Строеж, къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 21

  • 67 141
  • 731
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 652
galana, прекрасно те разбирам. Имаме доста тежко наследство от соца, където подобни орнаменти, детайли и декорации бяха направо забранени. Сега въздишам по гипсовите отливки и розетки по тавана, правени някога от пра-дядо ми на старата ни вила.

# 271
  • Банкя
  • Мнения: 823
По принцип и аз съм си паднала по американските trim-ове и колкото и да сме далеч от този етап, вече се заглеждам по первазчета и корнизчета. Grinning

galana_s Ще съм ти благодарна, ако покажеш снимки на интериорните первази и споделиш откъде са. Hug

# 272
  • Мнения: 2 652
Акси, само една малка вметка - когато ние сме тримвали къщите и отвън и отвътре, щатите не само не са съществували, ами не са си и мечтали Mr. Green

Ето един линк за гипсови корнизи - класиката в жанра. Не са по-скъпи от полимерните на Orac.

# 273
  • Банкя
  • Мнения: 823
Акси, само една малка вметка - когато ние сме тримвали къщите и отвън и отвътре, щатите не само не са съществували, ами не са си и мечтали Mr. Green

Напълно си права, че възрожденските къщи са класика в жанра. Аз ги свързвам обаче с тъмни капаци и первази, така облечени ъгли и еркери. Peace

На мен ми харесва повече комбинацията от бели тримове на по-ярки като цветове стени и фасади. Grinning А това аз свързвам с Америка. Wink

Благодаря за линка, записвам го при другите. Hug

# 274
  • Мнения: 1 312
Попаднах на много свестни момичета след няколко неуспешни опита. Ще се договорим за абонаментно почистване 3 пъти седмично по-нататък.

Цитат
А ще може ли координатите им на лични, че скоро/а, дано/ ще ми се наложи да им ползвам услугите.

# 275
  • Мнения: 202
Привет,  bouquet
Изписали сте толкова много, че ви губя дирите...но хубавото е че има много полезна инфо Peace
Искам да ви попитам нещо, тези от вас, които сами си решават канализационните проблеми чрез инсталиране на пречиствателна станция, можете ли да ми обясните как действа тя, като сте проучвали коя е най-добрата фирма и как се почиства мръсотията от нея? Може би въпросите ми звучат глупаво, но при нас това е единственият вариант, като после заустим пречистената вода и т.н

# 276
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Привет,  bouquet
Изписали сте толкова много, че ви губя дирите...но хубавото е че има много полезна инфо Peace
Искам да ви попитам нещо, тези от вас, които сами си решават канализационните проблеми чрез инсталиране на пречиствателна станция, можете ли да ми обясните как действа тя, като сте проучвали коя е най-добрата фирма и как се почиства мръсотията от нея? Може би въпросите ми звучат глупаво, но при нас това е единственият вариант, като после заустим пречистената вода и т.н
Станцията най-общо казано е един казан с няколко отделения и компресор, който вкарва въздух. Има доста производители и вносители - най-добри водят чешките ,но са доста скъпи. Ние купихме българска на Биотех за 3500 лв. Вече една година работи и няма нищо за почистване. Скоро ми се наложи да отворя капака на самата станция - изобщо не миришеше. След станцията монтирахме резервар за пречистената вода и ще поливаме от него, но засега не ни е готова поливната система. От резервоара излиза тръба, която поема по-високото ниво и се излива в дерето.

# 277
  • Мнения: 637
Aкси, нашите са на NMC. Като сложим тапетите, ще пусна снимки Peace Като релеф са съвсем изчистени, просто защото имаше ограничение при флексовете. Иначе всички подобни орнаменти по фасадата са от фибробетон-за мен е по-добрият вариант. Но вътре в къщата исках да са от тези готовите, за да стане по-бързо. Иначе дори и вътрешните капители са фибробетон, защото тия, които продават като готови нямаха нашия размер. Самите вътрешни колони колони пък ги правим с мазилка стуко. Абе като привършим на снимките ще си проличи най-добре.
Днес съм много щастлива-избистрихме най-после концепцията с художника за стенописа.  Party Надявам се да се получи много красиво Flutter От утре започва. Тия разкрасителни процедури отнеха много време при нас-иначе отдавна да сме я опаткали.
Бръмбофръц, не съм те забравила. Ще потърся визитката на чистачките и ще ти пратя съобщение.
 Hug на всички

# 278
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Поздравления аз хубавата тема   bouquet

моля, помогнете със съвет от къде да започна проучването си за парцел около София или ако можете препоръчайте ми подходяща брокерска агенция.

Моля, да ме извините, че питането ми не е по-темата, но при мисълта колко възможности има около София се чудя от къде да започна...

# 279
  • Банкя
  • Мнения: 823
alegra Здравей! Hug

Щом търсиш парцел, най-вероятно мечтаеш за живот в къща, така че си на правилното място. Wink

Преди да се ориентираш към някоя агенция е препоръчително да се ориентираш към някой и няколко района около София. Иначе само ще те объркат агенциите.

Първо решете, кои са важните условия, на които трябва да отговаря локацията на вашия парцел - местоположение, комуникации, изложение (склон), големина на населеното място.
Пример - държите да сте в квартал на София, но да не е на северен склон - всичко от Лозен до Княжево отпада.
Или трябва да е близо до месторабота или роднини - примерно до северозападните квартали - тогава гледате от Костинброд до Локорско.
Или държите да сте в градче или по-голямо село, тъй като има поликлиники, аптеки, детски градини - тогава гледате Костинброд, Елин Пелин, Банкя, Нови Искър и т.н.

След това се качете на колата някой уикенд и се разходете около София, главно в районите, които отговарят на вашите изисквания.
Огледайте обстановката, къщите, инфраструктурата, магазините ...

Така стеснявайки кръга на търсене е хубаво да вкарате и бюджета в цялата сметка - до колко може да си позволите - големина и цена на кв.м.

След това прегледайте за сравнение сайтовете с обяви, като не се плашете веднага, ако видите много високи цени. Такива висящи оферти на необмислени цени си има винаги, но за начален ориентир стават.

След това помислете на какво държите от комуникациите - вода, канал, асфалтов път и с кои може да направите компромис, за да вземете по-евтин парцел.

И ако в цялата тази суматоха успеете да избистрите изискванията, вариантите са три:
- търсене в интернетсайтове;
- наемене на агенция;
- обикаляне на място и разпитване на съседите.

Ако имаш нужда от помощ, пиши и тук. Ще се опитваме да помагаме със собствения ни опит. Peace

Успех! Simple Smile

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте пак!
При нас кипи трескава дейност в търсене на фирма за дограма, и благодаря на момичетата, които се отзоваха със съвети, ще прослушам всички варианти.  Grinning Снимах хола онзи ден, но все забравям да прехвърля снимките на компа, като го направя, ще ви го покажа, тъй като ще имам нужда от съвет за кътовете в него. А сега имам нужда от друг съвет, моля, помогнете  baby_neutral - с мойто мъж спорим относно отоплението в банята - аз искам да е с лира, а той с парно /радиатор/, тъй като му обяснили, че ако сложат лира в банята с такава отоплителна мощност, като радиатора, щяла да е на цяла стена. Аз пък му обяснявам, че нямам нужда в банята да ми е чак толкова топло, и ми е достатъчна една по-малка лира, тъй като радиатора би ми стоял адски грозно. newsm78. Да не говоря ,че били предвидили доста висок радиатор и с не знам колко ребра. Вие как мислите по въпроса? Според вас грозно ли е с радиатор, да си държа ли на лирата, макар и с по-малко КПД, или да се съглася на радиатора, ако според вас не седи грозно. Много благодаря за съветите  Hug

# 281
  • Мнения: 637
Никак не е грозно с радиатор Peace Ние сме навсякъде с радиатори тип лира в баните Peace Съвсем добре си изглежда, а и не виждам смисъл щом си имаш водно отопление, да не пуснеш и в баните Peace

# 282
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Галанка точно това е, че аз искам да е тип лира, а той да е обикновен радиатор /като навсякъде/ заради КПД-то. newsm78 аз мисля, че няма нужда да е чак толкова топло в банята? /щото с лира не било ефективно/

# 283
  • Мнения: 4
А сега имам нужда от друг съвет, моля, помогнете  baby_neutral - с мойто мъж спорим относно отоплението в банята - аз искам да е с лира, а той с парно /радиатор/, тъй като му обяснили, че ако сложат лира в банята с такава отоплителна мощност, като радиатора, щяла да е на цяла стена. Аз пък му обяснявам, че нямам нужда в банята да ми е чак толкова топло, и ми е достатъчна една по-малка лира, тъй като радиатора би ми стоял адски грозно. newsm78. Hug

Има дизайнерски радиатори и лири, които не изглеждат най-зле, но пък цените им са..  Rolling Eyes

А, мислили ли сте за вариант с подово отопление? Simple Smile
Вероятно що излезе по-скъпо, но пък:
 1. не заема място и не загрозява;
 2. удобството от топъл и сух под е несравнимо.

Лирата в този случай е добре да остане  Peace

# 284
  • Мнения: 202
Момичета,  пак аз и отново с въпрос за пречиствателната станция...Можете ли да споделите какъв път изминахте от поставянето на станцията до разрешителното за заустване на пречистената вече вода в дере или река??? Какви документи подадохте и въобще чака ли се много?

Общи условия

Активация на акаунт