НЕ говорим, че може да получи астма и суматии други, ама на кой му пука!  #2gunfire

По темата:
НЕ Е ПРАВИЛНО - ПОДСЪДНО Е!! Как в ДЕТСКО заведение ще се пуши?? Къде са мениджърите, директор ли там кво? Леле, че патки! Да пушат?!?!

Живея в град, в който пушенето е забранено, така че лично нямам проблеми в таз насока. А и имам чувството,ч е скоро ще забранят пушенето и по улиците  Joy

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 323
мисля ,че децата сега изучават света и всяко нещо е интересно за тях и го имитират ,затова не ме притеснява

ако сина ми "пропуши" солети ,но по въпроса за пушене в присъствието на детето ми съм категорично против

макар,че съм пушачка

# 20
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
   Аз съм пуша4,но в детско заведение с цигара-
категори4но НЕ! Naughty Stop
 Като бременна и кърма4ка,оба4е си позволявах
по някоя и друга цигара Embarassed

# 21
  • Мнения: 1 311
Ние сме пушачи и като излизаме с детето винаги се съобразяваме с него, в смисъл ходим например в Софияленд защото там е много просторно и има добра климатизация. Малко ни е далечко от Люлин до там, но какво да се прави. Или сядаме отвън по другите заведения, когато времето го позволява.
Не одобрявам да се пуши в детски заведения.
Вкъщи пушим в кухнята и балконската врата там си стои отворена или вечер като заспи - в хола, но след това проветряваме по половин час.

# 22
  • Мнения: 8 769
По темата:
НЕ Е ПРАВИЛНО - ПОДСЪДНО Е!! Как в ДЕТСКО заведение ще се пуши?? Къде са мениджърите, директор ли там кво? Леле, че патки! Да пушат?!?!
Споко,бе, тук сме в България, все пак. Никой няма да тръгне да ги съди. Ако пък се опита-едва ли ще успее Mr. Green Не е великата америка тук...дааааа....
Хубаво е,че живееш в такъв град. Бих искала и тук да стане така, ама няма. То ще бъдат едни грачения на "горките" пушачи, как им се нарушават човешките права, то ще бъде чудо. #Cussing out И по-скоро те ще осъдят държавата в Стразбург, отколкото тези, които се тровят пасивно newsm11 Тъжно, но факт.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 621
Докато бях бременна и кърмех - не пушех, а имаше един период тогава така зверски ми се беше допушило, направо сънувах цигари  Crazy, ама не се изкуших  Wink

Същото и аз, но в крайна сметка като спря кърмата пак пропуших. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 383
И по-скоро те ще осъдят държавата в Стразбург, отколкото тези, които се тровят пасивно newsm11 Тъжно, но факт.

Така е, наистина.
Що се отнася до пушенето, ние с мъжа ми сме непушачи и никога не сме пушили,но синът ми и той беше "пропушил" солети като по-малък. Не съм се шашкала, отмина.

# 25
  • Мнения: 1 645
Ние с мъжо отказахме цикарите в тандем,повече от 1 месец,но преди това пушухме само на терасата.
Никога не сме водили Дани в заведение където се пуши,а още по малко мога да приема пушенето в детско заведение.
Когато забременях бях отказала цигарите 1 година преди това,пък и да не бях ги отказала пак нямаше да пуша.

# 26
  • Мнения: 400
Цитат
И по-скоро те ще осъдят държавата в Стразбург, отколкото тези, които се тровят пасивно  Тъжно, но факт.

Ами в Страсбург по принцип защитават "човешките права", а тютюнопушенето  НЕ Е право, то е Привилегия, не ги бъркайте нещата Simple Smile
Знам, че е БГ наистина, но като е какво? Като ни газят да лазим ли кво? Все пак има невъзможни неща, но това са елементарни норми! Да НЕ се пуши в детска градина! Не знам какъв трябва да си за да го правиш  Rolling Eyes, а и незнам пък и защо трябва да го търпиш? То дори да беше приказката "трай, бабо, за хубост" ама и тва не е... Америка не е чак толкова велика, но хората имат идеи и ги осъществяват, не си мисли, че е лесно обаче (не ми се впуска в спор и ненужни обяснения Simple Smile ).  Peace

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Току що  писах в подобна тема в "Бъдещи и настоящи майки". Направих опит да копна цитат оттам, всъщност май само копирах каквото съм написала, така че ако не стане не ми намирайте кусури, не съм се справила

Знаете ли , стана ми много интересно. Преди около месец имаше среща на пловдивските майки от тук в сладкарница "Неделя". Отидох и аз с моята бебка, малко закъсняхме, а и не познавах никой. Като влязохме в сладкарницата попитах една сервитьорка за срещата - дали знае къде има събиране на много майки с деца, като и казах дори от къде сме. И какъв мислите, че беше отговора Simple Smile "Да, заповядайте, в салона за пушачи са" Grinning

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
А, справих се с цитата, но исках да кажа още нещо. 13 години съм работила в детски градини. Знаете децата как си играята. Един ден момиченцата си подредиха масичките, сложиха си "кафе" запалиха си  "цигари" - флумастери бяха де и моливи Simple Smile И когато ги попитах на разходка и на барче ли са отговора им ме шокира леко и той беше: "Не, играем си на майки!"  #Crazy Това ще го оставя без коментар Simple Smile

# 29
  • Мнения: 400
А, справих се с цитата, но исках да кажа още нещо. 13 години съм работила в детски градини. Знаете децата как си играята. Един ден момиченцата си подредиха масичките, сложиха си "кафе" запалиха си  "цигари" - флумастери бяха де и моливи Simple Smile И когато ги попитах на разходка и на барче ли са отговора им ме шокира леко и той беше: "Не, играем си на майки!"  #Crazy Това ще го оставя без коментар Simple Smile

Ето за тука е подходящ по-горния цитат:
Цитат
Споко,бе, тук сме в България, все пак. 
Whistling

Общи условия

Активация на акаунт