Отговори
# 1
  • Мнения: 2 369
запис  bouquet

# 2
  • Мнения: 59
Хайде този път да не изоставам....
По повод размера на циците се сетих нещо от преди една година точно:
Реплика на свекърва ми: На теб са ти малки гърдите, чудно откъде имаш още мляко! (Незнам какво ли би казала сега) ... Аз се подсмихнах, защото с радио не говоря и излязох на разходка, минавам покрай едни строителни работници, които виждайки гърдите ми : Ейй, ербеци бате! .... Та, въпрос на гледна точка!  Joy hahaha

# 3
  • София
  • Мнения: 5 656
 Laughing На свекървите все им е малко  Crazy

Цитат
"има ли кърмица, той само за удоволствие вече суче"
Това ме уби  Laughing Има си хас пък да суче с отвращение и неудоволствие  Joy

# 4
  • Мнения: 1 878
Не мога да не се запиша в тази хубава темичка, мерси за която на Патето!   bouquet Усещам някак си, че с порастването на синковеца, ще има да пиша тука... Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 286
Тази доц. как ме ядоса! ooooh! Crazy
Вода не може да не се дава а дете (бебе) , което е захранено! А дали то ще пие е съъъвсем друг въпрос! Така изопачава нещата и ги обръща в своя си полза, неща, които никой никъде не твърди! Само тя! ooooh!

И само да ви "просветля" Joy , щото може и да не знаете Laughing : Сокче се дава на 3м., за да се подготви хранослилателната система на бебето за твърдата храна. Пък тези, като мен, дето сме започнали с каша/пюре за първа храна, пък особено след 6м. ooooh! , сме си осакатили децата за цял живот! - това Свеки Whistling

А на тези деца, на които не им се дава АМ страдат от забавяне на физическото развитие Shocked . - това педиатъра, за щастие вече бившия! ooooh!

Много разбираме ние! Горките ни деца живи да ги ожалиш!

# 6
  • Мнения: 6 001
А на тези деца, на които не им се дава АМ страдат от забавяне на физическото развитие Shocked . - това педиатъра, за щастие вече бившия! ooooh!
странно  newsm78 не съм забелязала забавяне.

Колкото до педиатрите и "новите схеми за захранване" моята бивша е от тези които се интересуват от новите неща ако преди 5 г ме караше да давам сок на 40 дневно бебе сега е за късното захранване за което заслужава похвала.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 530
Хайде да оставим доцентката на мира. То се вижда, че й е платено да ги говори тези измишльотини. Както каза Мария, в практиката си е привърженик на кърменето, късното захранване, а най-вероятно и на "не пиенето на вода" от кърмачетата. Жалко само, че с подобни изказвания, петни репутацията си и създава такова противоречиво отношение към себе си, а и към цялото  педиатрично съсловие.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 348
Досаден, спам - запис  Mr. Green

# 9
# 10
  • Мнения: 29
Нови 20 от обичайния ми източник на бисери:

Първа реплика: "Няма по-хубаво от кърмата".
След 1 мин.: "Ох, трудничко си е да се кърми, трудно, тежкоооо...."
След 2 мин.: "Ех и ти с това кърмене! Постоянно да си хранително обвързана..." (<-- как можах да си позволя да съм "хранително обвързана" със собственото си бебе, тц-тц...).
Повъртя малко и изтърсва:
"То на детето не му растат зъби, заради недостиг на желязо и калций! Ако пиеше от сухото мляко (АМ), нямаше да го има този проблем, там всичко си има в нужната доза".

Търпя, търпя абсурдите, ама в един момент така ми кипна, викам си "ти ли мене". Отворих на детето устичката където се белее първото зъбче. И млъкна. За момента.

# 11
  • Мнения: 961
Само цоп  Blush

# 12
  • Мнения: 488
Свекърва ми, като по поръчка за новата тема Simple Smile -
В магазин сме и разглеждаме блузите. Аз все си харесвам едни дето отпред не стават за кърмене и си мърморя под носа, че поне още две години не мога да нося такива модели, заради кърменето...
Тя: Да се надяваме, че тези няма да сучат две години!
Аз: Защо? Каката как сука две?
Тя: Ееее, нямаше две!
Аз: Нямаше, щото десетина дена преди да ги навърши влязох в болница и я отбих...
А бебетата защо да не сучат толкова?
Обаче тя усети заплашителна нотка и се врътна към друг щанд.
 Явно я е срам, че кърмя...Или поне "толкова" дълго  Thinking
Или се чуди за какво да се заяде  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 11 607
Най-абсурдната реплика може би е моя - Наистина ли АЗ още кърмя?

Само не ме линчувайте, но принципно аз всеки ден отбивам(може би това не трябва да го пиша в кърмаческия).....И с това ежедневно отбиване, ей го до къде я докарах.....Много ми тежи на моменти и наистина само светналия поглед на Сами е този, който ме връща в играта....

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Съжалявам, но от мен само един прост "запис" за сега. Blush

Общи условия

Активация на акаунт