Ползи от кърменето при ДИАРИЯ

  • 809
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте!
Синът ми е на 11 месеца и все още се кърмим успешно baby_neutral
От 5 дни обаче е с диария/от морския вирус/

Моля, кажете разумно обяснение какво е правилно за детето ми?!
Лекарят от инфекциозно на Окръжна каза че не е добре да се кърми много в такива случаи/най-много 1-2 пъти на ден/ и най-важно е точно в началото на болестта детето да не приема много храна, а само течности/ чай и вода/

P.S За момента намалих на три пъти кърмене и давам по малко лечебна Хумана

# 1
  • Мнения: 14 654
Много странна препоръка, навсякъде съм чела точно обратното, а също и в някакво интервю с Мангъров, който завежда детско отделение в инфекциозна, той препоръчваше в такива случаи да се кърми.
Личен опит не мога да споделя, защото детето ми не е имало никога разстройство докато го кърмех.
В крайна сметка, щом детето приема достатъчно течности, няма да се обезводни и ще оздравее. А щом не отказва лечебната хумана, още по-добре.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 564
Честото кърмене е най-добрия лек при диария, за да не се обезводни бебето. Най-добрата ми приятелка изкара почти седмица в Инфекциозна с тримесечно си бебе и за това че активно кърмеше не се наложи да му слагат системи, но ги приеха там за наблюдение.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Когато дъщеря ми беше на 1г2мес хвана такъв вирус с разстройство и повръщане. Тогава като я заведох в спешния кабинет лекарката попита на какво мляко е и аз като отговорих на кърма, отговора и беше: "Чудесно! Това сега е най-доброто и хубаво за нея!" Първо кърмата съдържа пробиотици и второ е хубаво да  се предлага по начесто за да не се обезводни.
И само ще добавя, че ЛЛ също ми каза да я кърмя, и че това ще помогне. Разбира се, че давах и прахчета за разстройството.

# 4
  • Мнения: 3 092
Хм ...и при двамата ми е помагало честото кърмене и прахчета за разстроиство разбира се .
Смело мога да твърдя че два пъти кърмата ме спаси от системи .
Защо да не е добре да се кърми често -не схващам  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 337
Най - доброто лечебно хранене в този случай е майчината кърма. Написано е в учебниците Wink.Кърми си детето на поискване. Това ще го предпази и от обезводняване.

# 6
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И ние лежахме зимата в инфекциозна с бебето, беше само на кърма. Според лекарите това е най-доброто за бебето, а и според мен. На другите, които бяха на АМ им даваха разни лечебни млека и една каша. На мен ми казаха, че няма нужда от нищо щом е на кърма, освен прахчетата и температуро-свалящите, де. Peace

Общи условия

Активация на акаунт