Строеж, къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 21

  • 67 075
  • 731
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 923
Позволих си да създам нова тема, въпреки, че не пиша много редовно  Embarassed

и макар мечтите ни да са понякога чудати



всеки мечтае за собствен дом, където вечер да се отпусне с ракийка и салата пред телевизора или просто с любимия човек ...

Темите дотук

1   2   3    4   5    6    7   8   9   10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20

# 1
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ееее, с удоволствие първа в новата тема. Аз си пожелавам освен да сме здрави, в тази тема да се пренесем Wink.
elasmen, мерси за темичката.

Нещо напоследък не пишем, на отпуски ли сме се отдали не знам или сме се омързеливили. Дано д ае първото.

Късмет на всички с майстори, строители и т.н., че имаме нужда.

# 2
  • Мнения: 637
еlasmen, поздравления за темата Hug
megisan, от твоите уста в божиите уши Praynig Дано наистина до края на темата да се нанесем в къщите Peace
Похвалете се нещо, момичета. Докъде стигнахте? Аз чакам оферта за завеси. С нашите прозорци една фабрика няма да смогне  Joy Вече нямам търпение, но всичко е пипкаво и си иска времето. Все пак съм дала срок август Mr. Green
тревицата ни поникна-плешивичка, но все пак. Пу-пу  hahaha

# 3
  • Мнения: 1 020
Оооо нова темичка. Еласмен, благодаря!

Нашия стоеж нещо замря  #Cussing out Попаднахме и ние на строител Sad Ужас просто! Тази седмица ще се виждаме и ще се разберем какво ще правим, най-вероятно ще го изгоним, но с това предплащане не знам вече Sad

Освен всичко ни объркаха шайбите  ooooh! Простоооо ще умра! Техническия на обекта се оказа, че не може дори да си сметне железата, понеже промихме с проектанта едната стъпка. Това и шефа му го разбра впоследствие. Затова явно е объркал после и шайбите... не разбира явно... Просто не знам какъв е този късмет. Уж сериозна строителна фирма Sad

Трябва много деликатно да се измъкнем и да си вземем парите... Ако стигне до съдене, ще видим аванса ама на кукуво лято... или след не знам си колко години  ooooh! Стискайте палци, че ще са ни много нужни!

# 4
  • Банкя
  • Мнения: 823
В тази тема пожелавам:

- на строящите да продължават упорито напред,
- на завършващите строежите си да се нанесат,
- на такива като мен да започнат най-накрая строежа,
- на мечтаещите да започнат да реализират желанията си стъпка по стъпка!

Успех на всички! Hug Hug Hug

# 5
  • Мнения: 2 255
Аз продължавам да съм от последните  Grinning но не мисля да ви изпускам  Wink
УСПЕХ на всички  Peace

# 6
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Акси, страхотно пожелание.

Галана, ти с твоите параметри на къщата всички фирми ще се видят в ужас. Какво стана с онази фантастична оферта за тапети, сега се сетих? Спомням си като казах на мъжа ми сумата, що не падна човека.

Elichka, много кофти това със строителя, дано се разберете без особени главоболия. Не беше фирма нали?

# 7
  • София
  • Мнения: 382
Elichka_mama, ако не можете да се отървете от тази строителна фирма пробвайте различни вратички, надявам се да има пропудки в договора - доставка на материали, да си назначите вие технически или се договорете с проектанта да ви идва на авторски надзор поне да контролира техническия, че така много лошо, особенно пък с шайбите шеге не бива  Naughty Даже, ако е голям гафа имате право да искате корекция, ако се наложи дори и да къртят, само не се примирявайте.

# 8
  • Мнения: 1 020
Абе аз не разбрах ама шефа на фирмата що вика по техническия Sad Вика как ще оправим работата, не си спазил главите на шайбите, не знам си какво... А това избързаха да го налеят при условие, че проектанта изрично им каза, че иска да види стъпката на шайбите.

според мен трябва да го изкъртят за тяхна сметка, а те сега се мотат, за да замажат нещата пред проектанта. Побърках сееееееееее.... а точно това исках да избегна като работим с фирма. Ама като е назначил този некомпетентния. Условие да продължим работа е техническия да бъде сменен. Просто не може така... то как този човек контролира работата на работниците?  ooooh! Добре, че проектанта ни много държи да види основите, нали пристрояваме и надстрояваме и иска да е сигурен, че двете къщи ще "работят" както трябва заедно. Засега идва няколко пъти и нямаше проблем. Ноооо сега това... Sad

Оплаках се, лощо започна новата тема Sad

# 9
  • София
  • Мнения: 923
Elichka_mama само едно ще ти кажа не се отказвайте, ако са объркали за тяхна сметка да си оправят бъркотията, но не отстъпвайте в никакъв случай  Stop
при нас как беше цялата къща е "вкопана" с 20см по-надолу и сега като трябва да насипване отстрани за да се изравни терена и къщата да не е по-ниско от тази на комшията отдолу трябва да мислим да слагаме някакви первазчета и бордюрчета пред прозорците на мазето, за да не ги засипем, ама това си е наша работа, защото като видяхме тоя строител каква пръст докарва  ooooh! се хванахме за главата и казахме че ние ще си го насипем, има цели парчета асвалт от незнайно къде по 2-3м широки, ужас, сега като докарват пръстта да се насипва трябва да ги вадат, как ще ги махат не ми е ясно, може и върху тях направо да насипват  newsm78
вече една седмица мина от както сме изкопали канал да вържат водата от водомера към къщата, ама трябва да си купим и бойлер та направо да го вържат и него  Rolling Eyes
реално поглднато имаме 10дена работа и можем да мислим вече за нанасяне, ама тъпите мангали се мотаят, като охлюви работат та сигурно ще им отнеме 2-3 месеца   Tired
аз не можах да снимам вратите  Embarassed обещавам, че тази седмица ще ги снимам  Hug
Акси благодаря за пожеланията   Hug

# 10
  • Мнения: 390
Ех, много неволи и много некадърници с тези строежи, ние пък правихме повторно замазката пак заради подобни простотии, но явно това си е част от приключението да строиш къща, нещата никога не минават толкова гладко колкото ни се иска. Ние за сега си дадохме месец-два почивка.

# 11
  • Мнения: 0
УСПЕХ И СПОРНА РАБОТА НА ВСИЧКИ. Peace

# 12
  • Мнения: 637
Ох много е неприятно като ти объркат нещо Sad  За жалост няма как да се избегнат неприятните моменти. И при нас имаше ядове, с боядисването обаче, но да не разправям, че само се набирам още повече. На разочарованите гуш Hug и горе главата   bouquet
 мегисанче, много ни стреснаха тогава и ни образуваха семеен скандал Mr. Green В последствие напазарувахме от друго място за 4 пъти по-ниска цена много качествени неща. Е нямаше тапети за 600 лв линейния метър разбира се Mr. Green Перделъците излязоха доста, но се очакваше при тия прозорци.
Днес ни слагат каминката. Много е красива. Само ме яд, че не сетих още по време на проектирането да искам коминът да е вграден в стената, а не после да му се прави това от гипскартон. Да знаете тези, на които им предстои. Аз сега само на себе си мога да се сърдя, че не съм съобразила, но нищо- пак е сладурско.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Галана, така с тапетите по-разумно звучи. За пердетата ясно, много прозорци наистина имате, а пердетата хич не са евтини (то кое ли е).
На нас комина ни е от нивото на горната плоча до над покрива. Камината вече я сложихме и облякохме отгоре. Тръбата, която влиза в комина е някаква по-специална, дебела. Мисля, че стана. Ето няколко снимки. Сега само отдолу остана да я облечем, но като я измисля точно.
Галана, пусни някоя снимчица, че ти си най-напред от нас и така ни даваш стимул.

# 14
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Да се запиша и аз в "болната" ми темичка Laughing и също да пожелая много успехи и СПОРНА работа по строежите !!! Благородно завиждам на тези които са по напреднали  Mr. Green  bouquet и се радвам на всяка снимчица , така , че Галанка ...  photo
 И аз имам с какво да се похваля, попаднахме на много старателен млад архитект и сега работи по проекта, избистря окончателно идеята ни.  Не ,че е излязла смяната на предназначението (и там едни проблеми с ВиК-то doh), но искам да се ДЕИСТВАААА, че истървахме строителния сезон  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт