Въпроси към Класически хомеопати 16

  • 62 948
  • 747
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 468
Здравейте,имам следния въпрос по време на лечение с ХЛ,може ли да ползвам както до сега крем за лице(бочко и здраве)и термална вода.
А също да попитам някой може ли да ми обясни от какво точно се приготвя хомеопатичното лекарство(разбрах само,че има дестилирана вода)

И да споделя:ходих при класически хомеопат,оказа се,че хеликобактера ми е най-малкия проблем(така се изрази той),каза,че като цяло ще ми помогне за всички проблеми,но най вече лекувал нервната ми система със капките който ми предписа,обаче не ми казва какво ми е предписал и на шишенцето не го е написал,как ли не го питах не иска да ми каже.Цитирам:Не искам да ти кажа,за да не ми объркаш лечението,защото сега ще започнеш да четеш в нета,и ще си кажеш ми аз нямам тези симптоми той защо това ми е изписал.
Може би е прав,но мене все пак ме притеснява този факт,че не знам.
И друго като пия от капките,като,че ли ме успокояват,но на другия ден се чувствам много зле,нервно ми е,нямам апетит,все едно нещо ме претиска в гърдите,имам и леко сърцебиене и главата ми направо е "компот"това нормално ли е?

Aко симптомите които описваш са ти познати, то това че се появяват след приема на ХЛ е добре. Според Принципа на Херинг за посоката на излекуване, в хода на хомеопатичното лечение може да се наблюдава връщане на стари и познати симптоми за кратко. Ако симптомите, които описваш са нови и непознати за теб - тогава предписанието трябва да се ревизира, защото това е движение в обратна на посоката на излекуване. Обсъди това с хомеопата, начина по който се чувстваш - той/тя е човека с когото трябва да разговаряш.

Някои хомеопати практикуват така  - не казват името на ХЛ, поне не докато човек приема това лекарство, за да не се сугестира той, четейки информация за това лекарство. Без да си дава сметка човек е склонен да се опитва да се напасне към един или друг лекарствен профил, разпознава се тук или там и когато се среща с хомеопата дава информация за себе си на база това което е прочел, мислейки си че споделя автентични симптоми.

Що се отнася до кремовете, трябва да обсъдиш това с хомеопата си. Има случаи, когато те могат да се явяват потискащо и пречещо на хомеопатичното лечение.

Течните лекарства се приготвят от дестилирана вода, 96% етилов спирт (минимално количество в разтвора за да попречи да се развиват микроорганизми) и конкретното ХЛ в конкретната потенция. Сухите форми са гранули от млечна захар покрити с филм от хомеопатичното лекарство.

# 391
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Благодаря много за изчерпателния отговор.  bouquetСимптомите който съм описала  не са ми непознати,чувствала съм се и други пъти така,може би не точно всичките на веднъж.

# 392
  • Мнения: 1 708
Уведомявате ли хомеопата си, когато решите да не ползвате повече услугите му, защото не сте доволни?

# 393
  • Пловдив
  • Мнения: 40 777
Уведомявате ли хомеопата си, когато решите да не ползвате повече услугите му, защото не сте доволни?

Аз-Не!!! Peace

# 394
  • Мнения: 3 483
Уведомявате ли хомеопата си, когато решите да не ползвате повече услугите му, защото не сте доволни?
Аз да. За себе си смятам, че е добре т.нар. обратна връзка.

# 395
  • Мнения: 2 641
A simile ho shte pomogne li za izlizane ot ostro systoyanie pak dori i po bavno?

# 396
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
искам да попитам,но незнам как точно да формулирам въпроса си-става въпрос за това,че определени събития нанасят удари върху психиката на едно дете и на първо време дори може да няма видими признаци за това,но с времето в една хомеопатична книга пише че се получават различни отклонения в поведението на детето.
В този смисъл с подходящото ХЛ може ли да се освободи и справи психиката на детето с дадения удар/събитие така да го нарека???
за пример ще дам-тръгването на градина при дете ,което не се е отделяло от майка си 3 години и половина,и оставянето там за цял ден е доста сериозна психична травма ,и да кажем че детето постепенно свиква,и ходи,но в психиката му не остава ли следа-негативна.

# 397
  • Мнения: 3 483
Всяко едно събитие, дори на пръв поглед безобидно (тръгването на градина не е безобидно), ни променя и оставя следи в нас. При някои хора по-дълбоки, при други не толкова, едни се справят сами с времето, други си мислят, че са се справили, трети откровено споделят, че не са и не могат...
Трудно е да се каже, но тук хомеопатията е незаменима. Не виждам кой друг вид лечение би могъл да помогне. Може би и психотерапията. .

# 398
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Аз от известно време обмислям варианта да идем на психолог двамата със сина ми,защото мисля че ще има полза от малко външна помощ,защото му е доста проблемно поведението-градината,бебето,живота му се обърна както казват с главата надолу Simple Smile
защото само с ХЛ ми се струва че няма да справим с това-защото както казват когато има негативна поддържаща причина,която може да е в моето поведение,или на някой друг в къщи,и тя трябва да се оправи

Последна редакция: нд, 14 авг 2011, 21:53 от niko11

# 399
  • Мнения: 750
Moже ли да давам едновременно с хомеопатичното лекарство (не е арника) билка арника?

# 400
  • Мнения: 468
Не може!
Това че името им едно и също, не означава че ефектът върху човек би бил един и същ.
Хомеопатичните лекарства са потенцирани, т.е лечебния ефект произтича от отговорът, който жизнената сила дава на стимула хомеопатично лекарство - това се нарича вторичен лекарствен отговор. Лечебният ефект на алопатичните лекарства и на билките в това число произтича от самата субстнация, а не от жизнената сила. И по тази причина не може да ги смесвате, защото това би означавало сами да си пречете.

# 401
  • Мнения: 55
Моля всички вас, момичета, за помощ. Не съм изчела всичките страници, но спешно ми трябват координати за добър класически хомеопат в София, от който да сте доволни. Става дума за проблеми със щитовидната жлеза при бременна жена. Благодаря  bouquet

# 402
  • Мнения: 648
А как се процедира хомеопатично със сезонния косопад - в смисъл трябва ли да се посети хомеопата специално заради това или си е нещо нормално (всяка година по това време ми се получава косопад). И неправилно ли е мазането с разни лосиони и ампулки против косопад?

# 403
  • Мнения: 468

Може да се повлияе чрез конституционално хомеопатично лечение.

# 404
  • София
  • Мнения: 76
Вашата лекарка, може да е добър лекар, но хомеопатия само е сънувала. ВЕроятно е изкарала експресен курс към фармацевтичната фирма Боарон. От това което сте написали, че ви е посъветвала ясно личи, че не е запозната с класическите принципи на хомеопатията.

Моля следвайте препоръките й като лекар, но НЕ следвайте препоръките й като хомеопат, защото тя НЕ е такъв.

Ако две седмици преди раждането започнете да вземате по 5 гранули Arnica вие със сигурност ще докажете хомеопатичното лекарство, а това на прост език означава, че ще си докарате ригидна шийка на матката, неефективни контракции, съществува опасност от голяма кръвозагуба, както и опасност да не ви хване упойка, ако не дай се боже се наложи да се използва. Това са все неща, които НЕ искате да ви се случат. Нямам за цел да ви плаша, а само да ви информирам.

Начинът по който стоят нещата в хомеопатията и останалата медицина са диаметрално противоположни, нямат нищо общо.

Пак повтарям - лишено от хомеопатична логика е да пиете Arnica и то в такива дози преди раждането. Може много да си навредите.

Има логика да пиете Arnica  за възстановяване, след раждането.

В хомеопатията лекарства НЕ се пият превантивно, а се вземат само когато има картина изискваща прием на конкретно лекарство. Вие ще имате картина на Arnica, когато родите, не преди това.

Бихте могли да си вземете Arnica montana 30 CH, да разтворите една гранула в чаша с около 50 мл вода, или в малка бутилка от минерална вода със същото количество вода и да вземате от този разтвор 3 пъти в първите 24 часа след като сте родили, а след това да разредите приемите по два пъти дневно за следващият ден и при нужда по един път дневно за следващите няколко дни. Това ще бъде предостатъчно за да си помогнете във следродилното възстановяване.

Ако не вярвате на писаното във форум, то тогава посетете класически хомеопат и се консултирайте с него, а не с вашата лекарка...която колкото и да е прекрасен лекар, от хомеопатия очевидно не разбира нищо.

Не съм остър или краен, просто ви спасявам живота Peace

В този филм и аз съм участвала! По препоръка на приятелка няколко дни преди раждането започнах да пия арника и си докарах неефективни напъни, не ме хвана упойката и вадиха бебето с форцепс за мой най-голям ужас!
За това и моя съвет е да несе доверявате на кръжочници!

Общи условия

Активация на акаунт