Строеж-къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-17

  • 55 021
  • 750
  •   1
Отговори
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Строителки мечтателки,добре дошли в нашата седемнадесета темичка

 Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 2 172
 Hug

Страхотна тема със страхотна къща  newsm51


П.С.Галана ,то и аз нямаше да съм първа,че ми запецна кирилицата,ама викам да тупна поне човече  Mr. Green

Ние от вчера си имаме вода на къщата.
Следваща стъпка-слагане на улуци  Laughing

Последна редакция: чт, 29 юли 2010, 18:41 от elfi4ka

# 2
  • Мнения: 637
 Hug smile3501 newsm51 newsm74

Хоп първа /това не го бях писала досега Laughing/
еее, докато го напиша станах втора Mr. Green Joy

Чудесна темичка, Ljuboznatelna Hug

По вода /но не по дъжд/ да ни върви на всички Peace Дано все повече става броят ни и само положителни да са емоциите ни Hug

# 3
  • Мнения: 2 575
Хоп и аз тук - вече с първа плоча от вчера  Party Party Party

# 4
  • Мнения: 30
Хоп и аз да чета и трупам опит.
Поздравления на Любознателна за темата  bouquet

Хоп и аз тук - вече с първа плоча от вчера  Party Party Party
Да ви е честита и лека и спорна нататък smile3501

# 5
  • Мнения: 515
И аз тук  Hug. Ljuboznatelna   bouquet  Дано повече момичета се присъединят ..
 Asinka честито..

# 6
  • Мнения: 5 173
Оп и аз тук. Ние сме доникъде. Надявам се в края на темата да имаме дупка Simple Smile.

# 7
  • Мнения: 2 255
Аз не ви изпускам изобщо  Peace нищо, че ние сме тотално запецнали ....но съм тук, за да се радвам на вас Hug
Много успех и късмет на всички бъдещи новодомки и далечни мечтателки като мен  newsm10

# 8
  • Мнения: 208
Здравейте, мечтателки! От известно време ви чета, понеже и аз се сдобих с къщичка - много недовършена. Събирам полезна информация защото ни предстои много работа по нея. В тая връзка - да ми препоръчате майстори или фирма за довършване на строеж? Става въпрос за Варна. Ще се радвам, ако някой се отзове, а после ще показвам снимки!

# 9
  • Банкя
  • Мнения: 823
Хайде и аз на хорото! Hug

Пожелавам на всички мечтателки и строителки само хубави поводи за разписване в темата. Heart Eyes
Успех в начинанията!  bouquet

При нас новото е информацията, че още известно време ще съм само мечтателка. Mr. Green
По-конкретно - проектът за делбата е стигнал където трябва (при служителката, която ги обработва). Трябва обаче да отидем двамата собственика да се подпишем пак при нея (това не разбрах с каква цел Thinking, при положение, че заявлението ни е подписано) и имаме целия август да сторим това, защото съвет ще има чак през септември - сега е отпускарски сезон и не може да се съберат всички членове. ooooh! българска работа
Та вероятността за първа копка през тази година продължава да намалява. Rolling Eyes

Започвам да се замислям, дали ще си струва да се започва зимата или да се изчака пролетта. Thinking

Помня, че Диди беше строила зимата, galana_s също, със сигурност има и други.
Изкажете мнение, момичета! Какво ви накара да строите през зимата, съжалявате ли.
Основните плюсове и минуси са ми ясни, но търся впечатления от преминали през такъв строеж. Wink

# 10
  • Варна
  • Мнения: 336
Извинявам се, че нахлувам абсолютно неподготвена в темата, но имам един въпрос:
горе долу колко струва строеж на къща 100 кв - изкопи, основи, стени, дограма....всичко, без да се прави нищо по вътрешни мазилки и подови настилки. Възможно ли е това всичкото да се побере в 40 000 лв newsm78

# 11
  • Банкя
  • Мнения: 823
При някакви определени условия и предпоставки може и да стигнат, но така на око - по-скоро НЕ! Naughty

Както всеки тук би ти написал, много зависи, точно какви са тези 100кв.м, къде ще се строят (каква е земната основа), какви материали ще се използват.

Не си писала за проект и съгласуване - примерно 5000лв.
Грубият строеж (основи, бетонови плочи и колони, тухлена зидария и покрив, хидроизолация на основи) - 20000лв - 25000лв - предполагам, че къщата ще е едноетажна, а най-скъпото в една къща са основите и покрива. За мазе изобщо не иде реч (то оскъпява допълнително). Naughty И това примерно с бригада, организиране на материалите и координация от вас.
Вътрешни зидове и замазки - примерно 2000лв.
За дограмата може и да ви стигнат 5000лв, но от по-евтината.
Топлоизолация и фасада - минимум 5000лв.
Инсталации - ВиК, електро, (отопление) - според зависи 3000лв - 5000лв (за отопление - тръби и радиатори - сигурно още 3000лв).
... и още, и още.

Цените ги пиша така на примависта (опит и ровене в интернет), но смятам, че при определени обстоятелства, може да са близо до истината (вид и качество на материалите и начин на изпълнение).

Един познат, който се занимава със строителен бизнес (и не само), ми каза, че за строителството на една къща, без обзавеждане и документация, грубо би могло да се каже, че трябват по 400 евро на квадрат. Това като за груба сметка. Peace

То има и една друга приказка, както са казали хората - предвидените пари по 2, предвиденото време по 3. (или беше обратното Thinking)

ПС: Дано не съм те обезкуражила! Hug

# 12
  • Мнения: 30
Аз да се включа за да вдъхна кураж.
Според мен тази цена от 400 евра е за къща лукс ,в смисъл отвършена със много качествени и скъпи материали.и може би на два етажа.Когато е едноетажна няма дебели основи,носещи стени много и плочи и това малко опростява нещата.Но това много зависи и от парцела.Какви ще се наложат да са основите.Ние ще правим къща на един етаж около 150кв РЗП ,като около 20 са веранда и от наученото до тук от форума мисля,че грубото само до покрив ще ни струва около 40 000лв,но никога не е късно да са малко или в повече.Затова не може да се каже точно.Ами всъщност сами решете.За да купиш апартамент около тази квадратура в голам град без столицата трябват в най-добрия случай 80 000 и да се отремонтира още 20 000 та да строиш ...ще трябват поне още 20 000-30 000 лв. така,че....успех!!! Peace

# 13
  • Мнения: 2 172
Извинявам се, че нахлувам абсолютно неподготвена в темата, но имам един въпрос:
горе долу колко струва строеж на къща 100 кв - изкопи, основи, стени, дограма....всичко, без да се прави нищо по вътрешни мазилки и подови настилки. Възможно ли е това всичкото да се побере в 40 000 лв newsm78

Може  Peace Тази сума би стигнала за доооста по-голяма къща.Но говорим само за строежа де.Има си такси преди това,които се плащат и не са никак малки.Но ако е само за самия строеж ще стигнат  и ще останат/ако строите с бригада естествено.С фирма излиза доста по-скъпо  Peace

Цените,които е цитирала Акси 400 Е на квадрат е безумна цифра  Shocked

# 14
  • Мнения: 9 483
Чета ви за удоволствие Hug
Пожелавам на започналите това не леко начинание, бърза и спорна работа, а на мечтаещите -скорошно осъществяне на мечтите Peace

И понеже следя темата от повече от година..да, Диди липсва..дали вече се нанесоха Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт