Строеж, къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 21

  • 67 078
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 785
Ами за сега сме на общи идеи, т.е. гледаме проекти, мислим, премисляме....  Laughing
Общо взето искаме да има сутерен и гараж (може би два, за двете коли, ама ще видим) и два етажа. На първия искаме да има голяма всекидневна с френски прозорци, като може би да е на кота нула този етаж (колко е постижимо с наличието на сутерен е отделен въпрос - още сме на фаза "искаме!"  Mr. Green) и кухня, която може би ще е на 2-3 стъпала по-висока от всекидневната. Като кухнята си я представяме да е половината с гранитогрес (примерно), а другата половина - с реден камък... т.е. да съчетаем малко стилове  Wink И вторият етаж ще е с три спални - нашата и две за децата (бъдещите де...Blush). Харесали сме една много хубава къща, жалко че нямам снимки към момента и може би ще е нещо подобно. И съответно ще видим къде и как ще са разположени бани и тоалетни. Банята искаме да си я направим голяма, за да може да сложим и джакузи. Искаме и басейн  sport027 Парцелът (те всъщност са два, но ние сме се спрели на единия, защото е малко по-усамотено), на който ще строим вече го имаме (в Костинброд е), ще видим колко площ ще ни е нужна - декар или декар и половина, свободни сме да решим каква част ще "завземем"  Crazy Другото е след като се спрем на проект, да изчислим за какви пари ще стане на въпрос - колко ще е грубия строеж като за начало, защото знаем че трябва да го оставим да слегне малко, така че първата фаза може да приключи и с него (включвам дограма и покрив). И ей такива неща...  Wink

# 721
  • София
  • Мнения: 923
звучи ми мн романтично с  тоз басейн и жакузито  Crazy 1dating newsm37 thumbsup

# 722
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Здравейте, момичета, да не мислите, че съм ви забравила, макар че напоследък само ви чета и все нямам време да пиша. Ама няма да се сърдите, знаете каква е хамалогията при обзавеждането.
А ние вече сме на финала, до края на месеца трябва да се преместим. Както знаете банята и тоалетната са готови, вече имаме вана, която за щастие вкарахме без да къртим една стена. Че се оказа, че може и да не влезе. За щастие ни се размина, сега само остава да се монтира. Имаме си паркет, който страшно много си го харесвам, макар че по едно време си мислех, че няма да намерим това, което искам. Края на другата седмица чакаме кухнята, секцията за хола, маса и столове и меката мебел. Сега остава мъжа ми да налепи декоративните тухли в хола, ама и той горкия вечер след работа ходи, а и всички сме болни.
Остана ми да поръчам шкафчетата за банята и тоалетна, да боядисам тоалетната и коридора и евентуално да лепим тухли и в коридора, но май, ако остане време.
Така че живот и здраве скоро ще събираме багажа Simple Smile.
На пролет ни чака много работа още, но като съберем пари подновяваме работата. Ще ни останат нещата навън, нямаме порта, изолация ще правим и райграс на основната градина ще садим. Това на първо време.
Гледам, че има още нови попълнения, искам да им пожелая да не се отказват от мечтите си, малко по-малко всичко става.
Градинката на Любознателна е страхотна, а снимката на Валентинка е повече от превъзходна.
Айде стига съм писала, че направо се увлякох  Laughing.

# 723
  • София
  • Мнения: 923
Meggysan    Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
много се радвам за вас браво после да показваш снимки  Peace

# 724
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Със сигурност, имам наснимани малко, но даже още не съм ги качила на компа, но тепърва като пооправим, ще докладвам със снимки.   bouquet

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Меги, и аз чакам снимки, много се радвам, че сте към финала, иска ми се и на нас да ни предстои това скоро.
Леле, момичета, няколко дни не съм влизала в темата и гледам - нашата стреха станала историческа  Laughing ... Не съм си представяла никога, че няма да има бетонна стреха над терасата - в двете къщи, в които съм живяла досега винаги е имало такава, затова изобщо не бях проверила какво точно е проектирала конструкторката и винаги съм смятала, че таванната плоча ще повтаря като контури плочата на втория етаж ... Чак като смятах бетона за таванната плоча, видях липсата, но нямаше време да реагираме..., а покрива го изпълнихме както си е по проект, не сме си правили свободни съчинения ...
При нас момчетата за топлоизолацията си докараха скелето и имаме уверения, че в събота ще докарат и материалите и започват. Спряхме са на система Вебер, дори ни намалиха цената на материалите за квадрат с 40 ст.  Laughing /направо забогатяхме с тази отстъпка/. От Вебер ме поканиха в офиса им да ми направят и визуализация по реални снимки на къщата с цветовете, които съм избрала /ама аз още не съм ги избрала.../
За отоплението да кажа - взехме котел на Бош за твърдо гориво, 45 кВ, 2000 лв. е с отстъпката, за радиатори - алуминиеви, те съм 3000 лв. общо, но не са ни ги докарали още.
С мъжа ми наредихме ламината в две от спалните - много си го харесвам, нищо, че е за 12 лв. на квадрат, поне е с четиристранна фаска на ламелите и нареден, изглежда почти истински ...
Взехме и моноблока, както и душ-комплекта за готовата ни баня, другата ще правим ... някога. Получих картбланш от мъжа ми да поръчам шкафа за баня, който си бях харесала, вчера направихме първоначален оглед и вземане на размери за кухнята, ще получа до края на седмицата приблизителна цена и ще действаме ... Остава още много работа, която лежи на наш гръб, на всичкия зор и малката се разболя днес ... но някак си ще се справим с временните затруднения.
Хайде на всички - най-вече здраве, те другите неща се нареждат. От мен - приятна вечер! Hug

# 726
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Така е, Буболечо, най-вече здраве, защото и 4-мата сме се тръшнали болни, а за капак се обадиха, че и вратите искат петък да слагат, а ние не сме боядисали коридора. Не знам как ще се оправим, но само да оздравеем.
Гледам, че всички бързате да направите изолацията, а вътре прескачате някои неща. Ние пък искахме всичко, което вътре ще правим, сега да го направим, а навън може и после. Поне да махнем мръсната работа вътре. Иначе няма да поръчвам мебели за спалните, ще си вземем сегашните каквото имаме, но поне откъм строителни неща да изчистим вътре. Не знам дали ние бъркаме като отлагаме изолацията, но просто сега няма да ни стигнат парите.
По отношение на отоплението, взехме камина с водна риза на Прити, 1300 лв, струваше, бойлер с две серпентини, там със всичко около 1500-1600 лв и още толкова някъде за радиатори, които мислим другата седмица да купуваме и да слагаме. Вярно, че е хамалогия, но най-евтиното е за отопление. Иначе преместихме един климатик за охлаждане в спалнята, с детската имаме хубав климатик, и него ще го преместим, а живот и здраве мислим да вземем също един голям хубав климатик за всеки случай. Но определено с климатици не се получава равномерна температура навсякъде, друго си е парното.

И от мен приятна вечер на всички.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Меги, вие нали имате външна хастарна мазилка, може засега да поотложите изолацията ... Ние също мислехме да правим изолацията на пролет, но при положение, че искаме да се нанесем до края на годината и като взехме пред вид факта, че сме на доста открито, незастроено и ветровито място, без преки съседи, решихме, че е наложително да се направи сега. Закъсняваме вече с три седмици от уговорената дата на започване, надявам се на относително хубаво време - без резки застудявания и без валежи, парите сме ги приготвили - за сметка на други неща, като ново обзавеждане и нови уреди например ... Нашите врати ще си ги слагаме по етапно - сега като завършим коридора на втория етаж /и той ще е с ламинат/ - ще монтираме на спалните /и обявяваме втория етаж за готов/, хола и трапезарията ще чакат, че още не сме им направили подовете, да не говорим, че и там трябва да боядисаме втора ръка ... Сега като е болна малката - семейната бригада намаля наполовина, съответно ще падне и производителността  Simple Smile, но ще използвам, че не съм на работа и ще си доизкусуря проекта за кухнята. Утре ако малката е  по-добре - може да я взема с мен до офиса на Вебер - поне да си избера цветовете на мазилката ...
И ние взехме бойлер с две серпентини - Теси, 150 литров, но соларния комплект не го взехме, отлагаме за пролетта ...
Климатици решихме да не слагаме, дори сегашния ни климатик ще го оставим наследство на хазяите Laughing Все пак си мисля, че ще е добре да монтираме някакви чакащи стойки за климатици на двете тераси - ако ни дойде друг акъл след време ...
И понеже придобихме голям опит в дървените конструкции  Mr. Green - направихме си и голям навес от западната страна - засега е само конструкция, като направят изолацията - ще му наредим и керемидите ... И снимки ще пусна - стига да приключим с фасадата ...
... Ще взема да се спра вече, че напълних темата с проблемите ни  Simple Smile

# 728
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Да, имаме хастар, знам, че не е достатъчно, но смятам, че една зима няма чак толкова да умрем от студ. Преди като сме живяли в апартамента без изолация, на отвратително студено у духовито място на 7-ми етаж, е, да беше по-студено, но не чак толкова, но тогава ни нямаше по цял ден и не отоплявахме. Сега все пак с камината и с парното ще е съвсем друго. Нашият бойлер също е на Теси, но 200 л, слънчевите истории и ние сме ги оставили поне до напролет, важното е, че сега за зимата ще има топла вода Simple Smile, че ме чака и една голяма вана, в която нямам търпение да се цопна  Grinning. Предвидете си обаче контакти поне за климатиците, че те все пак се ползват и за охлаждане, при нас това даже е основното, за което ги ползваме, включително и при децата.
Обаче се чудя не е ли така кофти като не се довършва нещо, примерно част от стаите без под, без врати. Навремето като купихме този апартамент нямахме хич пари, но гледахме поне под да сложи, сега в случая настилка навсякъде, врати всички, защото после не се ли разнасят боклуци, включително около вратите, все падат боклуци. Нямам търпение да сложат нашите в понеделник, че да изчистим най-накрая, че все вардим паркета да не се надраска от дребни камъчета (не, че не го одраскахме вече с ваната Laughing).
Пък вие и навеса даже сте направили, въобще бързате здраво Simple Smile.

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Наистина е не е удобно така - да се довършва на парче, обаче правим нещата за по няколко часа след работа и в събота и неделя, целия си отпуск използвахме вече, дори мислим да си взимаме по някой и друг ден неплатен отпуск.  Просто няма как всичко наведнъж да направим, толкова са ни физическите възможности. Там, където е готово - съм настлала едни бабини черги  Laughing - поне малко да пазят, разните лайстни по пода съм ги облепила с хартиено тиксо - да не се драскат, взела съм си старата прахосмукачка и където малко се поизцапа - веднага прахосмуча - да не остават песъчинки ... Хола сме го оставили като работилница - там се реже паркет, бърка се лепило или каквото там друго потрябва... Обаче съм си занесла няколко саксии с цветя, а вчера си взех мерки за корнизите в готовите спални - направо ги купувам тази събота и после ще им шия пердета, дори съм приготвила един килим - и него ще нося в събота и ще сложа в едната спалня ... Направо си я чувствам къщата като дом  Simple Smile

# 730
  • София
  • Мнения: 923
нова темичка
Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hughttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=620522.new#new

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 11:43 от valentink-a

# 731
  • Бургас
  • Мнения: 12
Ние бяхме посадили дръвчетата, когато почнахме да правим щампован бетон около тях и се набиха с бял цимент, който трудно се маха. Но и аз исках да ми е зелено за лятото Laughing



Може ли малко информация относно цената на щампования бетон? Грубо колко ви излезе на кв.м с труд и материали Simple Smile Ако си спомняте... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт