Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 17

  • 73 456
  • 724
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3
Аз мисля,че Б.Корел ще участва само в тази серия, защото  за втори сезон е предвидено да започне след определен период- и нали Мустафа вече ще се играе от мъж артист, а не дете.
И тези сценарии ,които се цитират с Лео и Садъка ми изглеждат неправдоподобни,защото и те едва ли останат още толкова години  в сарая newsm78
Дано да греша,защото Моника е много красива  Hug

# 166
  • Мнения: 0
.........................................................................
Къпането полуоблечен мисля, че е висша степен на изтезание  Laughing....
..........................................................................

Да кажа нещо за хамама, че ми стана смешно от поста по_ горе Joy
.... ако не сте, може да сте чували, имаше и в Бг на времето) в хамама има теляк, който, разбира се не трие тялото през плата .....

Mistik , благодаря за включването и разясненията    bouquet    !

Опитах се да вложа доста хумор в поста   който си ми цитирала   Laughing. Вярно е , че общественните бани при социализЪма ( бях им редовен клиент поради липса на алтернатива  Laughing ) имаха османски привкус ( по онова време изобщо не се замисляхме за това ) , но само що се касае за налъмите , теляците и тасовете  Laughing останалото си беше цигания до шия  и специфичната соц. мизерия до колене  Laughing .....

Обаче при следващото ми ходене в Турция задължително ще отида на хамам  Sunglasses - дано да не забравя , ама надали  newsm78 .... Както вече не забравям да изям половин тава баклава и поне няколко фитила локум  hahaha .....задължително при всяко посещение  Joy .

# 167
  • Мнения: 197
Здравейте!

Вече съм в къщи и се опитвам да ви настигна с темата и сериите. Много беше хубаво при комшиите, ама интернета на хотела куцаше.

Мистик,   bouquet

В Европата по това време е битувало мнението, че къпането е много опасно и може да предизвика смърт, ако се практикува често, не се спи легнал, а полуседнал защото, ако влезе много кръв в мозъка пак води до смърт и още куп неща, на които днес се смеем.

Не съм се замисляла как е било при нас, но като гледам стените на Плиска и подовото отопление на двореца, водопроводните тръби и т.н. и ние сме били далече от Европата защото сме се къпели  Joy

Михайлов, хамама си е супер преживяване. Пробвай и масажите за по-пълно удоволствие. Ако си на почивка - гледай да е през първи-втори ден.

Май оспамих темата, но ми е хубаво пак да съм при вас!

# 168
  • Varna
  • Мнения: 2 594
След Гавито, и аз да поосмамя малко темата....
Та, Михайлов, във Варна си имахме истинска Турска баня. На същата улица на която е банята съм живяла дълго време.  Все още съм наблизо и ме е яд, че не работи. Беше си тамам Турска баня...оржинал. И още я има, само че затворена. Във една друга тема бях писала, че собственика е луд да губи тая баня, че е със минерална вода, и студената и горещата. Дал я молА ви сЪ за офиси...кви офиси би аланкоолууууу. И тая красота се руши сега на пъпО на Варна. И водата така си изтича във каналите #Cussing out
Пищимали не сме ползввали....дибидюс си бяхме Wink обаче налъмите съъъщите като във филмО ВВ.

# 169
  • Мнения: 0
....
Та, Михайлов, във Варна си имахме истинска Турска баня. На същата улица на която е банята съм живяла дълго време.  Все още съм наблизо и ме е яд, че не работи. Беше си тамам Турска баня...оржинал. И още я има, само че затворена....  

По една " случайност " съм бил чест на гост на това " заведение " намиращо се на ул." Аврам Гачев " малко под Валентината  Sunglasses Laughing и знам за какво ми говориш  Hug

Също, много  редовен посетител бях и на Гъбката  Laughing - там даже имах номер да влизам с едно билетче няколко пъти в месеца  Joy hahaha

Но вероятно Gawina е права - масажите ще трябва да се пробват  Wink

# 170
  • Мнения: 31
Михайлов, едно от нещата, впечатлили най-много Майкъл Пейлин е именно хамамът  Grinning изглежда... вдъхновяващо  Grinning

принц Мустафа в 'Хамам"  Wink  и пак  Crazy

Турска Баня (1997) / Hamam - бг субтитри   Peace

Секреты турецкой бани "хамам"

# 171
  • Мнения: 683
Тъй и тъй сме тръгнали задружно на хамам, да внеса и аз своя принос. Явно за хамама е нужна яка дружина и няколко зрели дини. Танците сами ще ви дойдат  Laughing

# 172
  • Мнения: 683
Един красив колаж на Михаела (Миха).

# 173
  • Мнения: 33
Много се чудих как да нарека следващия кадър от новия трейлър, но все ми убягваше...затова пък хърватките отново са улучили десетката  rotfImao  rotfImbo  smile3508

# 174
  • Мнения: 33
Дали е поредният кошмар на Хюррем...едва ли  Wink

# 175
  • Мнения: 9 737
Много интересна и разхладителна дискусия за хамами е имало снощи Peace Grinning Heart Eyes

Погледнах програмата - филма е в редовното време- от 20-23.15 ч    Peace

# 176
  • Мнения: 197
Чакам с нетърпение серията довечера.

Интересно ми е дали ще падне главата на Лео. Този Лео живял ли е наистина? Има го и в украйнския вариант на филма, но там си отива по живо по здраво. Султана филосовски изчаква да види дали Хюррем ще избяга с Лео, но тя остава.

Вторият интерес е заради госпожица Гритти. Дали ще е повече италианка или повече византийка. Не, че има някакво значение, но май по това време византийките са начетените. Заинтригувахте ме вчера с постовете.

# 177
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 5
Привет !
Гавина, радвам се да ви "видя" и теб и Джейн !  Hug Hug

Пенда  Hug,  Майкъл Пейлин май би предпочел няколко тояги на голо.  Joy Човека беше в ужас от усърдието на теляка  hahaha

Няма сийд на "Хамама" и го тегля вече над 10 часа, а едва са минали 50 %. Да не го изтегля с някой теляк като екстра.  Joy

И аз си чакам с интерес серията. Как ли ще изкарат Лео от сериала ?

Гави, в украинската версия на Лео се отделя голямо внимание. Ама е такава приказка.  Grinning

Султана не само заведе любимата Хюррем на посещение в закрития за жени Атон, че и я изчакваше да избере сама - или Лео/ там беше май Степан/ или него. Laughing
Голям комплимент към етиката на турските мъже, нарицателни със своята ревност. Направо да си мечтаеш за султан, ако все още някой вярва буквално на приказки.

Турската версия ми е по достоверна. Особено, ако Лео се прости с главата си и не е само сън. Иска ми се да успее да си замине жив и здрав, но кой ме пита мен.

Берг/ г-ца Гритти е супер красива в тези черни дантели. Докарали са и визия на фатална жена и ще ми е интересна повече женската реакция, защото мъжката е доста предвидима.

# 178
  • Мнения: 197
Ари, тя и женската реакция е ясна  Joy

# 179
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 5
Ари, тя и женската реакция е ясна  Joy
Абсолютно ясна !  Joy
За едната реакция - ще е видна  подчертано  виснала долна устна, а при другата - силно стиснати устни, а при по-голяма близост може да се чуе и скърцане на женски зъбки 
  Joy

Общи условия

Активация на акаунт