Строеж, къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 21

  • 67 076
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 923
Вие къде слагате снимки?
тук постваме линковете и ако някой си го е подсигурил от "чужди" погледи споделя паролката на лс ето мойте снимки  Wink
снимка 1
снимка 2

Meggysan естеВствено тази сутрин ми съобщиха, че е готова  Mr. Green

# 46
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Meggysan естеВствено тази сутрин ми съобщиха, че е готова  Mr. Green

Предполагам, но и ние сме нетърпеливи поне колко теб Simple Smile.

# 47
  • Мнения: 22
elasmen  много приятни цветове е къщата,аз искам в кафявата гама да е нашата  Simple Smile
Аз имам албуми във фейсбук,предполагам че са отворени,ще постна тук последния ,който не е обновяван от 5 месеца
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.447400579917.229625.548 … &l=27b5448820

Иначе ще направя снимки на нещата,които харесвам в дома си и ще ги сложа...Трябва да издебна и малката да не застава отпред  Joy

У нас стилът е главно класически,котидж и шаби...почти няма модерни изяви.Много от нещата си ги правя аз сама  Simple Smile
Ние сега ползваме само долният етаж,горе където са спалните е празни,ползваме го за склад/таван.
Долу трябва да боядисаме,никъде не сме боядисали...нямаме осветителни тела и стълбището не е облицовано с дърво  Simple Smile МММ какво още да кажа,горе пък трябва толкова много неща,горе трябва да сложим паркет,трябва разделителните стени,за тях забравих,значи горе сега е като едно огромно общо помещение,а ще има 2 спални и голяма баня с тоалетна,та всичко трябва да се разделя,като ще го правим с гипскартон,няма да строим повече  Laughing
Дворът е пълен ад,с мъжа ми мислехме,че ще станем добри градинарчета,но с еоказа непослино.Имаме доста голям двор 700 кв. Науж сложихме райграс,обаче толква малко сложихме,че стана плешив  Joy излезнаха тръни,ние ги косим,но пак се набождаш  Joy
Имам две кучета и те ми изядоха половината дървета  JoyПостоянно копаят дупки  Joy
И така голяма забава Simple Smile
Важното е,е сме си в мечтания дом и сме много щастливи от факта.Аз з атова пиша за стимул на всички,които сега започват!!!Знам колко е страшно в началото,как бригадите се сменят,как даваш пари и не виждаш нищо...
Ние за няма и една година успяхме,но през това време побеляхме  Joy Joy
Сигурно , за да е напълно завършена къщата и двора ще минат 5 години,но някакси е по-леко на душата като живеем в нея  Laughing

# 48
  • Русе
  • Мнения: 3 711
acid, страхотна къщичка, аз не съм гледала снимки със сигурност. Ей това е хубаво, макар и бавно нещата стават. Да сме здрави само.
И веднага да те питам за кухнята. Моята ще е такъв стил, ще поръчваме живот и здраве някъде септември. Затова да те питам коя фирма ти я прави, масив ли е и най-вече - малките плочки как се почистват, фугите по-специално? Много искам, но нямам смелост да ги направя така, а и мъжът ми казва, че няма да ми позволи Wink. Не защото не ги харесва, а защото после да не се оплаквам, че не мога да изчистя фугите.

# 49
  • Мнения: 22
Кухнята е от фирма АБАНОС,масив е.Аз съм противник на ПДЧ и МДФ без да обиждам никого...
А плочките не са толкова малки всъщност  Laughing те са 20 на 20 и имитират малки,а аз съм ползвала и няколко хитринки,едната е ,че самите плочки са на нещо като мазни точки  Laughing,водят се винаги нацапани,за фугите пък използвах както се вижда напълно контрастиращ фугин,което накара всички майстори и присъстващи да се чудят и да звънят 1000 пъти да питат дали ен съм объркала цвета.За напълно кафявия си интериор съм позлвала-ЛИЛАВ фугин,всички питаха с какво ще си пасва,а аз отговарях "с нарисувания лук на плочите"  Joy Работата е там,че този объркващ цвят и контраст създава едно такова объркване на окото,което много ми помага в домакинството.Чистя лесно и ,ако има някъде пропуск,той никога не се забелзва  Joy

# 50
  • Мнения: 296
Ей сега ще систематизирам един албум от вече наличните снимки. Повечето снимки са от току преди да се нанесем, без пердета, декорации и т.н. . Всъщност аз картини още не съм сложила. Понеже купувах абсолютно всичко ново - сервизи, прибори, хавлии /да са ми в цветовете на баните Mr. Green/ и прочие, за картини не ми останаха пари. А искам истински, на любими мои художници, не постери и ширпотреба, та ще почака къщичката малко за картинки. И между другото вече ми предстои ремонт  Mr. Green - паркета се беше надул на едно място, зимата изсъхна, спадна и има едни фуги отворени... Който иска, от пишещите в темата, да ми прати на лични и-мейл да споделя албума, като е готов. 

# 51
  • Мнения: 22 867
acid, прекрасна е, дори на този етап. Само си представям, като направите и втория етаж. Страхотно удоволствие беше да разглеждам снимките, благодаря ти!  bouquet И кучетата са щастливи с тоя двор, моето, горкото в апаратамент стои затворено. А аз се мотам  в тая темичка, щото съм на етап мечти засега, Embarassed но много се радвам на показаните къщи, направо ми оправя настроението тая тема! Peace Grinning  bouquet

# 52
  • Мнения: 22
Гретел
аз искам,всъщност искамда гледам всички къщи,на повечето са в заключени албуми  Simple Smile

благодаря за думите  bouquet


тези,които са на етап паркет ,какъв сте взели ламиниран ли?Ние горният етаж целият мислим да е в паркет,дори част от банята...

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 122
acid , сещам се за тази къщичка  Grinning, сладка и правена с много любов  Hug! Снимките на пода с плочки в два цвята ме насърчиха да пробвам такъв и за нашия коридор. За паркета да кажа - ламинат в хола и трапезарията, широки ламели /почти 29 см/ с фуга по дължина на ламела; за втория етаж - ламинат в спалните и коридора, еднакъв за всички помещения, от нормалните ламели, с четиристранна фуга. Много ми се искаше естествен паркет, в краен случай - дюшеме, но ... може би ще мога да си го позволя след време.

P.S. Вчера и днес много пиша, но по неволя - малката ми се разболя и си стоя в къщи с нея.

# 54
  • София
  • Мнения: 923
acid ау аз съм я виждала в предишните теми  Embarassed много е хубава  Hug
ние сме по същия начин, първия етаж до ключ, демек латекс, настилки и баня, втория етаж и мазето до тухла/бетон по-натам ще ги правим  Rolling Eyes
ако знаеш само колко благородно ви завиждам, че вече си живеете в нея  Whistling Hug на нас ни бяха обещали, че ще бъде готова до коледа, ама тази дето мина, та сега се надяваме поне за другата да можем да се нанесем, ако има с какво да се отопляваме де  Rolling Eyes и сега и най-малкото което се прави страшно много му се радвам, защото е довършително и едва ли не след 10-20 дни може да е готово всичко, а има още толкова много неща да се прават  ooooh! направо не ми се мисли  Tired

Буболечо скорошно оздравяване на малката Hug

# 55
  • Мнения: 22
А ,точно за дюшеме щях да питам  Laughing обаче забравих думата одеве  Laughing
АЗ всъщност много го харесвам и се чудя дали да не е с него всичко ,но не съм сигурна,че ще мога да поддържам дървен под...
Иначе си представям да е тъмно лакирано,на места протъркано,застарено,а в баняат да е светло,почти бяло пак застарено.Не знам още,нека да стигнем до там  Laughing

# 56
  • Мнения: 296
Acid, много, много хубаво става. За да се довърши всичко може и да не ви трябват 5 години, ама поне 3 ще са...За паркета - сложихме естествен дъбов паркет, като го лакираха с някакъв матов лак, който максимално запазва автентичния му вид. Не исках да лъщи. В по-големите помещения са дълги паркетини - между 50 и 100 см, за да наподобява дюшеме. В спалните - по -къси, визуално седи по-добре според мен. Купих паркета директно от фабрика, затова не излезе много по-скъп от ламинат.

# 57
  • Мнения: 1 020
Гретел много ми хареса! Страхотно е станало! замечтах се за когато и ние ще си имаме нов дом... засега обаче изглежда далечно Sad

Acid и твоя дом е много хубав... На мен ми допада състарения вид... обожавам дървени мебели! За съжаление нашата къща няма е достатъчно просторна, за да мога да осъществя всичко, което искам Simple Smile просто дървените, масивни мебели искат простор, иначе изглежда пренатрупано, ще трябва да пускаш по-често снимки, за да следя и да крада идеи Simple Smile Много ми харесаха корнизите ти и това, че сте състарявали гредите на навеса Simple Smile.. и кухнята, макар че и аз заради фугите няма да си позволя гръб от плочки.

Супер... вие ми вдъхнахте надежда, че някой ден и ние ще стигнем до нанасяне. Слава богу имаме си покрив над главата, но все пак...

# 58
  • Мнения: 22 867
Гретел, фантастично е! Crazy Всичко е толкова стилно, красиво и изглежда удобно, страшно много ми хареса! Peace  bouquet 

# 59
  • Банкя
  • Мнения: 823
acid И аз си спомних за вас по плочките в хола. Радвам се на ентусиазма ви и ви пожелавам лека полека да завършите къщата си мечта. Grinning

P.S. Вчера и днес много пиша, но по неволя - малката ми се разболя и си стоя в къщи с нея.
То и аз така - извадиха ми мъдрец и сега съм подута като домат и си седя вкъщи. Confused
Бързо оздравяване на малката. Hug

Ние си чакаме разрешителното, надявам се скоро да се похваля. Wink

Общи условия

Активация на акаунт