Строеж-къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-19

  • 67 582
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 637
Благодаря ви, момичета Hug
VaniaP, проектът е супер Peace Изглежда много практично, пдредено, удобно и красиво Peace
Акси, и аз се замислих за Викито. Може да са се разтичали покрай къщата и да няма време да пише.

Да се похваля Heart Eyes Днес си напазарувахме живия плет. В крайна сметка след толкова трополене в свински тръс купихме 180 западни туи с височина 120см и 20 лейландита с височина 210 см.  за местата с по грозна гледка. Много съм хепи Party  Hug

# 736
  • Мнения: 385
Гретел,относно зеленината,казваш,че си я поръчала-на фирма ли?Мисля,че ако отида да си ги купя от Турция,не се ли обмитяват?Наясно ли си?

# 737
  • Мнения: 296
Гретел а на границата нямаше ли проблеми? Мисля си че ако напълним колата с растителност и на митница сигурно трябва да ходим?
Служебно сме имали проблеми  на граница с Македония за артикули,  които 50-60 бр. общо побиращи се в едно малко кашонче и с безкрайно ниска стойност,  иначе наистина е добър вариант.
Не би трябвало да има. Имаш право на безмитен внос на стоки за лична употреба в рамките на 175 евро на човек. Просто трябва да се вземе касова бележка, или друг документ, удостоверяващ стойността и да заявиш, че не е с търговска цел. Така е по принцип, а какво ще се случи на границата - не знам....:Simple Smile) Служебната ви пратка най-вероятно е била със стоки в търговско количество, макар и с минимална стойност - примерно 50-60 чадъра.
Гретел,относно зеленината,казваш,че си я поръчала-на фирма ли?Мисля,че ако отида да си ги купя от Турция,не се ли обмитяват?Наясно ли си?
Не, аз си поръчах на познат, който ходи на разходка, няколко храста просто....Не съм ходила лично.
Галана, на това му казвам пазарене   Laughing ! Очаквам с нетърпение снимките на живия плет...А всъщност друга ограда няма ли да има?

# 738
  • Мнения: 637
Има ограда от желязо, Гретел. Ще покажа снимки само да ги насадим...Предполагам до 15тина дни и това ще стане.  Hug

# 739
  • Мнения: 1 264
Галана,  къщата  къщата ти е прекрасна!

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Ох, тук какви красоти се показват  Grinning! Много ви се радвам  на всички Grinning. Градинките са прекрасни, а на Галана къщата май само аз не съм я видяла  Wink.
VaniaP, страхотен ви е проекта, парцела ви също, наглеждам го всеки ден  Laughing Проектът готов ли е за внасяне вече? В Белащица в момента се строи усилено, дори до нас започнаха днес една огромна къща, време е и вие да започвате  Hug

# 741
  • Мнения: 1 020
Много хубава градина Гретел... Това е градина, а не нашите цветенца в наследство от бившите собственици Simple Smile

Ние днес с мъжа ми садихме салатките  Laughing Имаме си лук, доматите са още разсад, чушки... и още много други неща. Имаме си място в полето, което ни е зеленчукова градина:)

Ваня и на мен много ми харесва къщата. Ще стане страхотна  Peace

Акси, http://www.prikachi.com/images/293/3179293x.jpg

# 742
  • Банкя
  • Мнения: 823
Elichka_mama Много благодаря за снимката! Grinning
Много са хубави и вашите цветенца.
(Как се казват тези като букетчета с 5 венчелистчета - има ги в различни цветове? Малкият все ме пита, като ги видим по дворовете, но аз не знам. Confused)

Дами, ако може някой да пусне нова тема! Hug

# 743
  • Мнения: 515
тук съм  Hug Hug Hug Колко много сте изписали ...Много ми лиспвате да знаете
Де да се бях разтичала , ми гл. архитект бил в болнични, та сега него чакаме, дано после някой друг не излезне в болничен   smile3515
Отделно се преместих на нова длъжност в друг офис, та докато се приспособя, нямах много време да влизам тук. Даже изпуснах и Стройкото преди седмица.

Хайде пролет идва, стискайте палци да почнем и да се размърдат нещата  Party Нямам търпение вече

Ваня
прекрасен проект

Прекрасни градини момичета. Heart Eyes.. Много ми е пролетно на мен Crazy  Този месец и рожден ден имам , дано ме зарадват от общината

# 744
  • Мнения: 1 020
Акси, иглики са ако не се лъжа. Всичко е наследство. Аз сега ще насадя лилиуми и далии в най-далечния край  Rolling Eyes

# 745
  • Мнения: 2 255
....
Дами, ако може някой да пусне нова тема! Hug
Аз не съм от най-пишещите, още по-малко действащи, но тъй като не ви изпускам и продължавам да се надявам и да мечтая с вас си позволих да пусна новата тема, надявам се, че нямате нищо против  Peace

НОВА ТЕМА - 20

# 746
  • Мнения: 0
Здравейте...на някоя случвало и се е да я ограбят пред строителен хипермаркет? Просто не знам какво да правя и към кой да се обърна...Отиваме да видим Баумакс в София днес, да вземем едни перденца и други неща, помотахме се 15на минути в магазина и когато се върнахме на паркинга, колата беше отваряна! Джип, с аларма, застраховка, спрян точно пред кафето на Баумакс, някой си го отворил, тършувал си, събрал си каквото му харесва....аз си викам, спокойно, това е Баумакс, ще има камери, охрана, поне ще му видим физионимята на тоя, а то какво се оказва...
Охрана на паркинга няма, влизаме в магазина да търсим - охранителят свива рамене и казва, това се случва всеки ден, ето и днес не сме първите! Аз питам, добре, кой колега отговаря за паркинга - ами никой. Е как така никой? Нямало охрана на паркинга...Добре, ами камери има ли? Има, разбира се, но само в магазина. Оказва се, че паркингът е напълно неохраняем!!!!  #2gunfire
Питам, кой е управителят, може ли да говора с него? Не може, той знае. Е как така знае, аи знае, нали и друга кола са ограбили днес. Е добре, това е върхът на безотговорността!ъ ПРосто съм бясна, бясна! Оказа се, че и на други приятелки са им отваряли колите пред Баумакс, даже не само в София, в Стара Загора, Пловдив..абе ужас!
А полиция не ще да дойде,  защото не били лични документи и вещите били за под 240лв...то да се чудиш да се радваш ли, че са не са ти взели много, да плачеш ли....просто не знам какво да правя.... Shocked

# 747
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Mindirin4e, нямам думи за това, което се е случило  #Cussing out Значи, ако ми открадната нещо, което струва по-малко от 240 лв., но има емоционална стойност за мен, полицията няма да дойде?!?!  #2gunfire

И тази охрана по магазините пази МАГАЗИНА, но не и сигурността на клиентите му!
Дано не са ви взели много и ценни за вас неща!  Hug

# 748
  • Бургас
  • Мнения: 711
Здравейте моми4ета Simple Smile
И на моето семейство ни предстой строеж,ще строим в едно село на 15 км от Бургас,което е на път да стане квартал.Ве4е имаме проекта и скоро се надявам да запо4нем.Ще строим 3 етажна къща на калкан с 2 входа.Нямаме никакъв опит в строенето,дори още не сме си избрали фирма,сигурно ще имаме много спънки до края...

# 749
  • Банкя
  • Мнения: 823
MuMka Добре дошла! Hug
Заповядай в текущата тема, тъй като тази е стара. Wink

Общи условия

Активация на акаунт