Теч при съседите

  • 3 845
  • 71
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 22 944
Здравейте, споделяла съм в разни теми за проблема ни, но сега пускам нова, защото вече наистина не знам какво да правя.
Миналият февруари съседите отдолу дойдоха да кажат, че имат петна в банята по тавана. Веднага извикахме майстор. Отпушиха канала и повече от година не са ни търсили. Тази година лятото пак дойдоха да кажат, че има теч. Пак се обадихме на майстор, не видя нещо притеснително, но течът продължи и направо се обадихме на фирма да обследва с термокамера.
Не се установи теч, но казаха, че проблемът може да е във фугите- префугирахме( около средата на август беше това). 2 месеца и половина никой нищо не каза. Включително и онзи ден се разминах със съседа.Скоро имахме и събрание на входа, също не дойдоха да споделят за проблем. Тази вечер идва жена му  и ми казва, че течът продължава, петното е голямо и стигнало до спалнята и трябвало да направим цялостен ремонт. Ние сме с бебе на няма и 6 м и още едно дете и  казах, че цялостен ремонт няма как да направим на този етап, още повече че теч в нашия апартамент не е открит. Питах ги говорили ли са с горните етажи, дали пък течът не е от някой от тях. Не било възможно, защото и при нас щяло да има. Не съм експерт, но знам, че това не е сигурно на 100%. И за протокола съседите над нас са им роднини. Апартаментът е на леля ми и баща ми, реално аз съм един от много бъдещи наследници. Банята не е ремонтирана отдавна, така е, но все пак за това извикахме фирмата. Ходих днес и при домоуправителя, не ми го каза в прав текст, но според него също е от нас. В крайна сметка стигнахме до извода, че е най-добре да се направи обследване на всички етажи, но сега идва въпроса дали съседите ще се съгласят. Ние сме на 5-ти, съседите с теча, съответно на 4-ти. Кажете има ли още нещо, което мога да направя, възможно ли е течът все пак да е от нас, а камерата да не е видяла. Разбирам ги съседите, но не съм стояла и една секунда със скръстени ръце. Абсолютно съм изчерпана като идеи и както казах цялостният ремонт в момента не ни е вариант, да не говорим, че апартаментът даже и не е на мое име.

# 1
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Идете да видите къде точно им е петното на тавана у съседите и ще проличи от коя част на банята идва теча, примерно около казанчето WC, което значи че е от вас, или ако е близо до общи тръби, щрангове и т.н. може и да не е от вас. Това примерно.

# 2
  • София
  • Мнения: 22 944
Нямаме тоалетна в банята. По скоро е по средата на стената поне това, което видях преди няколко месеца и явно е започнало да върви на страни към стаята им. Ако течът е от нас камерата не трябва ли да го хване?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
И аз имах подобен проблем, на съседите под мен изби петно на тавана,  камерата беше безполезна, само дето си дадох парите, накрая просто изкъртих дупка от външната стена на банята ми и се появи тръбата, която тече, преди да изкъртя няколко майстори виках, вкл.  с камера и никой не разбра къде е проблемът, пълна глупост са тези камери за мен

# 4
  • София
  • Мнения: 28 559
Зависи и от камерата. Преди няколко месеца наводнихме съседката под нас, извикахме човек с камера, обследва, изпрати становище по имейл, и се оказа напълно прав.

# 5
  • София
  • Мнения: 22 944
Няма как просто така да тръгна да къртя наред.

# 6
  • Мнения: 22 867
Имахме подобен теч по стената на коридора и тавана на банята, решихме, че е от съседите над нас. Банята им беше над тая стена. Оказа се, че хората не са в апартамента от два месеца, никой не се къпе, изобщо банята беше абсолютно суха. Дойде синът им да отвори, за да видим. Апартаментът ни беше застрахован, дойдоха застрахователи, оцениха, платиха и направихме ремонт. Те бяха търсили откъде тече и се оказа от четвъртия етаж, по фуги, та у нас. В горните над нас два апаратамента нищо нямаше.
Не бързайте да им правите ремонт, докато не се разбере откъде е течът.

# 7
  • София
  • Мнения: 22 944
Благодаря, ако се разбере, че течът е от нас, ще го отстраним, нямаме против да участваме финансво и в ремонта на съседите, ама да къртим наред няма как да стане.

А кои фирми с термокамери сте ползвали Milenaka и bur02?

# 8
  • София
  • Мнения: 28 559
Сий, после ще питам мъжа ми и ще ти напиша, че не я знам, той я беше открил.

# 9
  • София
  • Мнения: 22 944
Благодаря ти!

# 10
  • София
  • Мнения: 28 559
Сий, получих координатите: http://buildinspect.eu/5.1.%D0%98%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC% … D0%BD%D0%B0%D1%81

При нас течът беше преди няколко месеца и платихме 120 лв. Човекът ми направи доста добро впечатление.

# 11
  • София
  • Мнения: 22 944
Благодаря, ще я запиша. Аз за сега не мисля да правя нищо. За доста майстори платихме това лято. Ще чакам да видя дали те ще потърсят майстор и дали останалите ще се съгласят за цялостно обследване.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 990
Огледахте ли около тръби и водомери? Имам предвид с опипване - дори леко да сълзи, може да се натрупа някъде вода и да направи проблем. Преди около 2 седмици, когато спираха топлата вода за почти цяла София, наводнихме така съседа от 1-вия етаж (ние сме на 4-ти). От междинните етажи нямаше оплаквания, но при него беше протекло из цялото мокро помещение и по стената с коридора. Оказа се, че сълзи от нашия водомер, натрупало се е някъде по фугите и е избило през 2 етажа. Външно при нас беше изцяло сухо, но като отворихме ревизионния отвор и опипахме свръзките, се видя проблемът.

# 13
  • София
  • Мнения: 22 944
На 02.08 са дошли за проверка на теч, на 08.08 са префугирали. Тогава човекът каза, че има теч от единия водомер и веднага звъннахме на Топлофикация да дойдат да го оправят и не констатираха други проблеми. Странно ми е, че от 08.08 до вчера 26.10 ( повече от 2 месеца) не се оплакаха и вчера изведнъж не спирало да тече. Не казаха, започнало е пак, а не е спирало. Аз смятам, че съм супер коректна към тях, но при положение, че проверката не показа теч, не знам какво искат повече от нас. Няколко майстора викахме, префугирахме, те тропат с краче и искат да направим ремонт. Аз ако бях в същата ситуация най-малко щях да отида да говоря и с горните етажи. Изкарват го едва ли не невъзможно течът да не е от нас, а според мен е възможно да е от някой горен етаж.
Не знам дали ще ми повярвате, че не съм спала вчера заради тях, мисля го, не ми е приятна ситуацията изобщо. А вчера беше и именият ден на ММ и ми скапаха цялото настроение.

# 14
  • Мнения: 22 867
Докато не се докаже, че течът е от вас, на какво основание искат ремонт? Че не е приятна, меко казано, ситуацията, не е, но пък и не е сигурно, че причината е във вас. Да я търсят, все пак те са пострадавшите, а вие, доколкото разбирам, не отказвате съдействие. Но да искат ремонт от вас към тоя момент, малко ми е пресилено.

Общи условия

Активация на акаунт